Alev Geciktirici Kaplama için BRÜCKNER Hattı

Alev Geciktirici Kaplama İçin BRÜCKNER Hattı
Alev Geciktirici Kaplama İçin BRÜCKNER Hattı

İngiltere merkezli Flameproofings Ltd döşemelik ve ev tekstilleri kumaşlarının alev geciktirici kaplanmasında pazar lideri konumunda. John Holden grubunun bir parçası olan 50 yıllık şirket, üçüncü neslin yönettiği bir aile işletmesidir. Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin Bolton şehrindeki tesisinde son teknoloji BRÜCKNER kaplama hattı kurdular ve hattı devreye aldılar. Alev geciktirici kaplama için hat,  BRÜCKNER’in Macclesfield’deki mümessili John Bradley tarafından satıldı.

BRÜCKNER gereksinimleri tanımlamak ve tüm beklentilerin karşılanması veya aşılması için makinenin tasarımını kişiselleştirmek üzere Flameproofings ekibiyle yoğun bir şekilde çalıştı.  Temel özellikler; kurutucu, kesintisiz kesikli geçiş ve tüm uygulama boyunca ve kaplama ortamının müşteri gereksinimlerine göre kontrol edilmesinin yanı sıra, sıcaklık ve sıcaklık tutarlığı açısından en iyisiydi. Teknik özelliklerin yanı sıra Flameproofings, sürdürülebilirlik girişimlerini desteklemek için enerji tüketimini azaltmada yüksek beklentilere sahip.

Alev geciktirici kaplama teknolojisi üstün özelliklere sahip

BRÜCKNER’in tasarım ekibi, Flameproofings Ltd. ile birlikte sofistike bir hat girişi konsepti geliştirdi. Bu, uzun gerginlikleri önlemek ve geliştirilmiş boyutsal stabilite sağlamak için, iki tahrikli çözme standıyla, onu takip eden gerginlik kontrollü bir rulo akümülatörden oluşuyor. Kaplama hattı dikey bir pim zinciri ile donatıldı ve kaplanmış kumaşa homojen hava dağıtımı sağlamak için özel olarak tasarlanmış hava plenumlarına (hava toplama kutuları) sahiptir.  Doğrudan gazlı ısıtma sistemi, BRÜCKNER’in kademeli hazne düzeni ve patentli split-flow hava sirkülasyon tasarımı ile birlikte, ram kurutucunun uzunluğu ve genişliği boyunca en uygun sıcaklık tutarlılığını sağlıyor.

Sipariş tamamlanmadan önce, BRÜCKNER, Almanya’nın Leonberg kentinde bulunan merkezindeki teknoloji merkezlerinde kaplama denemeleri konusundaki yetkinliğini kanıtladı. BRÜCKNER Group’un sahibi Regina Brückner memnuniyetini şöyle ifade etti; “Teknoloji Merkezi’nin ürünlerimizi geliştirirken müşterilerimize destek olma imkanı verdiği için çok mutluyuz. Teknoloji uzmanlarımız her zaman müşterilerimize yardımcı oluyor, yeni ürünler veya yeni makine ayarlarını denemeye yardımcı oluyor.”

Yeni BRÜCKNER kaplama hattı, Flameproofings Ltd.’nin enerji tüketimi, üretkenlik ve kolay kullanım konusundaki yüksek beklentilerini karşılayabiliyor. Flameproofing Lmited, döşemelik ve ev tekstili pazarı için kumaşların alev geciktirici kaplanmasında Pazar lideridir. Alev Geciktirici Kumaşlar için iki alternatif yöntem sunuyor; emprenye veya arka (sırt) kaplama. Seçim kumaşın tabanı ve gerekli olan kaplama tipine göre belirleniyor.