Itema Teknik Dokuma ‘da Üstünlüğünü Gösteriyor

Itema, 13-15 Eylül tarihleri arasında, Techtextil INDIA’daki C109 numaralı standında teknik kumaşlar için sınıfının en iyisi teknik dokuma yeniliklerini sergiliyor.

Sınıfının en iyi dokuma makineleri, yedek parçaları ve hizmetlerinin en büyük özel sektör üreticisi Itema, 13-15 Eylül tarihleri arasında Bombay’daki Bombay Konferans ve Fuar Merkezi’ndeki Techtextil India (Salon 7 – Stand C109) fuarına katılıyor.

Sulzer, Somet ve Vamatex tarihi markalarının birleşmesiyle, 180 yılı aşkın birikim ve uzmanlıkla yola çıkan Itema, teknik kumaş dokuması için gelişmiş dokuma makinelerine olan trendde artış kaydediyor ve İtalyan teknolojileri lideri, bu trendin yakın gelecekte de sürmesini bekliyor.

Hindistan pazarına odaklanarak, birçok ticaret ve tekstil uzmanı, dünya çapındaki eğilimi yansıtan sürekli artan bir iç taleple, teknik tekstilleri geleceğin pazar segmenti olarak tanımlıyor.

Itema 2002 yılından bu yana, Hindistan pazarındaki değerli müşterilerine eksiksiz bir çözüm ve hizmet ile, en yüksek standartlarda dokuma çözümleri sunmak adına, 50’den fazla çalışan, satış ve satış sonrası desteğiyle Hindistan pazarında yer alıyor ve Bombay, Coimbatore, Yeni Delhi ve Ichalkaranji’deki gelişmiş tamir merkezlerine sahip.

Itema, teknik tekstil üreticilerine, kumaşların en geniş dokumalarını teknik uygulamalar için bugün piyasadaki en kapsamlı portfolyoda olan Rapier, Airjet ve Projektilli.

Itema Teknik Dokuma 'da Üstünlüğünü Gösteriyor
Itema Teknik Dokuma ‘da Üstünlüğünü Gösteriyor

Itema, teknik tekstil üreticilerine,  teknik uygulamalar için en geniş kapsamlı kumaş dokuması için, bugün piyasadaki en kapsamlı porföy olan lider Rapier, Airjet ve Projektilli atkı teknolojilerini sunarak benzersiz bir konumdadır.

Rapier R9500 tezgahı, yakın geçmişte en başarılı raiper dokuma tezgahı oldu.  Teknik uygulamalar göre kişiselleştirilmiş versiyonları sürekli olarak pazara sunuldu, bunun içinde OPW Hava Yastığı, Cam Elyafı, Elek Bezi ve 540cm dokuma genişliğine kadar diğerleri bulunuyor. Yeni ve gelişmiş cihazlar, Itema tarafından üretilen R9500’i en ince monofilament iplikler, yüksek mukavemetli multifilament iplikler ve çoklu atkı seçmeli kumaşlar dahil olmak üzere tüm teknik tekstil ürünlerinin üretimi için mükemmel bir makine haline getiriyor.

Itema Teknik Dokuma ‘da Üstünlüğünü Gösteriyor

Piyasadaki en yeniikçi airjet dokuma makinesi olan airjet A9500, merak uyandırıyor ve gerçek teknoloji isteğini tetikliyor. Makine özellikle tıbbı uygulamalar ve otomotiv kumaşlarında önemli referanslarını biriktirmiş durumda.

Belirli teknik uygulamalara baktığımızda, Itema airjet A9500 benzersiz performanslara ve en yüksek üretkenlik ile üstün tekstil verimliliği eşleştirerek, inkar edilemez yararlar sağlıyor.

Itema A9500, kardan mili olmaksızın bağımsız motorlu jakar için önceden ayarlanmıştır, bu ise, spesifik teknik tekstillerin (örneğin Airbag OPW gibi) herhangi bir hız sınırlaması olmaksızın dokunmasına imkan tanıyor.

Çok yüksek yoğunluklu kumaş teknik dokuma söz konusu olunca, A9500 sınıfının en iyi sonuçlarını sağlamak için özel cihazlarla özelleştirilmiştir. En önemli bileşenler makine kontrolü ve güvenilirliğini sağlamak için takviye edilmiştir ve Itema patentli cihazlar tüketimin azaltılmasını ve üstün tekstil verimliliğini garanti ediyor.

Teknik kumaşlar, atkı atma sisteminin benzersiz çok yönlülüğü ve güvenilirliği sayesinde, efsanevi ve benzersiz projektilli  P7300HP’nın uzmanlığı altındadır.  Pozitif atkı transferinin eşsizliği ve tek oluşu, proektilli tarafından tahrik edilen ve eşsiz verimlilik sağlayan atkının hiçbir değişim olmadan yakalanmasına ve taşınmasına dayanıyor.

P7300HP projektilli dokuma meraklılarından büyük ilgi görmeye devam ediyor ve 655cm’ye kadar dokuma genişliğinde en geniş kumaşları ile, tarım tekstilleri, jeotekstiller ve halı sırt kumaşları gibi yüksek özel malzemeler için yenilmemiş ve rakipsiz bir kıyaslamayı temsil ediyor.

Teknik dokuma bandı iplikleri söz konusu olduğunda, Itema’nın projektilli makinesi, piyasadaki tüm diğer atkı teknolojilerine kıyasla en yüksek performansı sağlıyor.

Teknik kumaşlar için Itema yeniliklerini ve en üst düzeyde müşterilerine adanmışlığını keşfetmek için, Techtextil India, H6-C109’daki şirket standını ziyaret edin.