BTSO Ekonomiye Değer Katanları Ödüllendirdi

BTSO ekonomiye değer katanları ödüllendirdi
BTSO ekonomiye değer katanları ödüllendirdi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası – BTSO tarafından bu yıl 44. kez düzenlenen ‘Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde 8 ayrı kategoride 87 ödül sahiplerini buldu. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin gündemini belirleyen ve milli kalkınma hedeflerinin bölgesel uygulaması niteliğindeki projelere 2018 yılında da tüm hızıyla devam edeceklerini söyledi. Burkay; “Bursa iş dünyamız ekonomiye can veren milli gücümüzdür. Ekonominin kahramanları olarak yeni yılda da büyük başarılara kucak açmaya, ülkemizin hedeflerinde en önemli aktör olmaya hazırız. Şer odaklara karşı milli bir duruş sergileyerek, inadına üretim, inadına yatırım, inadına istihdam diyen iş insanlarımız her türlü övgüyü ve takdiri hak ediyor” dedi.

İbrahim Burkay 2018 yılında da Türkiye’nin gündemini belirleyen ve milli kalkınma hedeflerinin bölgesel uygulaması niteliğindeki projelerin tüm hızıyla devam edeceklerinin altını çizdi. Burkay şunları söyledi; “Bursa iş dünyası olarak yeni yılda da büyük başarılara kucak açmaya, ülkemizin hedeflerinde en önemli aktör olmaya hazırız.” Enflasyon ve faizlerde kalıcı bir iyileşmeyle birlikte Türk Lirası’nın istikrarının temininin iş dünyasının öncelikli talepleri arasında olduğunu söyleyen Burkay; üretici ve ihracatçılara desteğin artarak devam etmesi gerektiğini anlattı.

Bursa Büyürse Türkiye Büyür

İş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu; BTSO’nun 40 bine yakın üyesiyle Türkiye’nin gözbebeği olduğunu dile getirdi. Çavuşoğlu; “Bursa büyüyor, ülkemiz de büyüyor. BTSO’nun mottosu olan ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ sloganı gerçek oluyor” dedi. Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü, “Hükümetimizin sağladığı teşvikler ve yatırım ortamını iyileştirme çabaları, Bursa iş dünyasına büyük katkı sağlıyor. Türkiye’mizin ihracata dayalı kalkınma hedeflerine ulaşması yolunda en çarpıcı örnekleri Bursa’mız vermektedir. Dünya ticaretindeki daralmaya rağmen 14 milyar dolarlık ihracat barajını aşan Bursa, tüm ekonomik göstergelerde ülke ekonomisinde öncü rolünü sürdürüyor.”

Türkiye’nin gelecek için daha fazla üretmek ve ihracat yapmak zorunda olduğunu kaydeden Hakan Çavuşoğlu; “Özellikle 2017 yılının 3. çeyreğinde yüzde 11.1 oranında büyüyerek; dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olmamız dünyadaki dostlarımıza ve mazlum milletlere güven vermiştir” diye konuştu.

BTSO 8 kategoride 87 ödül verdi

Bu yıl gerçekleştirilen törende 8 ayrı kategoride ödüller sahiplerini buldu. Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, İhracat, İnovasyon, İstihdam, Dönüşüm ve Fark Yaratanlar, En Fazla Ar-ge Yapan KOBİ’ler ve Sektör Liderleri kategorilerinde 87 ödül dağıtıldı. Törende başarılı iş insanları ve firmalar ödüllerini BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve Meclis Başkanı Remzi Topuk’un yanı sıra; Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Vali İzzettin Küçük ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın elinden aldı.