Mimaki’den LA Serisi Laminasyon Makineleri

Mimaki Europe, LA Serisi geniş formatlı, ısı destekli laminasyon makinesi ve film laminasyonunu duyurdu. Eksiksiz, baskı ve finisaj ile uyumlu sistem, UV kürleme boyalarıyla laminasyon yaparken gümüşlenmeyi en aza indiriyor.

Mimaki, LA Serisi geniş formatlı, ısı destekli laminasyon makinalarını ve film lamisyonunu duyurdu. Yeni film lamisyonu, benzersiz bir yapıştırıcı kullanıyor; böylece UV kürlemeli mürekkepler kullanarak üretilen baskılı ürünler lamine edildiğinde sıklıkla görülen gümüş efekti en aza iniyor.  LA-16W model laminasyon makinesi, Viscom Italia fuarı sırasında Bompan standında (Pavilyon no 8, stant E23/E27/G20) sergilenecek. Fuar 12-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Mimaki Europe’dan Roland Van den Broek şunları söyledi; “Mimaki, endüstriyel reklam ve pano grafikleri ile, olağanüstü tam renkli endüstriyel reklam ve pano grafikleri üretimini daha hızlı, daha kolay ve daha uygun maliyetli hale getiren yenilikçi pazar çözümlerini sunmaya devam ediyor. Bu laminasyon çözümü bu inovasyonun bir başka örneğidir ve Mimaki’nin yeni UCJV bas-kes serisi ile eşleştirildiğinde şirketlerin daha fazla kar elde etmelerine yardımcı olacak anahtar teslim bir çözüm sunuyor.”

LA Serisi Laminasyon Makinesi
LA Serisi Laminasyon Makinesi

LA Serisi Laminasyon makineleri önemli özellikler:

Isı destekli üstün finisaj sağlıyor: LA Serisi makineleri maksimum 60˚C’ye kadar ısı desteğine sahip. Bu ısı desteği, özellikle UV kürlemeli mürekkeplerle basılan yüzeylere, overlaminite film yapışmasını geliştirir ve basınca duyarlı üst katmanlarda gümüş renginde efekt oluşma potansiyelini azaltır. Anında kürlenen UV mürekkepleri, laminasyon işlemi sırasında hava kabarcıklarını yakalayabilen hafif pürüzlü bir yüzeye sahip olma eğilimindedir. Bu da ürünün görünümünden ayrılabilen gümüşi özelliklere neden olur.

Hızlı üretim hızı: Dakikada 295 lineer inç (veya saniyede neredeyse 5 inç) laminasyon hızı, finisajın üretimime yetişmesi ve tıkanıklığı azaltması anlamına geliyor.

Basit ve güvenilir işletim: Bu kullanımı kolay makinesi, basınç kolu ve ayak pedalına kolay erişim sağlıyor, bir çalışma panelindeki tüm fonksiyonları içeriyor. Buna ek olarak bir çekme makarası bir kişinin tüm süreci kontrol etmesini kolaylaştırıyor.

Mimaki Vision Laminate: UV kürlemeli mürekkepler ve LA Serisi makinalarında kullanılmak için özel olarak tasarlanan Mimaki Vision Laminate 310 (Gloss/ Parlak) film, baskıda renk parlaklığını korurken, parlak bir yüzeyle ince bir finiş sunar. Bu yüksek kaliteli, ısı destekli overlaminate (üstkatman), aynı zamanda soğuk laminasyon filmlerine uygun maliyetli bir alternatiftir.

Mimaki’den komple sistem

Mimaki Vision Laminat filmli LA Serisi makineleri, UCJV Serisi UV-LED bas-kes cihazlarının ideal ortağıdır. UCJV baskıları anında kuruduğundan, LA Serisi laminasyon makinelerinde derhal finişe edilebilir. Bu komple uyumlu çözüm, koruyucu bir overlaminite tercih edildiğinde, güvenilir bir performans ve kaliteli çıktı sağlar.

Pazara Sunuş

LA Serisi makinelerinin 2017 yılının sonunda piyasaya çıkması bekleniyor. İki model mevcut olacak; 158cm LA-160W modeli ve 170cm LA-170W modeli. Mimaki Vision Laminate 310 ise, 310-137 (137cm) ve 310-152 (152cm) olarak, iki ebatta satışa sunulacak.