KARL MAYER Türk Örme Pazarına Daha da Yakınlaştı

KARL MAYER Türk Örme Pazarına Daha da Yakınlaştı
KARL MAYER Türk Örme Pazarına Daha da Yakınlaştı

KARL MAYER Türk Örme Pazarına Daha da Yakınlaştı – Karl MAYER, Türkiye’yi en önemli pazarları arasında kabul ediyor, bu nedenle Türkiye’nin önde gelen fuarı ITM’e hazırlanırken, hazırlıklarını buna göre tamamladı. 14 – 17 Nisan 2018 arasında, dünya pazar lideri firma, yeni tasarlanan bir stantla ve pazar talebini tam olarak karşılayan çözümlerle İstanbul’da kendini gösterdi. Hiçbir trend göz ardı edilmedi. Bu nedenle, denim çözgü hazırlama sektörü ve HKS makine serisi için makine ve teknoloji sunumları, farklı uygulamalar için seçilmiş tekstil gelişmelerini sergilemek için kurulan dekorasyon adaları kadar yoğun bir şekilde ilgi gördü.

Firma, 218” çalışma genişliğine sahip HKS 3-M’in performansını gösterdi. Ayrıca, tül perdeler stantta bir başka odak noktasını oluşturdu. HKS 3-M, yüzeyde çarpıcı parıltılı efeklere ve E 28 fein ölçüsünde şeritli bir tasarıma sahip yeni ve hafif bir kumaş üretiyor. Moda sektörü için bir başka odak noktası ise LACE.EXPRESS tarafından üretilen şık dantel tasarımlar oldu.

KARL MAYER Çözgülü Örme İş Birimi Satış Direktörü Oliver Mathews; “Özellikle de havlu konusu müşterilerin ilgisini çekti,” dedi. Ama aynı zamanda moda sektörü için sunulan şık eşyalar herkesin konuşmalarında ve ellerindeydi.

Tekstil Ürün Geliştirme Müdürü Gabriela Schellner ise; “Ziyaretçiler değişik kıyafetlere baktılar, kumaşlara baktılar, dokundular ve incelediler” diye konuştu. Schellner, kumaş deneyimi konseptinin başarısından memnun kaldı ve tüm fuar ekibi gibi kendisi de sürekli olarak ziyaretçilerle birlikteydi. KARL MAYER’in fuardaki standında, dünyanın her yerinden gelen müşterilerle; fakat ağırlıklı olarak ev sahibi ülke ve İran’dan gelen müşterilerle yaklaşık 250 nitelikli görüşme gerçekleştirildi.

KARL MAYER Türk Örme Pazarına Daha da Yakınlaştı

Konuşmalar iş dünyasında çok iyi bir havanın hakim olduğunu gösterdi; KARL MAYER Çözgülü Örme İş Birimi Kıdemli Satış Müdürü Bastian Fritsch şunları söyledi; “Mevcut müşterilerimiz arasında yatırım yapma isteği yüksek.” Fritsch tüm müşterileriyle tek tek görüştü ve anlaşmaların sonuçlanmasına dönük haklı umutlarla; genellikle belirli projeler hakkında yoğun görüşmeler gerçekleştirdi.

KARL MAYER, denim sektörü için çözgü hazırlama konusunda uzmandır. Şirket fuarda, jean üretiminde kullanılmak üzere bir LONG CHAIN BEAMER ve bir BALL WARPER sergiledi. Ayrıca bir PRODYE indigo boyama makinesi ve DOUBLE VARIO boyama ünitesi de stantta yer aldı.