Archroma, M. Dohmen SA’da Hissesini Arttırdı

Archroma, M. Dohmen 'in %75 hissesinin sahibi oldu

Renk ve özel kimyasallar alanında küresel bir lider olan Archroma, otomotiv, halı ve hazır giyim sektörleri için tekstil boyaları ve kimyasalları üretiminde uzman uluslararası bir grup olan M. Dohmen’in hisselerinin %26’sını devraldığını açıkladı.

M. Dohmen SA’ının %49’unu 2014’te satın alan Archroma, şimdi M. Dohmen grubunun %75’inin kontrolüne sahip oldu. Archroma ve M. Dohmen artık tekstil pazarına hizmet etmek için ortak olarak çalışmakta özgür.

Sonuç olarak, Archroma CEO’su Alexander Wessels, M. Dohmen Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam edecek olan firma kurucusu Manfred Dohmen’den görevi devraldı.

M. Dohmen, İsviçre, Almanya ve Kore’deki üretim tesislerinden dünya genelindeki tekstil pazarlarına hizmet veriyor. Markanın ABD, Kore, Almanya, İtalya ve Çin’deki satış organizasyonları bulunuyor.

Archroma ve M. Dohmen arasındaki güçlü bağlar, her iki şirketin de, özellikle otomotiv sektörü de dahil olmak üzere sentetik elyaf ve yün için boyalar ve kimyasal maddeler alanında birbirlerini tamamlayıcı nitelikte olan bir ürün portföyünden en iyi şekilde yararlanmalarına olanak tanıyacak.

Alexander Wessels şunları söyledi; “2014’ten bu yana M. Dohmen’in performans gelişiminden son derece memnunuz. Genel iş ve karlılık iyiye gidiyor. Bu ek hisse alımıyla, müşteri odaklılık, yenilikçilik, birinci sınıf kalite standartları, yüksek hizmet seviyeleri, maliyet etkinliği ve sürdürülebilirlik konusunda ortak taahhüdümüzü hem organizasyonumuza hem de süreçlere uygulayacak konuma geldik.”

Manfred Dohmen ise; “Archroma’nın daha sürdürülebilir bir tekstil endüstrisine olan tutku ve vizyonuna aktif olarak katılmaktan heyecan duyuyoruz. Üretim kapasitemiz, ürün portföyümüz ve rekabetçi konumumuz arasındaki sinerjiden faydalanabileceğimiz için, Archroma ve M. Dohmen arasındaki güçlü bağlar sonunda her iki şirketin müşterileri, partnerleri ve ekipleri için faydalı olacaktır” dedi.