swissQprint 3. Nesil Baskı Makinelerini Sunuyor

swissQprint 3. Nesil UV Baskı Makinelerini Sunuyor
swissQprint 3. Nesil UV Baskı Makinelerini Sunuyor

Daha hassas ve istikrarlı baskı sonuçları, geniş bir uygulama yelpazesi, artan kullanıcı dostu yapısı ve şimdi saatte 370m2’ye çıkan maksimum verimlilik, tüm bunlar swissQprint ’in LED inkjet UV baskı makinelerinin en yeni neslini (3. nesil) sunduğu FESPA 2018’deki ana konuşma başlıklarını oluşturuyor.

swissQprint, bir kez daha FESPA 2018’de bir sürpriz yaptı. İsviçreli geliştirici ve yüksek kaliteli geniş format baskı makineleri üreticisi, yeni nesil makinelerini sunuyor. Bunların beşi şöyle, Nyala 3, Impala 3 ve Oryx 3, Nyala 3S ve Impala 3S. Bu LED flatbed baskı makinelerinin her biri, alışık olduğumuz eklenti özelliklere sahip. Bunlar arasına yeni eklenen genişletilmiş roll to roll seçeneği de FESPA’da ilk kez gösteriliyor.

swissQprint Üretim Müdürü Adriano Gut; “Mekanik iyileştirmeler bu yeni sistemleri öncekilere göre daha da stabil ve hassas hale getirdi” dedi. Bu zaten İsviçre ürünlerinin bilinen özellikleridir, burada yepyeni bir seviyeye çıkıyor. Gut sözlerini şöyle sürdürdü; “Diğer şeylerin yanı sıra, baskı kafası taşıyıcısının mimarisini tamamen yeniden tasarladık.” Yeni bir  kontrol sistemi aynı zamanda geliştirmelere ve kullanıcı dostluğunun artmasına da katkıda bulunuyor, bu durum, vakum etkisinin kontrolü ve düzenlenmesi gibi birçok ayrıntıda kendini gösteriyor.  Bununla birlikte, yeni kontrol sistemi temel olarak gelecekteki gelişmeler için bir temel olarak hazırdır, bunlardan bazıları swissQprint’in FESPA Berlin standında gösteriliyor.

3. Nesil Yüksek performanslı UV baskı modelleri;

Nyala 3S ve Impala 3S yüksek hızlı işlemler için tasarlandı; Nyala 3S, saatte 370m2 ve Impala 3S saatte 317m2 hıza çıkabiliyor. Yeni yüksek performanslı modeller baskı yoğunluğu ve hızını akıllıca birleştiriyor. Yüksek kaliteli POS ürünleri, afişler, posterler, ekranlar, arkadan aydınlatma ve benzeri zorlu ortamlar klasik uygulamalardır. Maksimum üretkenlik seviyesi uzaktan izlenecek ürünleri basmaya kadar uzanıyor, örneğin dönüşüm altındaki binalar için mega posterler. Afişler ve kaplamalar gibi.

Genişletilmiş roll to roll seçeneği

swissQprint baskı makinelerinin 3. jenerasyonunda genişletilmiş bir roll to roll (rulodan ruloya) seçeneği sunuyor. Yeni bir yayma silindiri kırışıklıkları ve ortaya çıkan çarpışmaları önlemek için baskı yatağına ulaşmadan önce malzemeyi pürüzsüzleştiriyor. Bu arada, yayma silindiri üzerindeki karbon fırçalar malzemeden statik yükü dağıtır ve hassas damlacık yerleştirilmesine yardımcı olur. LED kürlemeyle birlikte, yuvarlanan yeni rulo seçeneği, hassas ve ısıya duyarlı medyaların işlenmesini kolaylaştırarak malzeme çeşitliliğini artırır. Bu çözüm başka bir varyantı içeriyor; iki genişlikli malzemeyi paralel olarak basmak için çift rulo seçeneği, bir harekette üretkenliği ikiye katlıyor.

Yeni nesil ile swissQprint, öncekinden daha da ince granürlü çözümler sunuyor; Kişiselleştirilmiş sistemler, büyük bir matbaa veya bir sanayi işletmesi durumunda olabildiğince bir kutu harf operasyonunun ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılayabilir. Yeni nesil 3 model, Ağustos 2018’den itibaren swissQprint’in dağıtım ağı üzerinden satışa sunulacak.