Osman Canlı Tekstil ‘Güçlü ve Zengin’ Itema Deneyimleri

Türk Tekstilcilerin ‘Güçlü ve Zengin’ Itema Deneyimleri
Türk Tekstilcilerin ‘Güçlü ve Zengin’ Itema Deneyimleri

Itema büyük önem verdiği Türk tekstil pazarında müşterilerinin deneyimlerine ışık tutuyor. Itema ile çalışan önemli tekstil üreticileri deneyimlerinde ‘güven, kalite ve hız’ kavramlarına vurgu yapıyor.

Dokuma teknolojilerinin lider markası Itema, özellikle R9500 rapier ve A9500 airjet dokuma makinelerindeki gücüyle dikkat çekiyor. Küresel tekstil pazarının her bölgesine ulaşan marka, Türk tekstil endüstrisini ise her zaman ön sıralarda tutuyor. Türk tekstilcilerle güçlü bir ilişki halinde olan marka, Türkiye pazarından çok olumlu geri dönüşler alıyor. Güçlü pazarlama ve satış sonrası hizmet sonucunda Türk pazarında binlerce çalışır halde Itema makinası bulunuyor. Firma, Türk tekstilcilerin Itema makinalarıyla deneyimleri konusunda özel bir çalışma yürütüyor. Denizli’de bulunan Osman Canlı Tekstil, Itema deneyimlerini paylaştı.

Osman Canlı Tekstil Yüksek hıza ve verimliliğe Itema ile ulaştı
Osman Canlı Tekstil Yüksek hıza ve verimliliğe Itema ile ulaştı

Osman Canlı Tekstil Yüksek hıza ve verimliliğe Itema ile ulaştı

2002 yılında Denizli’de kurulan Osman Canlı Tekstil, kısa sürede hızlı bir büyüme göstererek ikinci dokuma fabrikasını faaliyete aldı. 35 dokuma makinesi ile yola çıkan firma, günümüzde 330 civarında makine gücüne sahip. Firmanın makine parkurunun yarıdan fazlasını yeni nesil Itema dokuma makinaları oluşturuyor. Ev tekstili ve giyim sektörü için kumaş üretimi yaptıklarını söyleyen Osman Canlı Tekstil firma sahibi Celal Canlı, genel olarak iç pazara çalıştıklarını belirtti. Canlı; “Müşterilerimize yüksek kaliteli kumaşları sunmak için yatırım sürecinde Itema’yı tercih ettik” dedi.

Itema’dan 2014 yılın ilk etapta 20 makine aldıklarını hatırlatan Celal Canlı, günümüzde 50 airjet ve 98 rapierli Itema makinasının tesislerinde kurulu olduğuna değindi. Canlı şunları söyledi; “A9500 airjet dokuma makinesini üretim artışımıza katkı sağladığı için tercih ettik. A9500 en yüksek devir hızlarında 12 saat hiç durmadan çalışan takdire şayan bir makinedir. İpliği makineye düzgün verdiği için kopuşlar ve makinenin gereksiz durmaları olmuyor. Bunlar aynı zamanda yüksek kaliteyi sağlıyor, müşterilerimiz bu noktadan çok memnun kalıyor. Ayrıca airjet teknolojisi, işçilik sorununu en aza indiriyor. A9500 ile daha az personel çalıştırarak daha yüksek verimlilik elde ediyoruz” dedi.

R9500’ün üstün yanları

Rapier dokuma teknolojisine de sahip olduklarını belirten Celal Canlı, R9500’ün üstün yanları hakkında şunları söyledi; “Itema rapier R9500’ü ilk başta ev tekstiline özellikle yatak çarşafına dönük kumaşlar için almıştık. Müşteri portföyümüzün genişlemesiyle dış giyim talebi için dar enli (230cm) R9500’ü de aldık. Bugün çeşitli kumaşların dokumasını gerçekleştirebiliyor ve değişik kalınlıktaki telleri işleyebiliyoruz, kalın ipliklerle çalışabiliyoruz. Üstelik bu dokumaların hiçbirinde zorlanmıyoruz. Kalite bizim önceliğimizdir, bundan taviz vermiyoruz. Itema ile dokuduğumuz kumaşların reklamını biz yapmadık, ürünler pazarda kendisini pazarda tanıttı.”

Firma çalışanlarının Itema’nın, İtalya’daki kampüsünde, 2 defa profesyonel bir eğitim aldıklarını dile getiren Celal Canlı, uzun vadede Itema teknolojilerine güvendiklerini ve yeni yatırımlara da onlarla devam etme niyetinde olduğunu söyledi. Canlı; “Itema bizim için öncelikli kalite, ikinci olarak satışta ve sonrasında verilen kaliteli ve hızlı hizmet demektir” dedi.

Bu röportajlar, İtalyan firmanın başlattığı Itema Weaving Excellence Diaries projesinin bir parçasıdır ve röportajların videoları Itema’nın websitesi ve firmanın sosyal ağlardaki sayfaları (Youtube, Facebook) gibi dijital platformlarda mevcuttur.