Heimtextil 2018: İç Mekan Tekstilleri İçin Yenilikler

Heimtextil 2018: iç mekan tekstilleri için yenilikler
Heimtextil 2018: iç mekan tekstilleri için yenilikler

Mobilya ve döşeme kumaşların ürün yelpazesi, Heimtextil 2018’de ilk kez daha genişleyecek. Ev ve kontrakt tekstiller için dünyanın önde gelen fuarı Heimtextil, son yıllarda mobilya ve döşeme kumaşların yüksek kaliteli tedarikçilerinin sayısının güçlü bir şekilde arttığını gösteriyor. Bu gelişme 2018 yılında da devam edecek. 9-12 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Heimtextil fuarı, endüstrinin en önemli uluslararası buluşma yeri olarak lider konumunu daha da güçlendiriyor.

Heimtextil, döşeme ve dekoratif kumaşları toplam 5 salonda sunuyor; 3.0, 3.1, 4.0,4.1 ve 4.2. Yeni eklenen 4.2 salonu, bu segmentteki ürün ve hizmet yelpazesini 2018’den sonra yine genişletecek.

Salon 4’te aralarında Belçika Deltracon ve Muvantex ve İtalya’dan Tali gibi uluslararası isimlerin bulunduğu 400’den fazla üretici ürünlerini sergileyecek. Heimtextil 2018’e ilk kez katılacak önemli katılımcılar arasında şunlar bulunuyor; İngiltere’den Archroll, Bill Beaumont Textiles ve Chess Designs,  Finlandiya’dan Blom Lina Maria, İtalya’dan Cancelli, İsrail’den Erotex ve İspanya’dan Sankrin World ve Textil Roig.

Salon 4.2: Kontrakt işi için mobilya ve döşeme kumaşı

Salon 4.2’deki dekoratif ve döşemelik kumaş çeşitleri, mimarlar ve iç mimarlar için kişiselleştirilmiş çözümler sunuyor. Yeni Interior.Architecture.Hospitality Expo’nun bir parçası olarak, kontrakt işinden ziyaretçiler iç mekan dekorasyon sektörü için; akustik fonksiyonlu veya özel aşınma/sürtünmeyle ilgili özelliklere sahip tekstiller gibi fonksiyonel ürün çözümleri görebilecek. AIT Dergisi, AHGZ dergisi, Alman İç Mimarlar/Tasarımcılar Birliği – BDIA, endüstri sponsoru hotelforum ve online platform World Architects gibi tanınmış partnerlerle birlikte fuar; ziyaretçileri fuarın özel rehberli turlarına katılmaya ve Salon 4.2’deki yeni konferans salonlarına sunumları dinlemeye davet edecek. Heimtextil 2018’in bilgi aktarma, ağ oluşturma ve üst düzey katılımcıların birinci sınıf karışımı, ziyaretçiler için öne çıkıyor ve onları cezbediyor.

Kontrakt sektörü sunumlarına ek olarak, Trevirea (Almanya) işbirliğiyle ziyaretçileri Salon 4.2’de başta umut verici gelişmeler bekliyor; birkaç yıl içinde ilk kez bu şirket CS ortaklarıyla büyük bir topluluk sunumunda yer alacak. Etkinliğe dahil olacak partnerler arasında şu isimler bulunuyor; Baumann Dekor, Engelbert E. Stieger, Fidivi Tessitura Vergnano, Georg und Otto Friedrich, Getzner Textil, Jenny Fabrics, Johan van den Acker Textielfabriek, Mattes & Ammann, Mersem Tekstil, Pugi R.G., Spandauer Velours, SR Webatex / Getzner Textil, Swisstulle, Teksko Kadife Kumas, Tessitura Mario Ghioldi & C, Torcitura Fibre Sintetiche, Torcitura Lei Tsu, Vlnap, Wagenfelder Spinning Group ve Wintex.

Salon 3: Avrupa’daki tekstil üreticileri ve deri tedarikçileri

50 civarında tekstil üreticisi koleksiyonlarını Salon 3’te sergileyecek. Salon 3.1’de ilk kez katılacak ve tekrar katılacak olan önemli uluslararası markalar sunumlarıyla yer alacak; İspanya’dan Alhambra / Tormes Desing ve Zeconzate & Conzeta, Portekiz’den Evo Interior Fabrics, İngiltere’den Fryett’s Fabrics ve İtalya’dan CTA ve Tolino.

Heimtextil ayrıca deri tedarikçileri arasında istikrarlı bir büyüme kaydetti. 2018 fuarında Salon 3.0’da Ehrlich Leder, Jos. Schreyeck Inh. Wilhelm Funke, Futura Leathers, Gruppo Mastrotto ve Prodital Italia gibi firmalar sunum yapacak.

Heimtextil 2018’de en geniş üretici gamı Asya’dan

Salon 6’da, geniş bir ürün yelpazesinde sunum için Asya’dan katılımcılar için toplam üç kat hazır olacak. Burada toptancıların ve distribütörlerin yanı sıra mağaza temsilcileri de üreticilerle bir araya gelecek; böylece zamanında tedarik edilecek orta ve yüksek miktarlı siparişlerin elde edilmesi mümkün olacak. Ayrıca, katılımcılar özellikle perakendeciler için üretilen ve kendi markalarını taşıyan çeşitli ürün yelpazesini de sunulacak.

Heimextil 2018’de sunulacak çok sayıdaki mobilya ve döşemelik kumaş çeşitleri; en yüksek kalitede ürün tedarikçilerinden bu segmentteki fonksiyonel tekstil çözümleri tedarikçilerine ve ayrıca yüksek hacimli mal üreticilerine kadar uzanıyor. Bunlar birlikte, tüm önemli oyuncular için eşsiz bir buluşma noktasını ve yılın en önemli endüstri etkinliğini yaratıyor.