8. IATF Küresel Tekstil Endüstrisini Dubai’ye Getirdi

8. IATF Küresel Tekstil Endüstrisini Dubai’ye Getirdi
8. IATF Küresel Tekstil Endüstrisini Dubai’ye Getirdi

8. IATF Küresel Tekstil Endüstrisini Dubai’ye Getirdi – İki yılda bir düzenlenen Uluslararası Giyim ve Tekstil Fuarı’nın (IATF) 8. edisyonu, hem yerel hem de uluslararası tekstil ve giyim üreticilerinden büyük bir ilgi gördü. 24-26 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşen 3 günlük etkinlik, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 24 Nisan’da saat 12.00’da Dubai Ticaret Merkezi’nin İkinci Başkan Yardımcısı H.E Butti Saeed Al Ghandi tarafından açıldı.

Fuara katılan dünyanın çeşitli ülkelerinden 125’ten fazla katılımcı ile IATF, bir kez daha Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) giyim ve tekstil için özel tedarik fuarı olduğunu kanıtladı. IATF dünyanın en büyük tekstil, kumaş ve önde gelen baskı tasarım stüdyolarından bazılarını kendisine çekti. Katılımcılar çoğunlukla Çin, Japonya, Türkiye, Hindistan, İngiltere, Fransa ve başka birçok ülkeden geldi.

Fuar, üreticilere ve acentelerine, ürünlerini BAE moda alanındaki en etkili alıcılara ve tasarımcılara sergileme fırsatı sunuyor. Etkinlik ayrıca alıcılara, distribütörlere ve tasarımcılara en prestijli küresel üreticilerin zengin tekstil ürün gamını görme fırsatı sağlıyor.

8. IATF Küresel Tekstil Endüstrisini Dubai’ye Getirdi

IATF’nin 8. Edisyonu çoğunlukla BAE ve Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi’nde (Gulf Cooperation Council) 3,575 alıcıyı çekti. Çok sayıda ziyaretçi Umman, Suudi Arabistan, Lübnan, Kuveyt ve Katar’dan geldi. Diğer alıcılar ise tüm Asya, Afrika ülkeleri, Avrupa ve Avustralya’dan geldi.

BAE’nin Moda ve Yaşam Tarzı endüstrisinin önde gelen endüstri profesyonellerinden olan Zahra Mojahedzadeh, Rhea Jacobs ve Dima Almalakeh, 24 Nisan’da Zabeel Majlis’te gelecek trendleri, tasarımları ve yenilikleri tartışmak üzere özel bir panele davet edildi.

IATF’nin 8 edisyonu, konfeksiyonu BAE’de en cazip sektörlerden biri olarak göstererek, konfeksiyon perakende satışlarında önemli bir artış gösterdi. Bölgedeki hazırgiyim endüstrisi, uluslararası perakendecilerine BAE’de genişleme fırsatı sunuyor. BAE bölgedeki sıralamasında, tekstil ve konfeksiyon ihracatı bakımından beşinci en büyük ülke olmakla birlikte, IATF bu bölgede çok ihtiyaç duyulan bir fuar haline geldi.

IATF’nin Fuar Direktörü Dilip Nihalani, bölgedeki giyim ve tekstil pazarının artan talebi ile baş edebilmek için, her edisyonda farklı ürün gruplarıyla daha fazla katılımcı çekerek fuarı daha büyütmeye ve çeşitlendirmeye odaklanıyor.

IATF 9

IATF’nin 9. edisyonu Sonbahar/Kıs edisyonu olarak 12-13 ve 14 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenecek.