Morocco Style Kapılarını Uluslararası Pazara Açıyor

Kuzey Afrika ve Akdeniz tekstil sektörleri Fas'taki 2. Morocco Style fuarında buluşacak
Kuzey Afrika ve Akdeniz tekstil sektörleri Fas’taki 2. Morocco Style fuarında buluşacak

Fas’ın en büyük şehri Kazablanka’da 2. edisyonu düzenlenecek olan Morocco Style uluslararası pazardan tekstil, hazırgiyim ve aksesuar üreticilerini ağırlayacak.

Kuzey Afrika ve Avrupa tekstil ve moda sektörlerini buluşturacak olan 2. Morocco Style fuarı 31 Mart-3 Nisan 2016 tarihleri arasında Kazablanka’da düzenlenecek. İlki geçen yıl 10-12 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Uluslararası Fas Moda, Tekstil ve Aksesuarları Fuarı, 14 ülkeden 113 katılımcı ve 7823 ziyaretçisi ile kendini ispatlamıştı.

Fuar organizasyonunda 22 yıllık tecrübesi ile Pyramids Grup Fuarcılık tarafından 31 Mart-3 Nisan tarihleri arasında OFEC Kazablanka Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 2. Morocco Style fuarı; Fas, Cezayir, Libya, Mısır, Fransa, Portekiz, İspanya ve İtalya gibi Akdeniz bölgesindeki hedef ülkelerden alım heyetlerini ağırlayacak. Fuarda; kadın-erkek giyim, abiye ve gelinlik, iç giyim, spor giyim, çocuk giyim, deri giyim, hazırgiyim, kumaş üreticileri, kumaş aksesuarları, triko, ayakkabı ve çanta sektörlerinden üreticiler yer alıyor.

Türk Tekstil ve Hazırgiyim Sektöründen Tam Destek

2015’de ilk kez MESİAD, İSİAD, TUFİAD, OTİAD, BUGİAD, KYSD, Centre Marocaine de Promotions des Export, Centre Regional D’Investissament resmi desteğiyle gerçekleşen fuar; Amerika, BAE, Fas, Hindistan, Pakistan, Çin, Güney Kore, Brezilya, Portekiz, İtalya, İspanya, Lübnan, Kuveyt, Mısır ve Türkiye’den gelen katılımcılarını ve ziyaretçilerini ağırlamıştı.

Türkiye-Fas Ticari İlişkisi Hızla Gelişiyor

2006 yılında yürürlüğe giren Serbest Ticaret Anlaşması ile canlanan Fas-Türkiye ticareti,  tekstil sektörüne de ivme kazandırdı. Fas’ın en büyük şehri ve limanı olması özelliği ile birlikte Kazablanka, ülke genel ticaretinin %80’ini merkezi konumunda.