Teksel Tekstil ITM 2018’de Kurumsal Bilinirliğini Vurgulayacak

Teksel Tekstil ITM 2018’de Kurumsal Bilinirliğini Vurgulayacak
Teksel Tekstil ITM 2018’de Kurumsal Bilinirliğini Vurgulayacak

Tekstil sektörüne komple hatlar, makineler ve yedek parçaları tedarik eden Teksel Tekstil, ITM 2018 fuarına iki ayrı salondaki stantlarıyla çözümlerini ve kurumsal gücünü gösterecek.

Türk tekstil sektörüne 30 yıldan uzun süredir ünlü markaların yenilikçi teknolojilerini tedarik eden Teksel Tekstil, sektörün güçlenmesine önemli katkılar sunmayı sürdürüyor. 2015 yılında kurumsal yapısını yenileyen firma, hem kurumsal hem de temsil ettiği markaların Türk pazarındaki bilinirliğini ve gücünü arttırmak için ITM fuarında yerini alıyor. Teksel Tekstil ITM fuarında Salon 7 Stant 715A’nın yanı sıra Salon 12 Stant 1214B’de hem yeni çözümlerini hem de uzman ve deneyimli kadrosuyla sunduğu satış sonrası hizmetlerini vurgulayacak.

Fuar ziyaretçileri Teksel Tekstil’in Türkiye pazarında sunduğu Rite, Busi Giovanni Srl, Monarch, Tinarelli, Matsuya, Samsung Knitting Needle, BTSR, Statex, Martex, Red Carpet, Cubotex, Biancalani, Pugi markalarının çözümlerine yakından bakabilecek. 2017 yılında Türk tekstil pazarında yaşanan durgunluğa rağmen gücünü korumayı başaran Teksel Tekstil, 2018 yılındaki büyüme hedeflerini realize etmek için ITM’i bir fırsat olarak değerlendiriyor.

Teksel Tekstil iplik ve örme çözümleri Salon 7’de

Teksel Tekstil’in Salon 7’deki 715A numaralı standında iplik ve örme segmentine odaklanan marka ve çözümler yer alacak. Teksel Tekstil’in ürün portföyüne yeni katılan markası RITE, pazarda 50 yıldır iplik kalitesi için çalışmaları ile biliniyor. RITE, her tür iplik için aktarma teknolojilerinde, iplik gaze ve merserizesinde yeni teknolojiler geliştiriyor.

1958 yılından günümüze, soket ve medikal çorap makineleri üretiminde lider konumda yer alan BUSI GIOVANNI Srl, tek silindir makinelerde Ribana lastik ve desenlendirmeyi aynı anda sağlayan tek üretici olarak rakiplerinden ayrılıyor.  Busi patentini yakın zamanda aldığı çorabın iç ve dış kısımlarını ayrı ayrı veya aynı anda örebilen devrimci Twin Layer çorap makinesini ve 200/400 iğne aralığında medikal çorap makinelerini pazara sunmaktadır. Ziyaretçiler, markanın, soket çorap ve medikal çorap makinelerini fuarda görebilecekler.

Yuvarlak örgü makineleri üreticisi Monarch’ın 36gg tek plaka elektronik jakarlı makinesi de ITM ziyaretçilerini bekliyor. Tinarelli markası ise tasarlayıp ürettiği paketleme makineleri ile sektöre çözüm sağlıyor. Japon teknolojisinin temsilcisi Matsuya, triko, yaka ve eldiven üretimi yapan makineleri pazara sunuyor. Teksel Teksil standında ayrıca Samsung Knitting Needle markasının; yuvarlak örme, triko, çorap, seamless ve raşel makineleri için uzun ömürlü iğne ve platinleri de bulunacak.

İtalyan teknoloji markası BTSR International SPA da yenilikçi iplik tansiyon ve kopma çözümleriyle Teksel Tekstil standının odak noktalarından birisi olacak. Elektronik tansiyon kontrollü iplik besleme sistemi Ultrafeeder 2; ‘Positive Storage Feeder’ özellikli Unifeeder 2; tüm iplik aktarma makinelerine uygulanabilen elektronik tansiyon ve metraj kontrolü sağlayan Windingfeeder; önemli çözümlerinden sadece bir kaçıdır.  Bu stantta ayrıca Statex ve Martex markalarının çözümleri de ziyaretçilerin ilgisine sunulacak.

Terbiye alanındaki yenilikler Salon 12’de

Teksel Tekstil ITM 2018 fuarında Salon 12 stant 1214B’da ise terbiye başlığı altındaki çözümlerini bir araya getiriyor. Atmosferik ve basınçlı kontinü dekatür makinelerini üreten İtalyan firması Red Carpet, bu çözümleriyle geleneksel dekatür işlemlerinde yaşanan sorunları ortadan kaldırıyor. Firma, her tür kumaşta mükemmel tuşe sağlayan Wool Power ve Wool Basic kontinü dekatür makineleriyle ön plana çıkıyor. Yeni Hybrid Buharlama makinesi ilave relaksasyon, tuşe, en ayarı olanakları sunuyor.

Bir diğer İtalyan markası Biancalani ise yenilikçi açık en kontinü çalışan; yüksek kapasiteli AIRO 24 ve örgü kumaşlara kurutma sırasında çekmezlik özelliği sağlayan BRIO 24 ile pazarda öne çıkıyor. Kumaşlar üzerinde ‘Biancalani tuşesi’ diye belirtilen özel efekt yaratan bu çözümlerin yanı sıra; Teksel standında Cubotex ve Pugi markalarının teknolojileri ziyaretçilerle paylaşılacak. Pugi’nin açık en kumaşların boya/baskı işlem öncesinde otomatik parti hazırlama işleminde kullanılan PMJ/2200 makinesi ziyaretçilerle birlikte olacak.

İtalyan Kauçuk üretici PIOVAN, keçe üretici BOWOO ve Alman KD bezi ve keçe üretici HOCKS; ile terbiye makinelerinde kullanılan sarf malzemelerine ait markaları da Teksel Tekstil’in Salon 12’deki1214B numaralı standında sergilenecek.