Kornit Vulcan ‘2017 Yılının Ürünü’ Ödülü Kazandı

Kornit Digital, Kornit Vulcan ’ın SGIA’nın prestifli  ‘2017 yılının Ürünü Ödülü’nü ‘Direkt konfeksiyona baskı’ kategorisinde (Renkli tişört dahil, beyaz hariç) aldığını duyurdu. Vulcan, New Orleans’daki 2017 SGIA Expo’da (10-12 Ekim), Kornit’in 1617 numaralı standında sergilenecek.

Kornit Vulcan: Serigrafi ahtapotlara karlı alternatif

Kendi türünün en gelişmiş direkt konfeksiyona baskı çözümü olan Kornit Vulcan, hazır giyim süslemecilerinin küçükten orta hacimde baskıya kadarki işlerde karlı bir şekilde üretim yapmalarına imkan tanıyor. Bu ağır-iş üretim sistemi koleksiyonlar üreten serigrafi baskıcılarını ve düşük hacimli perakendecileri ve promosyon üreticilerini hedefliyor.

Kornit Vulcan SGIA'nın ‘2017 Yılının Ürünü’ Ödülü Kazandı
Kornit Vulcan SGIA’nın ‘2017 Yılının Ürünü’ Ödülü Kazandı

Vulcan, 50 ila 500 giysi arasındaki çalışma uzunlukları için baskı başına en düşük maliyeti sunuyor. Kornit’in geleneksel doğrudan konfeksiyon baskı sistemlerinin aksine, Vulcan, baskı öncesi paletlerin, beyazla ve CMYKRG baskılarının paralel olarak gerçekleştirildiği bir konveyör sistemine sahip bulunuyor. Vulcan’ın eşsiz sıralı mimarisi, hem koyu hem de açık renkli giysilerde saatte 250 adete kadar baskı yapılmasına izin veriyor.

SGIA Ödülü

Tarihinde şimdiye kadarki en geniş başvuru ile, 49 kategoride 222 kayıt alan SGIA yarışmasında, 2017 Yılın Ürünü Ödülü için 70 firma yarıştı. SGIA Dijital Görüntüleme Uzmanı Ray Weiss, yıllık ödül programını koordine etti ve rekabetin sıkı olduğunu söyledi. Weiss; “Uzmanlar, ürün cihazı kategorisinde kazananları seçmekte zorlandılar çünkü baskı kalitesi çok iyi ve baştan sona çok yakındılar. Baskı endüstrisi için bu harika bir haber. Kornit ödülü hak etmişti” dedi.

Büyük bir arzuyla istenilen Yılın Ürünü değerli ödülü, 9 Ekim Pazartesi günü 2017 SGIA EXPO ile birlikte özel bir törenle sunulacak ve katılımcılar standlarında bunları sergileyebilecekler.