Halı Dokumada VANDEWIELE Uzmanlığını Konuşturacak

Halı Dokumada Vandewiele Uzmanlığını Konuşturacak
Halı Dokumada Vandewiele Uzmanlığını Konuşturacak

VANDEWIELE uzmanlığını çatısı altında bulunan Van de Wiele, Bonas ve SUPERBA’nın zengin ürün çeşitleriyle ITM 2018’de gösterecek.

Van de Wiele dokuma alanındaki yeniliklerini ITM 2018 fuarında Salon 2 Stant 2012-A’da sergileyecek. Firma, sade ve jakarlı kadifeler için Velvet Smart Innovator VSi’nin dünyanın ilk 3 metrelik uygulamasını sunacak. Makinenin ana özellikleri arasında paralel tarak hareketi, güçlendirilmiş çapraz elemanlar, tek barlar ve 24 servo tahrikli akıllı çerçeveler bulunuyor. VSi “345” tipi şimdi, hafif vizon halılar ve dua halılar da dahil olmak üzere, düz kadifeler ve jakar kadifeler için mevcut bulunuyor.

Halı dokumada görülmeye değer “HCiX2” halı makinesi, metre başına 1500 diş ve 8 renkli çerçeveye (1500/8) sahip. 3 ve 4 metre genişliğinde olan bu yüksek yoğunluklu halı dokuma makinesi, yüksek kaliteli ürünler yaratarak, metrekare başına 5 milyon noktaya kadar halılar dokuyabiliyor. Aynı makine ile16 renkli çerçeve ve 750 dişle halılar dokunabiliyor. HCiX2, tablo dokuma için de mükemmel bir şekilde uygundur; dokuma halının geleneksel emek yoğun tasarım yerine, foto-gerçekçi bir resim gerçek zamanlı olarak işlenir ve dokuma makinesine uyan bir tasarıma dönüştürülür. HCiW2 ayrıca, 1200/8, 1000/19, 1000/8… vb.  bilinen/yaygın konfigürasyonlarda da mevcuttur.

Cobble tafting makineleri için önemli bir geliştirme ise şudur; Colortec’teki Tekil Hav Sağlama (IPD), taft halının daha iyi bir havlı yüzeye sahip olmasını salarken daha az ipli sarfiyatını mümkün kılıyor.

Colortec, şirkette geliştiren yazılım TuftLink ile birlikte, çoklu yoğunluk/sıklık ve renk değişimleri ile halı üretebiliyor. Ayrıca, farklı iplik kombinasyonları ile bile 4,2kg/m2’ye kadar elle yapımı tuft kalitesi için mükemmel bir şekilde uygundur. Myriad ile, duvardan duvara eşleştirme için tekrar etmeyen 240m2’lik tasarımlar mümkündür. Myriad 1/12”gauge (feyn) ölçüsüne kadar mevcuttur ve çift sürgülü iğne rayı ile donatılabilir. Tüm Cobble tafting makineleri 5 metre genişliği kadar mevcuttur.

Jakarlı Dokumada Trend Belirleyici

Jakarlı dokumada trend belirleyici olan BONAS, ITM İstanbul’da yer alacak. En kompakt tasarım, hafiflik, düşük enerji tüketimi ve yüksek verimlilik nedeniyle jakar dokumasında öncü olarak bilinen Si serisi artık tek bir jakar makinesinde 31104 çengele kadar kullanılabilir.

Dünya çapında birçok ülkede bulunan Ji serisi, Türkiye pazarı için ideal bir jakar teknolojisidir. Mikro seçim teknolojisine dayanan ve entegre edilmiş, bakım gerektirmeyen bir tahrik mekanizmasıyla zenginleştirilmiş olan Ji, çift genişlikli dokuma için referanstır. En iyi fiyata üstün teknoloji sağlanıyor.

Linux tabanlı BONAS Ci denetleyici ve yazılımı, her dokuma uygulamasına yönelik çözümler sunar. 10.4” dokunmatik ekrandaki simgeler kullanıcı dostudur, sistem kendi kendine öğrenir ve kullanımı çok kolay ve belirgin hale getirir. Ci denetleyici Endüstri 4.0 ile uyumludur ve bu nedenle gelecek için hazırdır.

VANDEWIELE; SUPERBA Türkiye pazarında güçlü

Halı ipliği için termo-fiksaj ve degrade boyamada dünya lideri olan ve VANDEWIELE şirket ailesinde yer alan SUPERBA, Türkiye pazarında sahada sürekli bir teknik ekibi olan İstanbul’daki mümessili SAMOTEKS ve hemen hemen bütün bir envanter ile yedek parçaları tedarik eden Gaziantep’teki resmi distribütörü BILGE ile faaliyet gösteriyor. Türkiye’de halı ipliği termo fiksajı için 150’den fazla TVP3 hattı ve Akrilik çalışmalar için 60’den fazla LV3 hattı ile Superba, her çeşit iplik (PET, PP, PA, PAN, Yün & karışımlar) için halı ipliği işlemede kalite açısından bir referans noktası oldu. Son geliştirmeler iki renkli baskı veya ton üstüne ton efekti gibi özel boyama efektleriyle degrade boyama üzerine odaklandı.

MCD/3, TVP3 termo-fiksaj hattı ile birlikte 6 renge kadar polyester veya poliamidler; ayrıca yeni yüksek kapasiteli DL/5 fiksaj hattına sahip elyaflar da degrade boyanabilir. VANDEWIELE uzmanlığını dokuma veya tafting makineleri ile sinerji ve işbirliği içinde çalışmak; şimdi müşterilerine çok verimli bir pazara yeni kreasyonlar sunma imkanı veriyor.