Konica Minolta, NASSENGER 10 ile ITM 2018’de

Konica Minolta, NASSENGER 10 ile ITM 2018’de
Konica Minolta, NASSENGER 10 ile ITM 2018’de

Gelişmiş inkjet baskı kafaları ile donatılan NASSENGER 10, ITM 2018 fuarında, Konica Minolta standında ziyaretçilerle buluşacak.

Dijital baskının güçlü markalarından Konica Minolta,14-17 Nisan tarihleri arasında tekstil makineleri fuarı ITM 2018’e katılıyor. Salon 5’te, 510B numaralı Konica Minolta standında, yüksek hızlı ve yüksek çözünürlüklü inkjet tekstil yazıcısı NASSENGER 10 sergilenecek.

Konica Minolta Tekstil İş Geliştirme Bölümü Genel Müdürü Naoya Tanigami, Türkiye ve bölgenin en büyük tekstil makineleri fuarı ITM’e ikinci kez katılacaklarını hatırlattı. Tanigami sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu fuar aracılığıyla tekstil sektöründeki profesyonellere ve yöneticilere ulaşmayı hedefliyoruz. Tekstil sektöründeki baskı ihtiyaçlarını karşılayacağına emin olduğumuz NASSANGER 10’u ziyaretçilerle buluşturacağız. NASSANGER 10’un yanı sıra, Konica Minolta çözümleri hakkında bilgi verme fırsatı bulacağımız ITM Fuarı’nı büyük bir heyecanla bekliyoruz.”

NASSENGER 10 baskı kalitesini geliştiriyor

NASSENGER 10, en üst düzey model NASSENGER SP-1’de de kullanılan, yeni geliştirilen inkjet yazıcı kafaları ile donatıldı. Ayarlanabilir mürekkep damlacık boyutu (büyük, orta ve küçük),  Konica Minolta’nın koyu ve açık renklerinin kombinasyonu ile birleştiğinde NASSENGER 10, renk değişimlerini ve ince çizgilerini daha kaliteli şekilde yapabiliyor. Bu model aynı zamanda, konvansiyonel tekstil baskı cihazlarında zor elde edilen, tekrar eden geometrik desenleri rahatlıkla ve yüksek kalitede üretebiliyor.

Eksik nozzle dengeleme işlevi ve özel görüntü işleme teknolojisi, daha önce tarama baskılarıyla bile önlenemeyen sorunları çözüyor. Baskı kafası temizleme ve eksik nozzle tespiti sistemi gibi kafa bakım fonksiyonları ile donatılmış bu model ile birlikte istikrarlı üretim ve düşük işletme maliyeti sağlanıyor. Yazdırma hareketini ve yazdırma durumunu kolayca kontrol etmek için elverişli bir şekilde tasarlanan NASSENGER10; sorunsuz bir şekilde hataları gideriyor ve bileşenleri hızla değiştirebiliyor. Dört ana, iki özel ve iki açık renk olmak üzere sekiz standart renge sahip olan bu yeni model; reaktif boyalar, dispers boyalar ve asit-boyalar ile çalışabiliyor. Buna ek olarak Konica Minolta’nın reaktif boya mürekkebi, GOTS (Global Organic Textile Standard) sertifikasının gereksinimlerini karşılıyor.