Sytec One: BCF Teknolojisinin Geleceği

Sytec One: BCF Teknolojisinin Geleceği
Sytec One: BCF Teknolojisinin Geleceği

Oerlikon Neumag’dan Sytec One, zorlu proseslerde düşük maliyetli BCF iplik üretimini garanti ediyor.

Düşük maliyetli halı ipliği üretimi, emtia ürünlerinin ötesinde bir zorluk oluşturabiliyor. Yüksek standartlı üretim sistemleri, üretim, kalite veya düşük maliyet açısından bir orta yol bulmalıdır. Oerlikon bu amaçla çözümler geliştiriyor. Zemin kaplamalarında dünyanın en büyük fuarı olan Domotex 2018’de Oerlikon Neumag, zorlu BCF işlemleri için Sytec One çözümünü sundu.

Sytec One, pozisyon başına sadece bir tek uç veren bir BCF sistemidir. Bu tek uç özelliğinden dolayı, geri dönüştürülmüş polyester veya ince filamentler gibi zorlu üretim prosesleri için özellikle uygundur. İplik kopması durumunda sadece bir uçun kopması avantajı bunun nedenidir. Diğer tüm pozisyonlar etkilenmez ve çalışmaya devam eder. Sonuç olarak, bu makine çok uçlu bir teknolojiye ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir verimliliğe sahiptir. Örneğin günde 10 kırılma söz konusu olduğunda, Sytec One’ın verimliliği halen %98’in üzerinde olurken, üç uçlu bir teknolojide bu verimlilik %92 olarak gerçekleşiyor.

Düz iplik yolu sayesinde daha yüksek üretkenlik

İplik eğirme ve tekstüre etme konusunda tamamen düz iplik yoluna sahip olan Sytec One’in makine konsepti, çok uçlu teknolojilere kıyasla önemli ölçüde daha yüksek işlem hızı sağlıyor. Bu %15’e kadar bir hız artışı ile sonuçlanır. Malzeme dostu iplik besleme kombinasyonu ile, Sytec One’in düz iplik yolu her bir filamentin minimum sürtünmeye maruz kalmasını sağlar. Sonuç olarak, iplik kopmasını azaltır ve işlem stabil hale gelir. Sytec One ile verimlilik artmakla kalmayıp, aynı zamanda iplik kalitesini düşük maliyetli bir şekilde arttırır.

Standart prosese ek olarak, daha yüksek kopma oranlarına sahip olan zorlu prosesler giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Oerlikon Neumag Satış Başkan Yardımcısı Martin Rademacher; “Teknoloji seçimi için ürün karışımı kritiktir. Müşterilerimize hem tek uçlu hem de üç uçlu teknoloji sunabilecek rahat bir konumdayız” dedi.

Devrim niteliğindeki tek uçlu Sytec One teknolojisi, standart polimerleri ve geri dönüştürülmüş polimerleri kullanarak, en yüksek kalite ve kapasitede BCF üretimini mümkün kılıyor, aynı zamanda üretim maliyetini düşürüyor. Pozisyon başına yalnızca bir uç ile, bu makine, otomatikleşme için mükemmel bir şekilde hazırlandı.

Sytec One ’ın Yararları

Ekonomik hat: S+ ile karşılaştırıldığında her uçta %15’e kadar daha yüksek verim. Her uç katlanmadan 6000dtex’e kadar hacimli/kaba titreler üretilebilir.

En yüksek iplik kalitesi:  malzeme dostu iplik besleme ile düz iplik yolu. Daha dengeli bir kıvrım için optimize edimiş soğutma işlemi.

Kolay taşıma: İplik kopması durumunda basit arıza analizi. Kapalı tekstüre birimi, iplik besleme sırasında tekstüre ağızlıklarına ve lamel odacıklarına hasarı önler.

Otomasyon: Bobin tutuculara otomatik olarak kağıt tüpleri ile beslenir.  Makine otomasyon ve işletim seviyelerinde ayrılmıştır. Otomasyon sistemleri zemin seviyesine kolaycaa kurulabilir.

Bobin Paketleri: 500 filament için daha geniş iplik düzesi. Daha hızlı renk değişimi için optimize edilmiş tasarım.