Transfer Baskıda B-FLEX Üstünlüğü

B-FLEX, FESPA Eurasia fuarında yeni çözümlerini sergiledi
B-FLEX, FESPA Eurasia fuarında yeni çözümlerini sergiledi

Isı transfer baskı vinillerini FESPA Eurasia 2017’de sergileyen B-FLEX, 2018 yılında Türkiye pazarında cirosunu 2 katına çıkarmayı hedefliyor.

Tekstil baskısı için geliştirdiği ısı transferi filmlerle 10 yıldan uzun süredir sektörde yer alan İtalyan firması B-FLEX, FESPA Eurasia 2017 fuarına katıldı. Türkiye mümessili Yansıtıcı Ticaret ile fuarda yer alan B-FLEX, giysi baskılarında kullanılan ısı transferi vinillerini sergiledi.

B-FLEX firma sahibi Marco Pigato daha önce ziyaretçi olarak gezdiği FESPA Eurasia fuarına bu yıl ilk kez katılımcı olarak geldiğini söyledi. Sundukları çözümlerin spor kıyafetlerin, günlük kıyafetlerin ve iş kıyafetlerinin tümüne uygulanabildiğini belirten Pigato, geniş bir renk gamına sahip olduklarını aktardı. Pigato; “Şu an itibariyle transfer baskı için 215’ten fazla ürünümüz bulunuyor. Kalite açısından dünyanın en iyileri arasındayız” dedi.

FESPA Eurasia 2017 fuarının kendileri için başarılı geçtiğini açıklayan Pigato, Türkiye pazarının yanı sıra İran, Irak ve Kuzey Afrika’dan sektör profesyonelleriyle bir araya geldiklerini belirtti. Stantta mümessili Yansıtıcı Ticaret’in satışını gerçekleştirdiği emniyet yelekleri, yansıtıcı malzemeleri de tanıttığını dile getiren Pigato, fuarda birçok yeni müşteri ile tanıştıklarını ve yeni bağlantılar kurduklarını ifade etti.

B-FLEX : “Teknik ve pazarlama üstünlüklerine sahibiz”

Pigato B-FLEX çözümlerinin teknik ve pazarlama üstünlüklerini şöyle açıkladı; “Teknik üstünlüğümüz üretim aşamasına ilişkindir. Biz sadece poliüretanla üretim yapıyoruz, PVC ile değil. Poliüretan yıkama ve kurutma döngülerine karşı daha yüksek bir dirence sahip. İkinci üstünlüğümüz pazarlama sürecine ilişkindir. Rakiplerimiz müşterilere ürün teslimini 3-4 haftada gerçekleştirebilirken, biz 1 rulodan 100 ruloya kadar bütün çözümlerimizi 2-3 iş günü içerisinde teslim etmiş oluyoruz. Bugün itibariyle Avrupa’nın tamamına, Avustralya’ya, Yeni Zelanda’ya ve Japonya’ya İtalya’dan teslimat gerçekleştiriyoruz. ABD Georgia’daki kardeş şirketimiz ise Kanada, Kuzey Amerika ve Meksika’ya ürün tedarik ediyor. Yani, küresel pazara İtalya ve Amerika’daki iki şirketimizle ve mümessillerimizle ulaşıyoruz.”

GIMME5 transfer süresini ve ısınını düşürüyor, kaliteyi arttırıyor

Marco Pigato ve Türkiye Mümessili Emrah Bilir

Türkiye mümessilleri Yansıtıcı Ticaret ile tüm ürünlerini bu yerel pazara sunduklarını belirten Marco Pigato, hem son dönemde hem de FESPA Eurasia fuarında yeni çıkan GIMME5 EVO’ya odaklandıklarını vurguladı. Bu ürünün 2016 yılında pazara çıktığını hatırlatan Pigato, genelde 140°C’de preslenebilen bu ürünle 4 saniyede transfer baskının gerçekleştirilebildiğini kaydetti. “Pazardaki diğer ürünler daha yüksek ısılarda ve ortalama 15 saniyede bu işlemi gerçekleştirebiliyor” diyen Pigato, yüksek ve uzun süreli işlemin kumaşta boyanın süblimasyonu yüzünden sorunlara, desende pigment dağılımına, renklerde solmaya ve nihai üründe kusurlara yol açtığını savundu.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediliyor

Kendinden yapışkan vinillerin daha önceden araç kaplamaları, camlar ve diğer yüzeylerin kaplanmasında kullanıldığını belirten Pigato, bu malzemelerin düz/tek renkli veya baskı yapılabilir olduğunu hatırlattı. Pigato; “Şimdi B-FLEX zengin ürün gamıyla bütün bunları ve daha fazlasını tek kaynaktan sağlıyor. Dijital baskı için sadece 4 malzeme ile yola çıktık ve şimdi 15’ten fazla ürünümüz mevcut. Bu bizlerin dijital baskıya uyum sağladığımız anlamına geliyor. Tüm baskı malzemelerimiz Mimaki, Roland, HP Latex, Mutoh gibi baskı makinelerinde kullanılabiliyor. Kesinlikle, bu markalardaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve buna göre ürünlerimizi geliştiriyoruz” diye konuştu.

Türkiye pazarı önemini arttıracak

“Türkiye pazarını her zaman Avrupa-Asya bölgesi için önemli bir pazar olarak görüyoruz” diyen Pigato, Türkiye’nin kumaş üretimi açısından inanılmaz bir öneme sahip olduğunu söyledi. Üretilen parça açısından Türkiye’nin dünyadaki en büyük ülkelerden biri olduğunu dile getiren Pigato, bu nedenle serigrafiden direkt baskıya veya ısı transferli vinillere geçişin kendileri için önemli olduğunu vurguladı. Marco Pigato sözlerini şöyle bitirdi; “2018 yılında Türkiye önemli noktalardan biri olacak.  Yeni yıla ilişkin çok yüksek hedeflerimiz var. Ciromuzu iki katına çıkarmak istiyoruz. Pazar odaklı olduğunu ispatlayan mümessilimiz Yansıtıcı Ticaret ve sahibi Emrah Bilir ile başarıya ulaşacağımıza eminiz.”