Staubli ‘Güvenilir Partner’ Olduğunu Gösterdi

Staubli ‘ Güvenilir Partner ’ Olduğunu Gösterdi
Staubli ‘ Güvenilir Partner ’ Olduğunu Gösterdi

Staubli ‘ Güvenilir Partner ’ Olduğunu Gösterdi – ITM 2018 fuarındaki standında SAFIR S40 otomatik tahar makinesinin yanı sıra, jakarlı ve armürlü çözümlerini, TOPMATIC çözgü düğümleme makinesini ve daha birçok ürününü sergileyen Staubli, Türk tekstil endüstrisi için ‘güvenilir’ partner olduğunu vurguladı.

Türk tekstil endüstrisini ve taleplerini yakından bilen Staubli, ITM 2018 fuarında stant konsepti ile dokuma salonun yoğun ziyaretçi çeken noktalarından biri oldu. Staubli stantı gerek yer alan makineler ve ekipmanlar gerekse dokuma numuneleri ile yoğun ilgi gördü. Staubli Pazarlama, Satış ve Servis Başkan Yardımcısı Fritz Legler, Textilegence’ye yaptığı değerlendirmede ITM 2018’in bir önceki fuara göre çok daha fazla ziyaretçi çektiğini açıkladı. Mevcut ve potansiyel müşteri yoğunluğundan memnun kaldıklarını belirten Legler, proje teslim takvimlerinin tamamen dolduğunu söyledi.

Gelişmiş dokuma çözümlerini sergilemekten dolayı mutlu olduklarını kaydeden Legler şunları söyledi; “Ziyaretçilerimiz SAFİR S40 otomatik tahar makinesini yakından inceleyebildiler. Jakarlı ve armürlü çözümlerimiz de bu alanda teknoloji lideri olduğumuz için ziyaretçiler açısından adeta bir mıknatıstı. Standımızda Türk dokuma fabrikalarının gözdesi bir TOPMATIC çözgü düğümleme makinesi de gösterildi. Örme sektörü ise benzersiz D4S çorap burun kapatma cihazımıza yoğun ilgi gördü.”

Fritz Legler fuarda sadece Türk tekstilcilerle değil aynı zamanda İran, Özbekistan, Mısır, Pakistan ve Cezayir’den gelen çok sayıda ziyaretçi ile buluştuklarını belirtti. “Sonuç olarak bu fuardan tamamen memnun kaldık” diyen Legler, başlangıçtaki hedeflerinin çok üzerine çıktıklarını söyledi.

Staubli ‘ Güvenilir Partner ’ Olduğunu Gösterdi: Türkiye’de tekstil makineleri yatırımları büyümesini sürdürüyor

Türkiye’de tekstil makineleri yatırımlarısın son yıllarda oldukça cazip seviyelere çıktığını ve 2017 yılında da böyle olduğunu dile getiren Fritz Legler, 2018 yılının da iyi ve tatmin edici bir şekilde başladığını açıkladı. Legler pazardaki ürünleri hakkında şunları dile getirdi; “Staubli, Türkiye’de jakarlı makinelerde dokunan herhangi bir dokumadan, rapier ve airjet dokuma makileri için yüksek hızlı armür ve eksantrik makinelere kadar her türlü ağızlık oluşturma teknolojisinde lider konumdadır. Ayrıca SAFIR S40 ve S60 ile TOPMATIC makinemiz bu pazarda yoğun talep topluyor.”

Türkiye’deki yatırımlarına değinen Legler, yeni merkezlerinin İstanbul’un doğu tarafına (Tuzla) kaydırıldığını, bunun da müşterilere daha yakın olmak için tercih edildiğini söyledi. Bursa’dan Gaziantep’e kadar Türkiye’deki bütün tekstil bölgelerine en hızlı ve kaliteli hizmeti vermek için yerel yapılarını güçlendirdiklerinin altını çizen Legler; “Müşterilerimizi memnun etmek ve varlığımızla güven sağlamak, böylece bizden aldıkları makine, sistem veya otomasyon çözümlerinin optimum verimliliğini sağlamak güçlü bir ekiple çalışıyoruz. Hızlı yedek parça sağlamamız Türk müşterilerimiz için oldukça önemli. Temel olarak Staubli makinelerinin uzun ömürlü oluşu pazarın bizden talep ettiği ve elde ettiği şeydir” diye konuştu.

Staubli ‘Güvenilir Partner’ Olduğunu Gösterdi
Staubli ‘Güvenilir Partner’ Olduğunu Gösterdi

Legler; Jakar konusunda Türkiye bizi hayal kırıklığına uğratmadı

Son dönemde jakarlı dokuma trendinin yavaşlamasının kendilerini nasıl etkilediğini sorduğumuz Fritz Legler, şunları söyledi; “Moda gelip geçicidir, herhangi bir pazarın çekiciliği de öyledir. Stäubli, kurdele ve etiket gibi dar kumaşlardan büyük döşemelik ve havlu kumaşlara, bunların yanı sıra teknik tekstil ve halılara kadar her türlü uygulama için en güçlü Jakar makinesi çözüm sağlayıcısıdır. Bu nedenle, eğer bir piyasa örneğin moda trendleri yüzünden düşük seyirdeyse diğerleri normal seyirdedir. Türkiye’deki faaliyet düzeyi bizi hayal kırıklığına uğratmadı. SX, LX, LXL ve şimdi LXXL elektronik Jakar makinelerinden oluşan ürün yelpazemiz, Türk Jakarlı dokumacılara mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor.  ITM 2018 fuarı bu trendi doğruladı ve müşteriler, teknolojilerimiz ve hizmetlerimizden memnuniyetlerini ifade ettiler. Şimdi 70 kancadan 25.000 ‘den fazla kancaya ve hatta birleştirilmiş makine ünitelerinde daha da fazla kancaya kadar her türlü Jakar tasarımına hitap ediyoruz.”

Legler ek olarak, dokumacılara daha fazla verimlilik ve hassasiyet sağlayan özelleştirilmiş jakar dizimleri sağladıklarını da söyledi. “Hızlı hareket eden tekstil fabrikaları için hızlı hareket eden teknoloji” inancıyla hareket ettiklerini söyleyen Legler; Staubli’de yüzlerce AR-GE mühendisinin yenilikçi çözümler üretmek için çalıştığının altını çizdi. Legler; “AR-GE, DNA’mızın ve şirketimizin can damarıdır. Dijitalleşmeden, enerji verimliliğine, kaliteden, uzaktan erişime kadar birçok noktada aktif olarak çalışmalar sürdürüyoruz. Gelecekte daha ilerici iş modelleriyle ilgili olan önemli nokta, bu yolculuğun Staubli teknolojimizin son kullanıcıları ile birlikte gitmesi gerektiğidir. Büyük bir potansiyel taşıyan dijitalleşme söz konusu olduğunda tekstil sektörümüzün henüz emekleme aşamasında olduğunu söyleyebilirim.”