Hazırgiyim ve Tekstil Sektörü Dubai’de IATF Fuarı’nda Buluşacak

Hazırgiyim ve Tekstil Sektörü Dubai’de IATF Fuarı’nda Buluşacak
Hazırgiyim ve Tekstil Sektörü Dubai’de IATF Fuarı’nda Buluşacak

IATF – Uluslararası Hazırgiyim ve Tekstil Fuarı’nın Nisan 2018 edisyonu ile BEA’de tasarım ve inovasyonu ileriye taşıyacak.

IATF – Uluslararası Hazırgiyim ve Tekstil Fuarı’nın Kasım 2017 edisyonunun elde ettiği büyük başarı nedeniyle, dünyanın dört bir yanından gelen hazırgiyim ve tekstil üreticileri 24-25-26 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek 8. edisyonu büyük bir heyecanla bekliyor. 1-3 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşen üç günlük etkinlik, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 6. Salon’da, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi H.E Butti Al Ghandi tarafından 1 Kasım’da resmi olarak açıldı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden 140’dan fazla katılımcı ile IATF, bir kez daha Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) tekstil ve hazır giyim için seçkin bir tedarik fuarı olarak statüsünü kanıtladı. IATF, üreticilere ve onların acentelerine, koleksiyonlarını MENA bölgesindeki en etkili alıcılara ve tasarımcılara sergilemek için bir platform sağlıyor. Etkinlik ayrıca, alıcılara, distribütörlere ve tasarımcılara moda ve tasarım dünyasının önde gelen fabrikalardan geniş bir yelpazedeki tekstil ürünlerini görme fırsatı sunuyor.

IATF dünyanın en büyük kumaş üreticilerinin ve önde gelen baskı tasarım stüdyolarının bazılarını kendisine çekiyor. Başta Hindistan, İngiltere, Çin, Japonya, Tayvan, Türkiye, Hong Kong, Tayland’dan olmak üzere, birçok katılımcı fuarın İlkbahar/Yaz 2018 edisyonu için hazırlanıyor.

Fuar Hindistan, Çin ve Tayvan’dan özel pavilyonlara ev sahipliği yaptı. Hindistan İhracat Örgütleri Federasyonu tarafından organize edilen ve Hindistan Başkonsolosu Vipul tarafından açılan Hindistan Pavilyonu’nda çeşitli koleksiyonlarını sergileyen Hintli 50 katılımcıyı buluşturdu.

FIEO Güney Bölgesi Yöneticisi ve Delegasyon Başkanı Dr. A Saktivel, yüksek kaliteyi ve moda giyim endüstrisini tanıtmak için, Hindistan ve BAE’nin; sadece Batı Asya ve Batı Afrika Bölgesi’nde değil, aynı zamanda Dubai’den AB ve ABD dahil olmak üzere diğer gelişmiş ülkelerde de birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

Platform ayrıca, son teknoloji ürünü makinalar kullanılarak yapılan 3D baskı ve Nakış gibi; güncel endüstri trendleri hakkında çeşitli atölye çalışmaları yapmak için de kullanıldı.

IATF hakkında;

7. Uluslararası Hazırgiyim ve Tekstil Fuarı ziyaretçi sayısını %44, katılımcı sayısını da %27 oranında arttırdı. Fuar çoğunlukla BAE ve GCC bölgesinden gelen yaklaşık 3000 alıcıyı çekti. Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan ve Katar’dan çok sayıda ziyaretçi geldi.