SPGPrints Mürekkep Kapasitesini Arttırıyor

SPGPrints’in, dijital tekstil baskı liderliği stratejisinin bir parçası olarak inkjet mürekkep üretim kapasitesi genişletiliyor.

SPGPrints, iki yıl içinde ikinci kez ana merkezinin bulunduğu Hollanda Boxmeer’daki dijital mürekkep üretim tesisinin boyutunu iki katına çıkararak, tekstil baskı endüstrisine olan bağlılığını güçlendiriyor. 2017 yılının son çeyreğinde açılması planlanan genişletilmiş 1000m2’lik üretim tesisi, 8 milyon Euro’luk sermaye yatırım programının bir parçasıdır. Bu aynı zamanda, dijital tekstil baskısında yenilikleri harekete geçirmeye adamış yeni Deneyim Merkezi’nin (Experience Center) inşasını da kapsıyor.

Dijital tekstil baskı sistemlerinin üretiminde küresel liderlerden olan firma, dijital inkjet baskı makinelerinde kullanılmak üzere, tekstil uygulamalarının tümünü kapsayan; reaktif, asit, dispers ve süblimasyon mürekkepleri üretiyor.

Mürekkep Üretim Kapasitesini Arttırmak

SPGPrints'in Mürekkep Üretim Kapasitesi Arttırılıyor
SPGPrints’in Mürekkep Üretim Kapasitesi Arttırılıyor

Genişletilmiş tesis hem SPGPrints’in araştırma geliştirme laboratuvarlarına hem de şirket merkezine çok yakın konumda, böylece iletişim zinciri kısalıyor ve çabuk kararlar alınabiliyor. Tesis tamamlandığında, vardiya başına en az 10 yeni pozisyon oluşturarak, yerel ekonomiye istihdam artışı sağlayacak.

Mürekkep üretim kapasitesi genişletilmesi için yapılan yatırım, SPGPrints’in dijitali tekstil uygulamaları için ana akım teknoloji haline getirme hedefine doğru atılmış bir adım olarak gerçekleşiyor. Şirket 30 yılı aşkın bir süredir yenilikleri ile dijital teknolojilerde tekstil endüstrisine öncülük etti ve bu taahhüdünü sürdürüyor.

Hollanda’nın Eerbeek kentinde SPGPrint’e bağlı Veco B.V. firması, inkjet baskı kafaları için nozul plakalarının tasarımı ve üretimi de dahil olmak üzere çok çeşitli pazarlar için hassas metal parçalar geliştiriyor. Tekstil pazarındaki baskı kafaları ile ilgili önemli tedarikçilerle olan ilişkiler sayesinde elde edilen sinerji, mürekkeplerin ve baskı kafalarının optimum şekilde çalışması için tasarımlanabilmesini ve müşteriye en iyi teknolojiyi sunulabilmesini mümkün kılıyor.

SPGPrints Dijital Tekstiller Ticaret Müdürü Jos Notermans; “Araştırma ve geliştirme, baskı kafası uzmanlığı, baskı kafaları tedarikçileriyle yakın ilişkiler ve mürekkep üretim kapasitesinin kombinasyonu SPGPrints’e tekstil pazarında eşsiz bir yer veriyor. Mürekkep üretim hacmindeki artış, son otuz yılda gelişmesine yardımcı olduğumuz ve halen genişleyen dijital tekstil baskı pazarına hizmet etmeye devam edeceğimiz anlamına geliyor” dedi.

Notermans sözlerini şöyle sürdürdü; “Küresel perakende pazarları, bir üretim metodu olarak ana akım haline gelen dijital baskının avantajlarından faydalanabilecek durumda. SPGPrints baskı makineleri ve mürekkepleri ile müşterilerimizin dijital dalgada yer almasını sağlayacak.”