ITMA 2019 Fuarının Satışları Bitti

ITMA 2019 Fuarının Satışları Bitti
ITMA 2019 Fuarının Satışları Bitti

ITMA 2019 Fuarının Satışları Bitti – 1951’den bu yana her dört yılda bir düzenlenen ITMA fuarları, dünyanın önde gelen tekstil ve konfeksiyon teknolojileri fuarı olarak ününü pekiştirdi. Barselona’da yapılacak olan 18. Edisyonun fuar alanı, 6 Nisan 2018 tarihi itibariyle tamamen rezerve edildi.

ITMA fuarının sahibi Avrupa Tekstil Makineleri İmalatçıları Komitesi CEMATEX’e göre, 45 ülkeden 1.500’ü aşkın firma ITMA 2019’da yer almak için başvuruda bulundu. Rezerve edilen toplam net alan 110.000 metrekareden fazla. Başvurular devam ederken, fuarı tüm Barcelona Gran Via fuar alanının tümüne genişletmek için planlar yapılıyor.

CEMATEX Başkanı Fritz P. Mayer; “Endüstrinin kararı için minnettarız. ITMA’nın dünyanın dört bir yanından gelen en yeni teknolojiler için tercih edilen fırlatma rampası olduğunu gösteriyor” dedi. Mayer sözlerini şöyle sürdürdü; “ITMA 2019’a ilgi son derece güçlü ve önceki edisyonlara kıyasla daha önce bir tarih itibariyle daha fazla başvuru aldık. ITMA 2019’u ziyaretçilerimiz için daha canlı bir kaynak haline getirme konusunda yardımcı olacak, yeni başvuru sahiplerini, özellikle de yeni ürünleri pazara süren üreticileri ağırlamaya devam ediyoruz.”

CEMATEX ülkelerinden başvurular, alanın yüzde 65’ini rezerve etti. Burada başlıca ülkeler İtalya, Almanya ve İspanya’dır. Tekstil makineleri üreticilerinin, dünyanın geri kalanına ilişkin olumlu pazar fikirleri dikkat çekiyor. Türkiye, Hindistan ve Çin’den gelen başvurular, uygulama alanı açısından en üst sıralarda yer alıyor. En üst sektörler terbiye (%25), eğirme (%14), baskı ve dokuma (%12) ve örme (%11).

Güçlü şekilde gerçekleşen alan talebi ile ITMA2019’un, fuar açıldığında yaklaşık 1,600 katılımcıyla birlikte, 115.000 metrekareden fazla net bir sergi alanı bekleniyor. ITMA 2019, 20-26 Haziran tarihleri arasında Fira de Barcelona, Gran Via fuar alanında düzenlenecek ‘Tekstil Dünyasının Yenilikleri’ temalı fuar, tüm tekstil ve konfeksiyon üretim değer zincirinin yanı sıra, elyaflar, iplikler ve kumaşlar için en yeni teknolojileri ve sürdürülebilir çözümleri sergileyecek.

ITMA 2019 fuarının bilgi paylaşım etkinliği

ITMA 2019, küresel tekstil ve hazırgiyim endüstri üyeleri arasında paylaşım ve işbirliğini kolaylaştırmak için bir dizi endüstri lideri bilgi paylaşım etkinliğine ev sahipliği yapacak. Sürdürülebilir inovasyon, Endüstri 4.0 ve otomasyon gibi birçok önemli konu fuar boyunca gündemde olacak. Geçmişteki ITMA fuarlarıyla bağlantılı olarak başarıyla organize edilen iki etkinlik; Tekstil Renklendirici ve Kimyasal Liderleri Forumu ve Nonwoven Forumu’dur.