Tekstil Baskısında SPGPrints ile Sınırlarınızı Genişletin

Tekstil Baskısında SPGPrints ile Sınırlarınızı Genişletin
Tekstil Baskısında SPGPrints ile Sınırlarınızı Genişletin

SPGPrints ile JAVELIN® dijital baskı makinesi ve gelişmiş rotasyon baskı özellikleri ITM 2018’de yer alacak.

SPGPrints’in dijital baskı çözümlerinde kullanılan Archer® teknolojisi ve giyim uygulamaları için geliştirilen rotasyon baskı çözümleri ITM 2018 fuarında Salon 6 Stant 606B’de sergilenecek. Firmanın standında JAVELIN® dijital baskı makinesinin 1850mm genişliğindeki versiyonu, geniş bir kumaş yelpazesi için bir boya programı dijital çözümler olarak öne çıkacak ve Archer teknolojisini kullanan diğer dijital baskı makineleri hakkında bilgi verilecek.

SPGPrints Türkiye Genel Müdürü Hakan Uzman; “ITM 2016’daki tanıtımından bu yana, JAVELIN baskı makinesi, mevcut dijital makinelerini ve şablon baskı üretimini tamamlayıcı olarak, dünyanın dört bir yanındaki tekstil baskı operasyonlarında kuruldu. İstanbul’da bulunan Tekboy Tekstil, geçen yıldan bu yana JAVELIN baskı makinesini üretim kapasitesini genişletmek ve düşük hacimli, hızlı iş dönüş süresi ve talebe bağlı numune baskısı gibi artan talepleri karşılamak için kullanıyor” dedi.

Altı renkli JAVELIN, SPGPrints’in benzersiz Archer teknolojisi ve Fujifilm Dimatix Samba baskı makinelerini kullanarak baskı yüzeyine 4mm’ye kadar, çeşitli ölçülerde (2-10pikolitre) damlacık püskürten üretim tipi tarayıcı inkjet baskı makinesidir. Saatte 366 metretül hızına kadar çıkabilen JAVELIN, orta hacimli üretimler ve farklı kumaş ve boya kimyasalların sık değişmesi gerektiği durumlar için uygundur.

Daha yüksek hacimler için, yine kendini kanıtlanmış Archer teknolojisini kullanarak; yüksek hızlı, tek geçişli üretim sunan SPGPrints PIKE® baskı makinesi hakkında detaylı bilgi verilecek. Saatte 40 metretül hızına çıkabilen PIKE, 100.000 metreyi aşan siparişlerde; kullanıcılara bir haftadan kısa sürelerde küresel hızlı moda markalarının siparişlerini teslim etme imkanı sağlıyor. Her iki baskı makinesinde de,  baskı kafaları üzerinde onaylı boyaların kullanımıyla birlikte 2,5 yıl garanti sağlayan; SPGPrints’in ‘Archer Baskı Kafası Programı’ bulunuyor.

Üretim esnekliğine ek olarak, JAVELIN ve PIKE baskı makineleri, günümüzün tasarım trendleri ve hızlı moda talepleri için ideal olan; ince çizgileri, geniş desenleri, hassas geometrik ve mikro modelleri yüksek baskı kalitesinde mümkün kılıyor.

SPGPrints, Hollanda Boxmeer’da bulunan merkezindeki yakın zamanda genişleyen boya tesisinde JAVELIN ve PIKE baskı makinelerinde kullanılması için kendi boyalarını üretiyor. SPGPrints’in NEBULA® serisi dijital boyaları, Kyocera baskı kafalarını kullanan baskı makineleri için tasarlandı. Asit, reaktif,  dispers ve süblimasyon boyalar bulunuyor; ve düzgün çalışma, geniş renk gamı ve düşük bakım gerektiren üstün kaliteyi garanti ediyor.

SPGPrints ile Çok İyi Baskı Kalitesi İçin Şablonlar

Günümüz pazarlarının taleplerini hızlı ve etkin bir maliyetle karşılamak için dijital ve şablon baskı üretiminin tamamlayıcı niteliğini bilen SPGPrints; şablon teknolojileri için inovasyona öncülük etmeyi sürdürüyor. Firma ITM 2018’deki standında ziyaretçiler NovaScreen® ürün serisinin özelliklerini gösteren çeşitli şablonları ve baskılı kumaşları görebilecek. Deliklerin arasındaki minimum aralıktaki mesh sayısı sayesinde; NovaScreen® şablonları nispeten daha yüksek açık alanlar sunar ve böylelikle pasta aktarımını maksimize eder. İnç başına 135 ila 245 delikten oluşan mesh ürün gamı bulunuyor. Bu, daha yüksek baskı hızları ve pasta verimi ile sonuçlanır. NovaScreen’in sağlam nikel yapısı, yüksek hız, uzun ömür ve kolay kullanımda stabilite sunar.