Groz-Beckert ITM 2018’de Başarı Hedefine Ulaştı

Groz-Beckert ITM 2018’de Başarı Hedefine Ulaştı
Groz-Beckert ITM 2018’de Başarı Hedefine Ulaştı

Groz-Beckert ITM 2018’de Başarı Hedefine Ulaştı – Katıldığı ITM 2018 fuarından başarılı sonuçlar elde eden Groz-Beckert, fuar boyunca tekstil endüstrisine örme, dokuma, keçe, tafting, tarak ve dikiş alanındaki çözümlerini sergiledi. 2 binden fazla ziyaretçiyi standında ağırlayan Groz-Beckert, Türkiye pazarındaki iş hacmini genişletmeye odaklandı.

14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul, Türkiye Tekstil Makineleri Fuarı (ITM) dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri kendisine çekti. Tekstil yüzeylerinin üretiminde ve birleştirilmesinde kullanılan endüstriyel makine iğneleri, hassas parçaları, sistem ve servislerin küresel pazardaki lider üreticisi Groz-Beckert, gelenekselleşen konsepti ile yerini aldı. Dört gün süren fuarda toplamda 2 binden fazla ziyaretçiyi standında ağırlayan firma, Türk ve bölge tekstilcilerine örme, dokuma, nonwoven ve tarak ürün gruplarını ve hizmetlerini yakından gösterme fırsatı yakaladı.

Groz-Beckert standı tüm tekstil endüstrisini kapsayan ürün sunumuyla birçok segmentten ve birçok pazardan ziyaretçilerin uğrak noktasına dönüştü. Bu ziyaretçilerin %98’inin Türk tekstilcilerden oluştuğu belirtiliyor. Türk ziyaretçilerden sonra en büyük ikinci grubu Özbekistan’dan gelenler oluşturuyor. Üçüncü sırada ise İran’dan gelen ziyaretçiler yer alıyor. Bu durum ağırlıklı olarak, gelişmekte olan tekstil pazarlarından üreticilerin Groz-Beckert standına ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor. Groz-Beckert için, İstanbul’daki ITM 2018, birçok ilgi çekici görüşme ve yeni teşvikler ile sonuçlandı ve çok başarılı geçti.

Ana ürün grupları yoğun ilgi gördü.

Örme ürün grubu, ağırlıklı olarak örücü elemanların (iğne ve platinler) birbiriyle etkileşimleri üzerinde durdu.  Ziyaretçiler şeffaf örgü makine modelleri üzerinde bu parçaların çalışma ve birbirleriyle etkileşim prensiplerini rahatça görüp inceleyebildiler.  Akrilik malzemeden yapılmış şeffaf yuvarlak örme makine modelinde örgü kovanı, iğneler ve platinler arasındaki ilişki, farklı yuvarlak örgü teknolojileri için ayrı ayrı gösterilerek Groz-Beckert ürünlerin çeşitliliği ve verimliliği üzerine vurgu yapıldı.  Düz örgü (triko) makine modeli üzerinde E2.5 ile E18 arasında farklı faynlar için 8 farklı düz örgü (triko) teknolojisi ve bu teknolojilerde kullanılan Groz-Beckert iğne ve platinleri gösterildi. Çorap ve çözgü örme alanlarından iki ‘şeffaf’ makine, bu ürün sunumunu tamamladı. Dört akrilik cam makinesinin her biri detaylı görüntüleme için ayrı ayrı çıkarılabilir öğelere sahipti.

Stantta ayrıca, çok gelişmiş bir ürün kataloğuna ve örgü teknolojileri hakkında birçok önemli bilgiye sürekli erişim sağlayan, online Örgü Müşteri Portalı ile ilgili canlı sunumlar yapıldı. Bu platform üzerinde kolayca erişilebilen ve sürekli büyüyen bir bilgi bankası da sunuyor.

Dokuma ürün grubunda, diğer ürünlerinin yanında hızlı ve üniversal çözgü düğüm makinesi Knotmaster AS/3 ITM’de gösterildi.  Bu yüksek peformanslı düğüm makinesinin en önemli avantajlarından birisi az bakım gerektirmesidir. Dokunmatik ekran sayesinde kullanımı çok kolaydır. 4 farklı düğüm çeşidi, tek düğüm, otomatik tekrar, çift iplik ve iplik kopuş dedektörleri gibi birçok faydalı özelliği ile çok geniş bir uygulama alanına sahip ve standart versiyon düğüm makineleri içinde en çok satılan model olarak tanımlanıyor.

Keçe ürün grubunda ise, HyTec® P su jeti şerit modeli ziyaretçilerin dikkatine sunuldu. Optimize edilmiş esneklik sayesinde geliştirilmiş kullanım özellikleri, jet şeridinin servis ömrünü uzatıyor. Ayrıca, HyTec® P’nin çizilmeye karşı daha yüksek olan dayanımı, makineye yerleştirilirken hasar görmesini önlüyor.

Tarak ürün grubu, ITM 2018’de doffer ve ana silindir telleri için tasarlanan SiroLock® ve EvoStep® tellerini sergiledi. Bunların beraber kullanılması durumunda homojen bir elyaf dağılımı elde ediliyor, aynı zamanda da elyaf tüketimi azaltılarak daha ekonomik nonwoven üretiliyor. SiroLock® ve EvoStep® tellerini özel yapan tarak diş uçlarının hemen altındaki basamak şeklindeki geometrileridir ve bu sayede %30’a varan oranlarda daha iyi elyaf alarak, uçan elyafı azaltmakta ve yüksek üretim hızlarında bile gelişmiş bir elyaf karıştırmayı mümkün kılıyor.

Groz-Beckert ITM 2018’de Başarı Hedefine Ulaştı

ITM 2018 fuarında Tarak ürün grubunda bunların yanı sıra iplik eğirme sektörü için de mikroelyaflarla çalışan; 0.70 mm taban kalınlığına ve 520 PPSI’ye (tel uç sayısı) sahip özel bir doffer teli, döner şapkalar ve sabit şapkaları da sergilendi.

2017 yılında 8.800’den fazla çalışanı ile 740 milyon Euro ciroya ulaşan Groz-Beckert; kurulduğu 1852 yılından bu yana bir aile şirketi olarak çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, dünyanın 150’den fazla ülkesinde temsilcilikleri, üretim ve satış şirketleri ile müşterilerine hizmet veriyor.