Açıkhava Sektör Buluşması 2018 Başarıyla Gerçekleşti

Açıkhava Sektör Buluşması 2018 Başarıyla Gerçekleşti
Açıkhava Sektör Buluşması 2018 Başarıyla Gerçekleşti

İstanbul’da düzenlenen Açıkhava Sektör Buluşması 2018’de konuşan sektör profesyonelleri yol haritalarını ve başarı hikayelerini anlattı.

Açıkhava Reklamcıları Derneği’nin (ARED) ev sahipliğinde ve derneğin alt komitesi Genç ARED’in organizasyonu ile Açıkhava Sektör Buluşması – Summit 2018, geniş bir katılımla 8 Şubat’ta Conrad Otel’de gerçekleşti. ARED’in, açıkhava reklam sektörü adına bu denli kapsamlı olarak düzenlediği ilk etkinlik olan ARED Açıkhava Sektör Buluşması– Summit 2018’de; kurumsal marka temsilcileri, medya ve kreatif ajans yetkilileri, akademisyen kadro ve duayen üreticiler bir araya geldi. Etkinliği 250 civarında katılım sağlandığı belirtiliyor.

Ana sponsorluğunu SDS’nin üstlendiği etkinlikte; dijital baskı sektörünün dışında faaliyet gösteren firmaların temsilcileri; baskı ve reklamın işlerine nasıl katkı sunduğunu anlattı, deneyimlerini paylaştı. Etkinliğin açılış konuşmalarını İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Vekili Gökhan Murat Kalsın, ARED Başkanı Halil Eligür ve Genç ARED Başkanı Alihan Aydın yaparken, sunuculuğu CNN Turk haber spikeri Tunç Arslanalp üstlendi.

Açıkhava Sektör Buluşması – Summit 2018 programı;

Toplam 7 oturumdan meydana gelen Açıkhava Sektör Buluşması – Summit 2018’in programı; kurumsal firmaların satın alma davranışları ve tedarikçi seçimleri, dış pazarlara açılmanın imkanları, kurumsallaşmanın gerekleri, büyüyen şirketlerin hikayeleri, finansman ve hibe destekleri, açıkhava reklamının tasarımdan montaja süreç incelemesi gibi konulardan oluştu. Etkinliğe katılan şarkıcı Mustafa Sandal ise inovasyon ve girişimcilikte sanatı anlatan bir konuşma yaptı. Tüm gün gerçekleşen etkinlikte oturumların moderatörlüğünü ise FikirOn kurucu ortağı ve Genel Müdürü Alpay Alptekin yürüttü. Etkinlikte yer alan konuşmacılara günün anısına birer plaket verildi.