WACKER, İstanbul Teknik Merkezini Açtı

WACKER, İstanbul Teknik Merkezini Açtı
WACKER, İstanbul Teknik Merkezini Açtı

WACKER, İstanbul’da Yapı, Tekstil ve Müşteri hizmetleri Uygulamaları için teknik merkez açtı.

Wacker Chemie AG, İstanbul’da açılışını yaptığı teknik merkezi ile, Türkiye’de inşaat, tekstil ve müşteri hizmetleri alanlarındaki hizmet yelpazesini genişletti. Teknik tesis, bölgenin inşaat, tekstil ve kozmetik endüstrilerinde ihtiyaç duyulan polimerik bağlayıcılar ve silikonlar için bir uygulama ve test laboratuvarı olarak hizmet veriyor.  Uygulama teknolojisi ve hizmetleri konusunda yerel uzmanlığını genişleterek, Wacker müşterilerine ve iş ortaklarına daha iyi yerel destek sunabiliyor. Tekstil, kozmetik ve ev bakım uygulamaları için kullanılan silikonlar, Wacker’in İstanbul’daki yeni teknik merkezinde test edilebilir.

Bu yeni teknik merkez, Türkiye’nin sürdürülebilir ekonomik büyümesine Wacker Chemie AG’nin bir yanıtıdır. WACKER İcra Kurulu Üyesi Auguste Willems’in açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Müşterilerimizin artan satış hacmine yüksek kalite ve hizmet gereksinimleri katılıyor, biz de bu yeni yerel test merkezimizle bunu çok daha iyi karşılayabiliyoruz”. Özellikle bölgenin inşaat sektöründe yükseliş yaşanıyor ve bunun sonucunda danışmanlık için artan bir ihtiyaç yaşanıyor.

WACKER’in yeni teknik merkezi bu trend için ideal bir konumda bulunuyor. Yeni tesis, örneğin WACKER’ın VINNAPAS® dağılabilir polimer bağlayıcılarının iki önemli uygulaması olan fayans yapıştırıcılarının ve dış ısı yalıtım kompozit sistemlerinin (ETICS) spesifik özelliklerinin test edilmesini sağlıyor. Örneğin, viskozite ve hava gözenek içeriği veya taze harçların kürlenme süresi analizleri için modern laboratuvar ekipmanları bulunuyor. Ayrıca, EN 1024 veya EN 13499 gibi çeşitli standartlara göre sertleştirmiş harçların özelliklerini test etme imkanı sunuyor.

Test edilebilen özellikler; su baharı geçirgenliği ve darbe direncinin yanı sıra yapışkanlık, esneklik ve basınç dayanımlarını içeriyor. Ayrıca yeni merkez değişken sıcaklıklardaki ürünleri incelemek üzere donatıldı; örneğin düşük sıcaklıklarda ETICS yapıştırıcıları uygulaması belirtilebilir. Wacker Kimya Ticaret Genel Müdürü Hande Bucuklar; “İnşaat polimerleri için yeni laboratuvar, Türkiye ve komşu ülkelerdeki modern yapı malzemelerini genişletme yönündeki katkımızı temsil ediyor” dedi.

Wacker İstanbul Teknik Merkezi Tam Donanımlı

Yeni tesis, aynı zamanda tekstil endüstrisinde kullanılan silikonlar için bir laboratuvara sahip bulunuyor. Burada, termal ve kesilme stabilitesini, köpürme eğilimi, parlaklığı ve renk stabilitesini ve ayrıca sunulan ürünlerin ve müşteri formülasyonlarının su iticiliğini veya hidrofilisitesini belirlemek için kapsamlı çalışmalar yapılabiliyor. Yeni laboratuvarda farklı formülasyonlar, dolgu veya tükenme gibi gerçekçi koşullar altında uygulanabilir ve test edilebilir. Buna ek olarak, ekipman olarak kozmetik ve ev bakım endüstrilerinin ihtiyaçlarına göre özel testler ve formüller mevcuttur. Laboratuvar, ayrıca yerel formülasyonlar geliştirmek için tam donanımlıdır. Örneğin, müşterilerin geliştirme projelerine yardımcı olmak için, Wacker’in silikonlarını içeren şampuanlar, kremler veya yumuşatıcılar formüle edilebilir.

Yeni teknik merkez teorik ve pratik eğitim kurslarını düzenlemek için de kullanılacak. Dahası, Wacker ürünlerinin uzun vadeli performans yeteneğini göstermek için çeşitli tescilli inşaat kimyasallarıyla donatılmış bir showroom oluşturuldu. Örneğin, kolay temizlenebilen bir yüzey oluşturmak için duvar boyası, SILRES® BS 333 ile modifiye edildi. SILRES® BS 290 ile işlem gören Paskalya Adası’ndaki Moai figürünün bir kopyası, Wacker’in uzun süreli yapı koruması için sunduğu çözümlerin altını çiziyor. Silikonun hidrofobik etkisi sayseinde su yüzeyden kolayca alınıyor.

Yeni geliştirme merkezinin müşterilere yakınlığı, Wacker’in Pazar konumunu güçlendirmeye ve yerel müşterilerin spesifik ihtiyaçlarını daha iyi karşılamaya yardımcı olmayı amaçlıyor. Hande Buçuklar şunları söyledi; “Bu yeni hizmet tesisi bölgenin trendlerini ve gelişmelerini erkenden algılayıp tepki vermemizi sağlıyor. Müşterilere özel yerel çözümler sunarak, yerel ekonominin büyümesinden daha fazla fayda sağlamayı istiyoruz.”

Yeni teknik merkez komşu ülkelerden müşterilere de hizmet verecek. Burası, Wacker Kimya Ticaret’in İstanbul’un gelişmekte olan Ataşehir ilçesindeki yeni tesisinin bir parçasıdır.