Tetaş ’dan Müşterilerine Özel Gösteri

Tetaş ’dan Müşterilerine Özel Gösteri
Tetaş ’dan Müşterilerine Özel Gösteri

Geleneksel hale gelen Tetaş Private Show, tekstil ve konfeksiyon sektörüne, firmanın temsil ettiği güçlü markaları yakından izleme fırsatı sunuyor.

Türkiye’nin önde gelen konfeksiyon ve tekstil teknolojileri tedarikçisi Tetaş, geleneksel müşteri etkinliği Private Show’u Eylül ayında Bursa’da, Ekim ayında ise İstanbul Hadımköy’deki merkez showroom’unda gerçekleştirdi. Firma Ekim ayında aynı tarihlerde Sign İstanbul fuarına katılarak çözümlerini baskı endüstrisine sundu. Firma Bursa ve Hadımköy merkez binasında gerçekleştirdiği Akıllı Desen İşleme ve Şablon Makinaları Tanıtım günlerinde konfeksiyon üreticilerinin üretimlerini kolaylaştıracak çözümleri öne çıkardı. Üreticilerin maliyetlerini radikal oranda düşüren fermuar takma, kanguru cep, yan cep, kapşon dikimi gibi çözümler büyük ilgi gördü. Bunun yanı sıra alanında lider marka Shima Seiki’nin otomatik tek kat kesim makinasının da lansmanı yapıldı. Ayrıca, Tajima, Pegasus, Zoje, Gemini, Kornit Digital ve Polyprint’in son teknoloji ürünlerine portföyünde yer veren Tetaş, bunları güçlü bir teknik destek ve altyapı ile sunuyor.

Bursa’ da Tetaş Private Show

Tetaş’ın Bursa şubesinde 3 gün boyunca gerçekleşen Private Show’da Textilegence’ye özel açıklamalarda bulunan Tetaş Satış Müdürü Kudret Çelebi, firmanın müşteri odaklı olduğunun altını çizdi. İstanbul merkezinde yılda iki defa Private Show organize ettiklerini açıklayan Çelebi, özellikle fuarların olmadığı tarihleri tercih ettiklerini söyledi. Tetaş’ın Türkiye genelinde organize olduğunu, birçok noktada satış sonrası servis işleri için şubelerinin olduğunu hatırlatan Çelebi, aktif pazarlarda da bu etkinliği tekrarladıklarını belirtti. Çelebi; “Bursa, Denizli, İzmir ve Gaziantep gibi aktif pazarlarımızda müşterilerimiz için Private Show düzenliyoruz. Bu yıl İstanbul haricinde, Denizli ve sonrasında Bursa’da gerçekleştirdik. Müşteriye kendi üretim tesisinin yakınında bu etkinlikleri gerçekleştirmek bizler ve onlar açısından daha yararlı görünüyor. Sonuçları herkesi memnun ediyor” dedi.

1996 yılından bu yana Bursa’da faaliyet gösterdiklerini ve bu pazarın kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Çelebi, bu pazarda yoğun olarak Tajima nakış makinaları sattıklarını açıkladı. Çelebi sözlerini şöyle sürdürdü; “Kesimhane ve konfeksiyon makinalarımız da Bursa ve çevresinde yoğun ilgi görüyor. Uzun yıllardır bu bölge için çalışmalar yürütüyoruz. Şimdi bu pazara ilk kez dijital baskı makinelerimizi tanıtıyoruz. Hem reaktif hem de dijital baskı makinelerimiz roll to roll ve parça baskı için ideal bir çözüm oluşturuyor.  Amiral markamız Shima Seiki’nin Wholegarment yenilikleri de etkinlikte öne çıktı. Shima Seiki, Kornit Digital ve PolyPrint markalarındaki baskı çözümlerimize Bursalı tekstilciler yoğun ilgi gösterdi”

Katma Değerli Üretime Geçişe Destek Veriyoruz

Türk tekstil ve konfeksiyon sektörünün standart üretimden katma değerli üretime geçiş sürecinde ilerlediğini belirten Kudret Çelebi, yeni teknolojilere yatırım ve gelişmeleri takip konusunda üreticilerin hevesli olduğunu ifade etti. Çelebi; “Otomasyon bütün segmentlerde öne çıkıyor. Hem üretim sürecinin kısalması hem de maliyetlerin düşürülmesi için yeni makinelerde otomasyon artık vazgeçilmezdir. Örneğin fermuarı aynı anda kesip diken makineler, baskı sürecini tek adımda gerçekleştiren makineler talep görüyor. Kısaca, sektörün katma değerli üretime geçişi için teknolojik desteği veriyoruz” şeklinde konuştu.

Konfeksiyon Sektörü Dijital Baskı Teknolojilerine İlgi Gösteriyor

Konfeksiyon sektöründe dijital baskı çözümlerine talebin hızla artmaya başladığını belirten Kudret Çelebi, tişört başta olmak üzere parça baskıda Kornit Digital ve PolyPrint markalarının pazara yenilik sunduğunu kaydetti. Çelebi, son dönemde Denizli’de 2 adet Kornit Digital, bir adet Shima Seiki SIP sattıklarını açıkladı.

Bursa’daki Private Show’da Kornit Digital’in Storm Duo modelini sergilediklerine değinen Çelebi, hızlı baskı yapabilen makinenin seri üretim için ideal olduğunu söyledi. Çelebi sözlerini şöyle sürdür; “Kornit’in Türkiye’deki tek tedarikçisiyiz. Yenilikçi Neopigment boya teknolojisiyle sürdürülebilir ve insan sağlığına zararlı olmayan baskıyı mümkün kılıyor. Geçmiş dönemde insanlar dijital baskıdan çekinmesinin en büyük nedeni, kullanılan boya ve kimyasalların insan sağlığına zarar vereceği endişesiydi. Şimdi, bu konuda müşterilerimizi her türlü garantiyi veriyoruz. Dijital baskı çözümlerimiz %100 insan sağlığına zararsızdır. Hatta bu çözümlerimize bebek giyim sektörü büyük ilgi gösteriyor.” Çelebi, reaktif baskı yapmak isteyenlerin Shima Seiki SIP’i, düşük adetli dijital baskı isteyenlerin ise Polyprint çözümlerini talep ettiğini aktardı.

Kudret Çelebi, İstanbul merkezinde gerçekleştirdikleri Private Show’a Marmara Bölgesi’nin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından konukların geldiğini söyledi. Türkiye çapında bütün müşterilere aynı önemi verdiklerinin altını çizen Kudret Çelebi, Türkiye çapına yayılmış satış ve teknik servis kadroları ile müşteri memnuniyeti doğrultusunda çalışmayı sürdürdüklerini sözlerine ekledi.