Saurer Autoconer X6 İlk Kez ITM 2018’de

Saurer Autoconer X6 İlk Kez ITM 2018’de
Saurer Autoconer X6 İlk Kez ITM 2018’de

Zinser ve Schlafhorst, İstanbul’da düzenlenen ITM 2018’de ring iplik eğirme ile ilgili yenilikçi bileşik çözümlerini dünya kamuoyuna ilk kez tanıtıyor. Saurer Spinning Solutions, Salon 3’te, stant 311B’de makineleri ile hizmetlerini ve stant 303B’de ise bileşenlerini tanıtıyor. Autoconer X6 makinesine direkt bağlantılı Zinser 72XL ilk kez görülecek.

Autoconer X6 – Flow into the future

Schlafhorst yeni Autoconer X6 ile ITM’de dünya kamuoyuna işlem otomasyonu alanındaki en önemli yeniliklerden birisini sunuyor. Çığır açan malzeme akış sistemi Bobbin Cloud, akıllı veri yönetimi sayesinde minimum personel ile maksimum akış oranları sağlıyor. Autoconer X6 akıllı teknolojilerle verimlilikte yeni boyutlar yaratıyor: E3 sertifikalı yeni jenerasyon ürünler, inanılmaz düşük kaynak kullanımı, hissedilir verimlilik avantajları ve daha da ergonomik kullanımı ile beğeni topluyor. Autoconer X6 malzeme akış sistemi Bobbin Cloud ile en yeni RFID teknolojisini temel alarak akıllı, yazılım kumandalı malzeme yönetimi ile en üstün işlem güvenliğini sağlıyor.

Ring iplik eğirme makinesi Zinser 72XL

Yeni Zinser 72XL, randımanlarını ekonomik üretim aracılığıyla artırmak isteyen büyük ölçekli iplik fabrikalarına yönelik yüksek verimli bir ring ve kompakt iplik eğirme makinesidir. Zinser 72XL neredeyse her uygulamada üstün avantajlara sahiptir: hem her incelikte ring ve kompakt ipliklerde, hem de fantezi ve özel ipliklerde. 2.016’ya varan iğ sayısıyla Zinser 72XL, üretim masraflarını %11 ve yer gereksinimini %22 oranına kadar düşürür.

Rotor eğirme – Geleceğe yönelik yüksek verimlilik

Autocoro 9, tekli bağımsız eğirme ünitesi teknolojisi, daha önce erişilmemiş 180.000 devir/dk rotor hızı ve 600’e varan eğirme ünitesi sayesinde teknik verimlilik avantajları ile göz dolduruyor. Aynı zamanda akıllı otomasyon işlemleri ve yalın bakımı ile bakım masraflarını %60 ve enerji tüketimini %25 oranında azaltmaktadır.

Yarı otomatik BD 7 ise bambaşka bir ligde oynamaktadır. Autocoro kalitesindeki çapraz bobinler sayesinde çapları 320mm’ye kadar olan tüm bobin çaplarında üstün performans göstermektedir. BD 7 eğirme maliyetlerini düşürür , %10’a varan enerji tasarruf oranı ve 230 m/dk’ya varan çıkış hızı sayesinde tüm makine uzunluklarında randımanı artırır.

En yüksek iplik kalitesi için bileşenler

Eğirme alanında tekstil makineleri bileşenleri piyasasının 80 yıldan fazla süredir lideri olan Texparts, size kaliteli kesikli elyaf ipliği üretiminin temel bileşenlerini sunar. Ring iplik makineleri için PK 2630 SE serisine ait baskı kolu, piyasadaki en çok yönlü baskı koludur ve Accotex manşon ve apronlarının da bulunduğu çekim ünitesi kesikli elyaf iplikleri için ideal çözümdür. Accotex tüm müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için geniş bir manşon sertliği yelpazesine sahiptir.

Saurer ayrıca Temco, Daytex ve Fibervision bileşenlerini de sunmaktadır. Bu markalar kendi alanlarında teknolojik lider konumundadırlar ve filament lif ve iplik işleme ve kontrolü alanında kaliteli çözümler sunmaktadırlar.

SUN – SERVICE UNLIMITED – Müşteriler için uzman servis

Kahramanmaraş’ın canlı tekstil ortamında bulunan Saurer servis istasyonu son derece geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve yerel müşterilerine kompakt bir hizmet sunmaktadır: 60 kişilik eğitimli bir ekip Türkiye’deki müşterilerin tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenmektedir. Genişletilmiş yedek parça deposu sayesinde ihtiyaç duyan iplik üreticilerine en kısa zamanda orijinal parçalar temin eder. Uzman ekibi ile buraya kurulmuş Autocoro 8 rotor eğirme makinesi ile yerinde denemeler yapmaktadır. Schlafhorst, Kahramanmaraş’ta yeni açılan servis istasyonuyla servis ağını daha da genişletmiştir. Dünya çapında sayısı 20’ye ulaşan servis istasyonları, Schlafhorst müşterilerine dünyanın her yerinde yıldırım hızında cevap vermekte; yaşam döngüsü boyunca yenilikçilik yönetimi gibi eşsiz hizmetler sunmaktadır.

Saurer sizleri 14.-17. Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen olan ITM 2018’de görmeyi umuyor. Onları Salon 3’te, 311B ve 303B numaralı stantlarda bulabilirsiniz.