Su ile Bağlı Nonwoven Üretimi İçin Yeni Yatırım

EcoWipes'den su ile bağlı nonwoven üretimi için yeni yatırım
EcoWipes’den su ile bağlı nonwoven üretimi için yeni yatırım

EcoWipes, Trützschler ve Voith’den yenilikçi ve sürdürülebilir su ile bağlı nonwoven teknolojisine yatırım yaptı

Genç ve yenilikçi bir şirket olan EcoWipes, su ile bağlı nonwoven (hydro-entangled) segmenti için, özel markalı ürünlerin lider üreticisi ve dönüştürücüsü haline geldi. Varşova’nın kuzeyinde bulunan bu firma, 2009 yılında kuruldu ve hali hazırda üçüncü nonwoven üretim hattını sipariş etti.

EcoWipes, yenilik ve sürdürülebilirlik konularında güçlü bir odak noktasına sahip ve yerel ve global piyasa trendlerini yoğun bir şekilde takip ediyor. EcoWipes, biyolojik olarak parçalanabilir malzemelere tüketicilerin ilgisinin artması nedeniyle, yeni üretim hattını tedarik etmek için partner olarak Trützschler Nonwovens ve Voith’ı tercih etti. İki şirket tarafından yaş serim su ile bağlı nonwovenların üretimi için geliştirilen ilerici ve sürdürülebilir WLS (wet-laid spunlacing) konsepti, EcoWipes ürün yelpazesi için mükemmel şekilde uygundur. Bu sistem, bu suya atılabilen mendillerin yanı sıra geri dönüşümlü ve biyolojik olarak parçalanabilir ürünler üretmek için idealdir. Bu malzemeler, ürün döngüsünün sonunda daha fazla sürdürülebilirlik için tüketici tercihlerini karşılıyor.

Su ile bağlı nonwoven teknolojisinde lider

Bu beşinci WLS hattının satışı, ıslak serimli su ile bağlı nonwoven segmentindeki mevcut teknoloji lideri olarak Trützschler Nonwovens ve Voith arasındaki başarılı işbirliğinin kanıtı kabul ediliyor.

EcoWipes’deki bu yeni üretim hattı bir esnek ıslak serimli nonwoven hattıdır. Voith, yeni hattın ana bileşenlerinden biri olan HydroFormer’i tedarik ediyor. HydroFormer konsepti, Voith’in kağıt ve kağıt hamuru endüstrisindeki uzun deneyimlerine dayanıyor. HydroFormer teknolojisi ile süspansiyon çok seyreltilir, bu nedenle nonwovenler tamamen yenilenebilir ve düşük maliyetli bir hammadde olan selülozdan üretilebilir.

Trützschler Nonwoven, sadece su ile bağlama, kurutma ve toplama/sarmadan sorumlu değildir, aynı zamanda en yeni yüksek hızlı tarağı da tedarik ediyor. Bu esnek konfigürasyon, EcoWipes’in ıslak serimli/spunlaced veya taranmış/spunlace nonwovenlarında geniş bir ürün yelpazesini üretmesine imkan tanıyor.

EcoWipes hakkında

İlk nonwoven hattı 2012 yılında faaliyete geçti. EcoWipes,  %100 pamuk mendiller ve pamuk viskoz karışımından üretilen pamuklular varyantını sunmaya başladı; tamamen doğal ve biyolojik olarak parçalanabilir bir üründür. Hat şimdi tamamen esnek hale geldi, mendiller ve kadın pedleri için diğer türden nonwovenlar (standart, doğal ve yenilikçi) üretilebilir; %100 pamuklu ve 3L -3 katlı nonwoven Ecowipes’in patentli teknolojidir. 2. Hat ise 2015 yılında açıldı ve daha fazla teknik olanak sunuyor.