Rusvata, Truetzchler Yatırımını Törenle Açtı

28 Nisan tarihinde, Rusvata firması, basınçlı su gücüyle (hydroentangled) üretilmiş nonwovenler için yeni TRUETZSCHLER hattının açılışını kutlamak için merkezinin bulunduğu Rjasan’da bir davet düzenledi. Spunlacing hattı Rusvata yönetimi, yatırımcıları, müşterileri ve ayrıca TRUETZSCHLER Nonwovens’ın temsilcileri ve ajansı DERUX’un huzurunda resmi olarak hizmete girdi.

Rusvata ilk pamuk rulosunu 1986’da üretti; günümüzde hidrofil pamuk ve gazlı bez için komple pamuk işleme zincirinin entegre olduğu tek şirkettir. Rusvata artık 700 tonun üzerinde aylık üretim kapasitesine sahip modern ve son derece esnek bir spunlacing hattına sahip. TRUETZSCHLER Nonwovens, TRUETZSCHLER tarafından üretilmiş elyaf açma ve harmanlama, taraklama, su ile bağlama (hydroentanglement), kurutma ve sarma gibi makinelerden oluşan komple bir hat tedarik etti. DERUX Group projeye mümessil olarak katıldı. Derux, Rusya’nın ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinde on yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteriyor nonwoven hatlarındaki büyük ölçekli projelere odaklanmanın yanı sıra yüksek kaliteli Alman firmalarından nonwoven tedariği sağlıyor.

Nonwoven kumaş üretmek için kullanılan elyaf malzemesi, esasen şirketin kasar dairesinden gelen pamuktan oluşuyor. Bu, Rusvata’nın elyaf kalitesini kontrol edebilmesini ve değişen müşteri ihtiyaçlarına esnek bir şekilde yanıt vermesini sağlıyor. Su yoluyla bağlanmış (hydroentangled) nonwovenlar; pamuk pedleri, ıslak mendiller ve diğer temizlik bezleri ile tıbbi uygulamalar için kullanılan tekstiller için temel malzemelerdir. Geniş uygulama yelpazesi bu hattı Rusya’da eşsiz kılıyor. Bu ileriye dönük entegrasyon ile şirket 150 yeni istihdamla bölgeyi güçlendiriyor.

Halihazırda 250’den fazla iş gücüyle, Rusvata, Spas-Klepiki kasabasındaki en önemli işletmedir. Yeni yatırım, pamuk kulak temizleme çubuğu, pamuklu pedler ve nonwoven havlular gibi ürünlerin kapsamını genişletmek için uzun vadeli bir modernizasyon stratejisinin bir parçasıdır. Pamuklu elyaflar için yeni spunlacing hattının Rusya’da bir benzeri bulunmuyor.

Rusvata , Truetzchler Yatırımını Törenle Açtı
Rusvata , Truetzchler Yatırımını Törenle Açtı

Rusvata Hakkında

Rusvata 120 yıl önce, 1896 yılında önce pamuk üretimine başladı ve o zamandan bu yana hidrofil pamuk ve gazlı bezlerin önde gelen üreticisi haline geldi. Rusvata, tek pamuk işleyicinin tam bir döngüsüne sahip Rusya’daki tek fabrikadır.

Şirket, hidrofil pamuk, bandaj ve gazlı bez gibi tıbbi ürünler üretiyor. Ana alıcıları ise ülke çapındaki tıbbi kurumlar ve eczanelerdir. Yüksek kalite ve rekabetçi fiyatlar, Rusya’da ve yurtdışında artan talebi karşılıyor.

Trützschler Hakkında

Trützschler, yaklaşık 3000 çalışanıyla, dünyanın önde gelen tekstil makineleri üreticilerinden birisidir. Trützschler, eğirme hazırlık, nonwoven ve yapay elyaf endüstrileri için makineler, kurulumlar ve aksesuarlar konusunda uzmandır. 125 yılı aşkın bir süredir şirketin merkezi Almanya’nın Mönchengladbach kentinde bulunuyor. Firmanın tesisleri Almanya, ABD, Brezilya, Hindistan, Çin ve İsviçre’de bulunuyor, bunların yanı sıra birçok servis merkezi önemli tekstil işleme alanlarında müşterilere yakınlık sağlıyor.

Trützschler Nonwovens, Trützschler Nonwovens & Man-Made Fibers’in bir parçasıdır ve bu uzun süre önce kurulmuş olan Fleissner, Erko/Hergeth ve Bastian şirketlerinin birleşmesiyle oluşturuldu. Ürün yelpazesi; balya açma, elyaf harmanlama ve bağlama işlemlerinden terbiye ve bükmeye kadar tüm nonwoven proses zinciri için çözümleri içeriyor. Yapay elyaf (filament) makine segmentinde ise; halı (BCF) ve endüstriyel iplik için ekstrüzyon ve eğirme sistemleri sunuluyor.