57. DORNBIRN-GFC Yeniliklerin Merkezi Olacak

57. DORNBIRN-GFC Yeniliklerin Merkezi Olacak
57. DORNBIRN-GFC Yeniliklerin Merkezi Olacak

Dornbirn Global Elyaf Kongresi 2018, 12-14 Eylül tarihleri arasında yüksek kaliteli 100’ün üzerinde akademik ve endüstri sunumuna sahne olacak. Sürdürülebilir yenilikler, etkinliğin yol gösterici ilkesidir. Fikir ve iletişim ağı üreticisi olarak Dornbirn-GFC dünya çapında 30 ülkeden yaklaşık 700 katılımcının randevu takvimlerinde temel bir unsurdur.

Dornbirn-MFC’den Dornbirn-GFC’ye değişim; DORNBIRN GLOBAL ELYAF KONGRESİ. Dornbirn Global Elyaf Kongresi geçen yıllarda ‘global marka’ haline geldi. Geçen yıl 70’in üzerinde yeni şirketten ziyaretçi kayıtları alındı. Genel olarak 30 ülkeden 700’den fazla katılımcı Dornbirn’i ziyaret etti; Avrupa’dan %80, Asya’dan %15 ve Amerika’dan %5. 2018 etkinliği için Asya ve ABD’den heyetlerin katılımı onaylandı.

Bu bağlamda uluslararasılaşma teşvik edildi, ayrıca doğal elyaflar gelecekte konferansa dahil olacak ve etkinliğin Avrupa kökeni korunacak. Yeniden yapılanma bu çabaları destekleyecek.

Elyaf endüstrisinin üst sınıfından önemli markalar bu yıl kongreye katılıyor. Etkinliğin baş sponsoru Lenzing Group’un yanı sıra Indorama ve Reliance ile Avrupa, Asya ve Amerikalı elyaf üreticilerin üst düzey yönetimleri bunlar arasındadır. Lenzing Gorup, Indorama ve Reliance’in yönetim kurulu üyeleri ve CEO’ları, açılış gününde Liderlik Paneli’ne katılımları teyit edildi. Sanayi ve ticarettin büyük ilgisi ve AB Komisyonun güçlü desteğiyle ‘Döngüsel Ekonomi’ bu yıl yine bir odak noktası olacak.

100’den fazla uzman sunum aşağıdaki ana temalara odaklanıyor;

  • Elyaf Yenilikleri
  • Ulaşım ve Mobilite
  • Geri Dönüşüm – Döngüsel Ekonomi
  • Enerji Üretimi ve Depolama
  • Yüzey Modifikasyonu ve Katkı Teknolojileri

SALTEX tarafından düzenlenen fuar ile partnerlik güçlendirilecek.  Akıllı tekstil ürünleri ve yüksek performanslı Malzemeler Fuarı SALTEX, 12-13 Eylül 2018 tarihinde Dornbirn AUT’de düzenlenecek.

Dornbirn-GFC başarısının temel unsurları olarak sponsorlar

Kuruluşundan bu yana kongreye büyük destek veren Land Vorarlberg ekonomik bölgesine ve “akıllı şehir” Dornbirn özel önem verilmelidir. Federal devlet Vorarlberg ve Ticaret Odası Vorarlberg ile işbirliği son yıllarda genişletilmiştir.

Lenzing AG, CIRFS (Avrupa Elyaf Birliği) derneği ve IVC (Alman Elyaf Birliği) bu yılki kongrenin açılış konuşmacıları.

Dünyanın en büyük ve en yenilikçi selüloz elyaf üreticisi Lenzing AG – yüksek yenilikçi gücüne sahip olan bu etkileyici şirket, kongreye “ana sponsor” olarak katılacak.

Geçen yıl düzenlenen kongrenin sponsorları, 2018’deki etkinliğin başarısına yine katkıda bulunacak:

ADVANSA (GER), AVANTEX/Messe Frankfurt France (FRA), Techtextil/Messe Frankfurt (GER), CHT Beitlich (GER), CIRFS (BEL), Dralon (GER), Ecoplus. Niederösterreichs Wirtschaftsagentur GmbH (AUT), EDANA (BEL), Fisipe (POR), Gherzi Textil Organisation (SUI), Glanzstoff Industries/Indorama (AUT), Groz Beckert (GER), IFG Asota (AUT), IKV Innovative Kunststoffveredlung (GER), Kunstuniversität Linz (AUT), Land Vorarlberg (AUT), Lenzing AG (AUT), Märkische Faser (GER), Oerlikon Manmade Fibers (GER), Perlon Nextrusion Monofil (GER), PHP Fibers/Indorama (GER), Saltex (AUT), Saurer AG (SUI), Smart Textiles Plattform (AUT), Stadt Dornbirn (AUT), SYNGROUP (AUT), WISTO – Wirtschaftsstandort Vorarlberg GmbH (AUT), WKO Wirtschaftskammer Vorarlberg (AUT)