Ricoh ve Coloreel Tekstile Yenilik Getiriyor

Ricoh ve Coloreel Tekstile Yenilik Getiriyor
Ricoh ve Coloreel Tekstile Yenilik Getiriyor

Baskı uzmanı Ricoh, tekstil endüstrisi için çağır açan bir iplik renklendirme ünitesi oluşturmak için İsviçreli teknoloji inovasyon şirketi Coloreel ile bir ortaklık kurdu.

İsveçli yenilikçi şirket Coloreel, global elektronik şirketi Ricoh ile uzun vadeli bir ortaklığa giriyor. Coloreel ve Ricoh birkaç yıl işbirliği yaptılar ve şimdi son sözleşmeler imzalandı. Birlikte, tekstil endüstrisi için çığır açan bir iplik renklendirme ünitesi oluşturacaklar. Ricoh’un kendi inkjet baskı teknolojisine ve Coloreel’in renklendirme teknolojisine dayanarak,  ünitenin ana alt sistemlerinden birini geliştirecek ve üretecek. İlk üretim sonbahar 2018’e göre ayarlandı.

Bu dönüm noktası girişimi tekstil, moda ve spor giyim işletmelerinin, üretim sırasında yüksek kaliteli ipliklerini anında renklendirme yoluyla ürün çeşitliliklerini geliştirmelerini sağlayacak.  Nakış/brode üretimi sırasında bir beyaz temel ipliği anında renklendirerek, operatörler renk kullanımında herhangi bir sınırlama olmaksızın, benzersiz nakışlar yaratmak için tam özgürlüğün tadını çıkarabilirler. Elde edilen ilave canlılık, işletmelerin daha çarpıcı bir portföy sunmasına ve sürekli değişen bir pazarda gerçek bir farklılaşmaya sahip olmasını sağlıyor. Bu teknolojiyi kullanan ilk ürün, mevcut herhangi bir endüstriyel nakış makinesiyle uyumlu bir iplik renklendirme ünitesi oldu.

Ricoh ve Coloreel Tekstilde Yeniliği Zorlayacak

Ortaklık, Japonya ve İngiltere merkezli Ricoh uzmanları ile İsveç’teki Coloreel mühendisleri arasında devam eden uluslararası işbirliğinin bir sonucu oldu. Ricoh, şirketin gelişmiş inkjet teknolojisine dayanarak ünitede büyük bir alt sistem geliştirecek ve üretecek. Bu Coloreel’in renklendirme teknolojisi ile tamamlanacak.

Ricoh’un Ticari ve Endüstriyel Basık İş Grubu Genel Müdürü Peter Williams şunları söyledi; “Coloreel ile ortaklık, işbirliğine ve sınırları zorlamaya olan bağlılığımızı daha da gözler önüne seriyor. 80 yılı aşkın bir süredir inovasyonu yönlendiren tarihimizi birleştiren, müşteri ihtiyaçlarına olan bağlılığımız ve endüstriyel prosesteki analogdan dijitale dönüşümde uzman haline gelme niyetimiz, bu heyecan verici endüstriyi parçalamamızı sağlıyor.”

Coloreel CEO’su Mattias Nordin; “Ricoh gibi saygın ve büyük bir şirketin bizimle ortaklığa girmesi seçmesi inanılmaz bir olay.  Ricoh’un ortağımız olması, ürünümüzü daha da güvenilir kılıyor ve bu ortaklığın ne getireceğini görmek bizi heyecanlandırıyor.”

Ricoh’un Ticari ve Endüstriyel Baskı Geliştirme Bölümü Genel Müdürü Tetsuya Morita ise şunları söyledi; “Bu ortaklık bizim için yüksek profilli bir projedir. Bu ürün ve bu sektörde çok potansiyel görüyoruz. Coloreel’e ve onların eşsiz teknolojisine inanıyoruz.”

Ricoh, 80 yılı aşkın süredir yeniliği yönlendiren firma, önde gelen belge yönetim çözümleri, BT hizmetleri, ticari ve endüstriyel baskı, dijital kameralar ve endüstriyel sistemlerin sağlayıcıdır. Firma, baskı dünyasındaki uzun deneyimlerini kullanarak renklendirme sürecinin alt sistemini oluşturacak ve Coloreel’in yeni renklendirme teknolojisi ile birleştirecek. Coloreel, 2018 sonbaharında üretime başlayacak. Tekstil, moda ve spor giyim alanında dünya lideri şirketler, bu devrim niteliğindeki ürünü kullanacaklar.