Archroma ve MintModa’dan Renk Odaklı İşbirliği

Trend tahmincisi MintModa ve renk lideri Archroma, modanın renk üzerindeki etkisini arttırmak için renk odaklı bir işbirliği gerçekleştiriyor. Sosyal medyanın ve tüketiciye doğrudan ticaretin benzeri olmayan etkileri, renkli sanatsal kullanım yoluyla yüksek/yoğun görselliğe sahip giysilere ihtiyacı yönlendiriyor.

Moda tahmincisi MintModa ve renk, özel kimyasallar alanında küresel bir lider olan Archroma, her iki şirketin renk yaratıcılığındaki güçlü yanlarını kullanarak yeni bir stratejik ortaklığını duyurdu. Archroma’nın bilimsel renk uzmanlığını MintModa’nın açık, anlatı odaklı renk tahminleriyle birleştirmek, moda ve tasarımla ilgili endüstrilere, uygulanabilir ve doğru renk trendlerine bir kaynak sağlıyor.

Renk Odaklı Archroma ve MintModa İşbirliği
Renk Odaklı Archroma ve MintModa İşbirliği

Archroma’nın geçen yıl lanse ettiği Color Atlas, özel renk işlerini zaman tasarrufu sağlayan bir renk yönetim sistemi ile genişleyen yeni 4320 renk tonu sunuyor. Mintmoda’nın ColoRevolution ise oldukça seçkin renk analizi ve yönlendirmesi ile, bulut tabanlı abone trend servisi sunuyor. Sosyal medyada oynadığı rol nedeniyle, özenle seçilen paletler, yeni nesil bağlantılı tüketicileri yakalamak için gereklidir.

MintModa’nın kurucusu ve yaratıcı direktörü Sharon Graubard; “İnsanlar günümüzde çeşitli cihazlarda güçlü bir medya barajına sürekli maruz kalıyorlar. Müşteri şimdi, son derece değişen imgelerden oluşan, yüksek tasarım üretilmiş ürünleri, yerleri ve insanları betimleyen yoğun bir tüketici olarak daha sofistike. İnsanların içine işlenmiş renklerin duygusal çizgisi, gittikçe daha güçlü bir pazarlama aracı haline geliyor” dedi.

Renk Odaklı bir birliktelik için “Archroma’nın Renk Atlası gerçek bir zevk için yapılan işi temsil ediyor”

Archroma Renk Yönetimi Genel Müdürü Chris Hipps; “Archroma’nın Renk Atlası gerçek bir zevk için yapılan işi temsil ediyor. Bu fikir müşterilerimize hiç hayal etmedikleri seçenekleri sunmaktır. MintModa’nın aşamalı, odaklı yaklaşımıyla yankı buluyoruz. Aslında, onlar özel bir mavi gölge arıyordu ve başka yerlerde bulamadıkları için bizimle bir araya geldiler. Renk küratörlüğünün bu seviyesi, tutkulu ilerlememiz ve mükemmele yönelik aralıksız taahhüdümüzle örtüşüyor.”

Graubard; “Trend tahminlerinde bu nüansları yakalamamız için mümkün olan en geniş renk yelpazesini sunacak gerçekten gelişmiş bir nek hizmeti arıyorduk ve bu Archroma oldu” diye konuştu.

Her iki şirket de, 18-19 Temmuz tarihleri arasında Manhattan’da Premiere Vision NewYork fuarında yer aldı. Archroma i20 ve MintModa g24 standında yer aldı.