Rieter’den Değer Arttırıcı Çözümler ITM 2016’da

İplik hazırlık ve eğirme teknolojilerinin lider markası Rieter, ITM 2016'da kapsamlı bir ürün sunumu gerçekleştirecek
İplik hazırlık ve eğirme teknolojilerinin lider markası Rieter, ITM 2016’da kapsamlı bir ürün sunumu gerçekleştirecek

İplik teknolojilerinin güçlü markalarından Rieter, ITM 2016 fuarında eğirme hazırlıktan iplik üretimine kadar önemli makine ve çözümlerini Türk pazarıyla buluşturacak.

Kısa elyaf iplikçiliği için geliştirdiği ve sunduğu çözümlerle küresel pazarın liderlerinden biri olan Rieter, 1 – 4 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek ITM 2016’da, mevcut ve yeni ürün yelpazesinden öne çıkanları tanıtacak. ‘Değer Arttıran’ çözümlerine vurgu yapan firma, yeni nesil eğirme hazırlık ve iplik makinalarına yer verecek. Rieter standında ayrıca yedek parçalar, yüksek kaliteli ipliklerin ekonomik üretimi için kompenentler ve iplik işletmelerinin yüksek optimizasyonu için ‘Internet of Things’ sistemi de ziyaretçilere sunulacak.

ITM 2016’da Rieter ziyaretçilerine Yeni Rieter penye seti E36 / E 86 buluşturacak.  Rieter bu iki ürünle piyasaya yüksek verimlilik sözü veriyor. Bir adet E 36 OMEGAlap penye hazırlık makinası ve 6 adet  E 86 penye makinası ile 540 kg/saatte varan üretim yapılabiliyor.

Başarısını işletme koşullarında kanıtlamış kayış sarım teknolojisine sahip olan E 36 OMEGAlap en ekonomik penye hazırlık sistemi olarak belirtiliyor. En yüksek tarama (penye) performansı ile kalitatif olarak en iyi şartları sunan sistemde penye vatkası üstün kayış sarım teknolojisi ile üretiliyor. E 36 OMEGAlap, 600kg/saat’e kaadr gerçek verimlilik sunuyor. Pazardaki diğer hazırlık sistemleri ile karşılaştırıldığında bu üretimde %50’lik artış anlamına geliyor.

Saatte maksimum 90kg penye şeridi üretimi gerçekleştirebilen E 86 penye makinası, bu sayede mevcut penye makinalarıyla elde edilen günlük 2 ton penye şeridi üretimini önemli ölçüde aşıyor.  En geniş aktif tarama alanının esnek ayarlama ile kombinasyonu sayesinde, piyasa ihtiyaçlarına göre üretim gerçekleştirilebiliyor. Rieter tarafından geliştirilen teknolojik elemanları ve optimum koordineli penyeleme hareketleri sayesinde elyaf zedelenmeden, kontrollü olarak işleniyor. ROBOlap ile otomatik olarak vatka değiştirilir ve vatka ucuna eklenir. ROBOlap sayesinde verimlilik %2 daha fazladır. E 86 penye makinasında, yarı otomatik SERVOtrolley vatka taşıma sistemi ve tam otomatik SERVOlap vatka taşıma sistemi arasında bir seçim yapılabiliyor.

Rieter standında öne çıkacak bir başka ürün yeni K 46 kompakt iplik makinası olacak. Başarılı K 45 modelinin geliştirilmesi ile pazara sunulan K 46 kompakt iplik makinası, maksimum 1846 iğ ile yoğunlaştırmada, makine uzunluğunda ve ekonomide yeni standartlar ortaya koyuyor. İplik kalitesi için büyük bir esneklik sunan K 46, benzer makinalara göre %25 daha az enerjiye ihtiyaç duyuyor. Eskiyen ve aşınan yoğunlaştırma apronları için gerekli masraflar ve müdahale gereksinimi ortadan kalkıyor. K 46 kompakt iplik makinası MEMOset ile birlikte hızlı ve kolay makine ayarına v e aynı zamanda verilerin saklanmasına ve diğer ring iplik makinalarına aktarılmasına olanak veriyor.  Rieter yoğunlaştırma sistemi hava kılavuz sensörü ile iplik kalitesinde en yüksek sabitliği garanti ediyor. Kalite açısından bakılacak olursa Com4®compact iplikler en düşük tüylülüğe sahiptir. Bu ise boncuklanma direncine ve son ürüne pozitif yönde katkı yapıyor. İğ tahriki, FLEXIdraft, ROBOload ve gezer temizleyici gibi tüm makina fonksiyonları makina ekranından merkezi olarak izlenebilir ve kontrol edilebilir.

İki tanesi internete bağlı olan altı yeni modül ile genişletilmiş SPIDERweb işletme kontrol sistemi bir başka önemli çözümü oluşturuyor. SPIDERweb iplik işletmesini optimize etmek için “Internet of Things” kullanımında çığır açan bir adım olarak tanımlanıyor. SPIDERweb eğirme hazırlığının başlangıcından Rieter’in tedarikçisi olduğu 4 eğirme sisteminin sonuna kadar tüm ilgili verileri yakalayan, analiz edilmesine yardımcı olan ve görüntüleyen yegane iplikhane kontrol sistemi konumunda.

Satış Sonrası Hizmetlerin yanı sıra, yenilikçi yedek parçalar ve modernizasyon paketler de ITM ziyaretçileriyle buluşacak. Fuarda ayrıca Bräcker, Graf, Novibra ve Suessen yüksek kaliteli ipliklerin ekonomik üretimi için komponentler ve sistemler sunacak. Sunumun odak noktasında STARLETplus kopça ve EasyTop garnitür, CROCOdoff’lu yüksek-performanslı iğler ve gelişmiş EliTe®CompactSet ring iplik kompakt sistemi bulunuyor.