Kordsa Gençlerle Geleceği Güçlendiriyor

Güçlendirme lideri Kordsa ’nın, gençleri teknoloji, inovasyon, Ar-Ge ve mühendisliğe teşvik etmek amacıyla sponsor olarak desteklediği üniversite projelerinden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinden oluşan YTÜ Racing, yaptığı dördüncü aracıyla dünyanın öğrenciler arası yapılan en büyük mühendislik yarışması olan Formula Student East yarışmasına Macaristan’da 20-23 Temmuz tarihleri arasında katıldı.

Kordsa’nın kompozit malzeme desteği verdiği YTÜ Racing proje ekibi, geçtiğimiz sene de F1 yarışlarının en ünlü pistlerinden İngiltere’deki Silverstone pistinde her yıl düzenlenen Formula Student yarışına katılmış, bu yarışta yer alan ilk ve tek Türk takımı olmuştu.

Kordsa Dünyaya Teknoloji İhraç Ediyor

KORDSA, Formula Student yarışmasına katılan YTÜ Racing proje ekibine destek verdi.
KORDSA, Formula Student yarışmasına katılan YTÜ Racing proje ekibine destek verdi.

Türkiye’den tüm dünyaya teknoloji ihraç eden Kordsa’nın, geleceği güçlendirme misyonuyla destek verdiği projelerden biri olan YTÜ Racing takımı, 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Teknolojileri Kulübü bünyesinde farklı fakültelerdeki 30 öğrencinin katılımıyla kuruldu. Bu yıl 4. aracını yapan YTÜ Racing takımı, bu araçla İngiltere’deki Silverstone pistinde her yıl düzenlenen Formula Student yarışına katıldı. Aracın lansmanı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşti. Sponsorların, akademisyenlerin ve ailelerin katıldığı etkinlikte, katılımcılar fuaye alanında daha önceki yıllarda yapılan ve Formula Student’a katılan ilk üç aracı da görme şansını yakaladılar. YTÜ Racing ekibi, yaptığı bu araçlarla Formula Student yarışında yer alan ilk ve tek Türk takımı olmuştu.

Geçen yıllarda olduğu gibi, bu yıl da YTÜ Racing ekibinin sponsorları arasında yer alan ve öncü yaklaşımıyla daima üniversite ve sanayi iş birliğini teşvik eden Kordsa, YTÜ Racing ekibine kompozit malzemeler konusunda destek veriyor. Kordsa tarafından tedarik edilen kompozit malzemeler, yapılan aracın özellikle kaporta, kanatlar ve koltuk bölümlerinde kullanılıyor. Kordsa’nın kompozit malzemesiyle üretilen aracın bölümleri daha dayanıklı, daha sağlam ve hız için daha elverişli hale geliyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin de hazır bulunduğu lansman toplantısında Büyükekşi gençlerin başarılarının ülkenin geleceği için taşıdığı önemi vurgulayan bir konuşma yaptı. Konuşmasında gençleri destekleyen ve bu şekilde ülkenin geleceğini güçlendiren sponsor firmalara da teşekkür etti