DuPont ve FTC Yeni Bir Giyim Teknolojisini Tanıttı

DuPont ve FTC 'den ısıtmalı giyim teknolojisi
DuPont ve FTC ‘den ısıtmalı giyim teknolojisi

DuPont ve Formosa Taffeta Company – FTC, ISPO Munich’te ısıtmalı giyim teknolojisini tanıttı. Intexar™ Heat, ince, güvenli ve etkili bir şekilde ısıtılmış giysiler sağlıyor.

DuPont Advanced Materials (DuPont), vücut ısıtması için güçlü bir akıllı giysi teknolojisi olan DuPontTM IntexarTM’nin en yeni ürününü duyurdu. Intexar™ Heat, giysilerle kolayca entegre olacak şekilde tasarlanmış dış giyim kıyafetleri için ince, hafif ve dayanıklı bir ısıtma çözümüdür. DuPont, 28-31 tarihleri arasında Almanya’nın Münih kentinde gerçekleştirilen ISPO Munich fuarında, Formose Tattfeta Company (FTC) ile ortaklaşa, FTC’nın C3 544 numaralı standında IntexarTM Heat’ı öne çıkardı.

DuPont Advanced Materials Küresel İş Müdürü Michael Burrows şunları söyledi; “IntexarTM Heat, enerji verildiğinde rahat bir sıcaklık oluşturan devrim yaratıcı, streç bir mürekkep ve filmdir. Ekibimiz, kumaş gibi hissedile, kablolara, kalın tellere veya büyük pillere güvenmeyen ve çok soğuk ortamlara dayanabilen bir ısıtıcı geliştirmek için çok çalıştı. Outdoor (doğa) meraklılarından endüstriyel işçilere kadar IntexarTM Heat, konfor içinde unsurları zapt etmeye, odaklanmaya ve performans gelişimine yardımcı oluyor.”

Formose Tattfeta Company, PermawarnTM hattının bir parçası olarak IntexarTM Heat teknolojsiniden yararlanan ilk tekstil üreticisidir. PermawarnTM , giyim markalarına, IntexarTM Heat, bağlayıcılar ve kontrol yazılımı da dahil olmak üzere, komple bir giysi ısıtıcısı sistemi sunuyor.

Formose Tattfeta Company Başkanı James Lee; “PermawarmTM ile, giyim markaları konfeksiyon tasarımına ve marka sözleşmelerine odaklanabilir. Kendi müşterilerine güvenli ve konforlu ısıtmalı giysiler oluşturmaları için varsayımlar yapıyoruz” dedi.

IntexarTM malzemeleri akıllı giysilerde biyometrik denetimi de sağlayabilir. Nabız hızı, solunum hızı, kas aktivitesi, şekil/form farkındalığı, IntexarTM’den üretilen iletken yollar ve sensörler kullanılarak ölçülebilir.

FTC – FORMOSA TAFFETA CO., LTD Hakkında

Merkezi Tayvan’ın Touliu şehri olan FORMOSA TAFFETA CO., LTD (Kısaca FTC), Nisan 1973’te kuruldu. Spor ve dış giyim (outdoor) tekstilinde önemli tedarikçilerden olan FTC, tekstil endüstrisini ileriye taşımayı hedefliyor. Müşterilerine daha fazla hizmet verebilmek için, FTC, Çin’de Canton (Zhon Shan) tesisi ve Jiang Su (Chang Shu) tesisini, Vietnam’da Long An tesisini v e Dong Nai tesisini kurdu. Firma Taipei, Hong Kong, HCM City ve New York’ta ofislere sahip bulunuyor.