Kelheim Fibres’den Danufil QR Elyafı

Kelheim Fibres’den Danufil QR Elyafı
Kelheim Fibres’den Danufil QR Elyafı

Kelheim Fibres, dezenfektan mendiller için yeni viskon elyafı Danufil QR ve bir dizi özel elyafı ile birlikte ANEX’e katılıyor.

Bu yılki ANEX’te, Bavyere merkezli elyaf uzmanı Kelheim Fibres, en son geliştirmelerinden birini, ilk defa geniş bir uzman ziyaretçi kitlesine sunacak. Özel elyaf Danufil QR, dezenfektan mendillerde kullanılmak üzere özel olarak üretildi. Bu, mükemmel akışkan tutma özelliğine rağmen, viskon elyafların yer edinemediği bir alandı. Bunun nedeni, negatif yükleri nedeniyle, standart viskon elyafların ‘kuaterner’ (dördüncül amonyum bileşikleri) olarak adlandırılan, çok kullanılan dezenfektan maddeleri pozitif yüklü şekilde bağlarlar, böylece gerçek dezenfekten amaçları için artık uygun olmazlar. Bu etki böylece %80’e kadar kaybolabilir. Şimdi ise, özel elyaf Danufil QR, bu istenmeyen etkiyi %10’dan daha da aza indirerek sorunu çözüyor.

Danufil QR çevre dostu

Danufil® QR ile, Kelheim hali hazırdaki mendil ve hijyen uygulamalarında çok yönlü ürün yelpazesini genişletiyor. Kelheim’in hijyen ürün ailesinin bir başka üyesi VILOFT®; INDA / EDANA tarafından en yeni flushability (su da çözünme) kılavuzunun (GD 4) mevcut edisyonuyla, her zamankinden daha önemli hale gelen düz/yassı özel elyaftır. VILOFT® kısa kesik elyaflar, GD 4’ün önemli ölçüde daha sıkı gereksinimlerini bile güvenle karşılanabileceği kanalizasyon sisteminde çok hızlı parçalanan ıslak mendillerin üretilmesini sağlıyor.

Kelheim’in diğer elyaflarının yanı sıra, elbette, VILOFT® elyafı da tamamen selülozdan üretiliyor; ve bu nedenle kısa bir süre içinde tamamen biyolojik olarak parçalanabiliyor. Bu da kılavuzun başka bir gereksinimi karşılıyor ve çevre korumasına önemli bir katkıda bulunuyor; yalnızca sentetik maddeleri biyolojik bazlı malzemelerle değiştirirsek, çevremizdeki ve özellikle okyanuslarımızdaki plastik atık miktarını azaltabiliriz.

Kelheim ayrıca, diğer birçok viskon özel ürününün yanı sıra, uzun süredir bilinen özel elyafı Galaxy®’i sergileyecek. Bu elyaf kadın tamponları ve yüksek emiciliğe ihtiyaç duyulan tüm son kullanımlar için uygundur.

Kelheim Fibres ekibi, ANEX fuarında East Hall 1’de Stant 737’de ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kelheim Fibres GmbH, dünyanın önde gelen viskoz özel elyaf üreticilerindendir ve tampon endüstrisi için en önemli viskon elyaf tedarikçisidir. Güney Almanya’da Kelheim’da her yıl yaklaşık 90.000 ton viskoz elyaf üretiliyor ve test ediliyor. Bunlar moda, hijyen ve tıbbi ürünlerden nonwoven ve özel kağıtlara kadar birçok farklı uygulamada kullanılıyor. Yenilikçi ürünler, esnek teknolojiler ve güçlü müşteri odağı şirketin başarısının temelini oluşturuyor.