Xaar 1201 Asya’da Başarısını İspatladı

Xaar 1201 Asya’da Başarısını İspatladı
Xaar 1201 Asya’da Başarısını İspatladı

RIP yazılımı, Asya’daki Xaar 1201 baskı kafasının başarısına katkı sunuyor.

Asya’da Xaar 1201 baskı kafasının dikkat çekici ve sürekli başarısı Shanghai Ad and Sign Show 2018’de vurgulandı. Xaar 1201 için yazılım geliştiren 6 lider RIP tedarikçisi ödüllendirildi. Onyx, Sai, Aurelon ve Caldera’nın yanı sıra iki Çinli şirket Maintop ve Hosonsoft’un geliştirdiği RIP yazılımları, iş akışlarını geliştirmek ve grafikten süblimasyon tekstil baskısına kadar bir dizi uygulamada baskı optimizasyonunu sağlamak için, Xaar 1201 kullanan baskı makinelerine hazırdır.

Guangzhou HaoCheng ile yaptığı işbirliği sayesinde Xaar, baskı makinesi üreticilerine kapsamlı ve istikrarlı bir tedarik zinciri ve tam entegrasyon desteği sunuyor. Sonuç olarak, 1201 baskı kafası, Asya’daki baskı makinesi üreticileri tarafından hızlı bir şekilde benimsendi.

Çok yönlü ve kompakt bu baskı kafası, bir, iki veya dört renk basmak için kullanılabiliyor. Yüksek düzeyde baskı kalitesi ve performansı sağlayan ürün, sulu, UV ve eko-solvent mürekkeplerle çalışabiliyor. Baskı makinesi üreticilerinin kolay entegrasyonu için tasarlanan bu baskı kafası, değişken damlacık boyutlarını jetleyen 1280 nozulu içeriyor. Bunlar, 1440dpi’ye kadar görünen çözünürlükte çok çeşitli alt tabakalarda yüksek kaliteli grafikler ve tekstiller üretiyor.

MainTop, özel olarak üretilmiş olan MainTop 6.0 yazılımını, yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli baskı sunmasını sunması için özellikle bu baskı kafası için tasarladı. Benzer şekilde, Honsonsoft, bu baskı kafası için Sharp Printing 2.0 yazılımının özel olarak uyarlanmış bir sürümünü geliştirdi.

Her iki şirket de Xaar 1201 tabanlı baskı makinelerinin iş akışını geliştirdi ve baskı kalitesini ve baskı kafasının performansını iyileştirmek için üstün renk yönetimi ve renk profili sağladı. İlgili yazılım geliştirmeleri de son kullanıcılara çeşitli çözüm seçenekleri sunuyor.

Xaar 1201’in büyümesinde RIP yazılım katkısı

Xaar Asya Satış Direktörü Bob Bobertz şu değerlendirmede bulundu; “Maintop ve Hosonsoft’un RIP yazılımı, Çin’de ve Asya’da Xaar 1201 baskı kafasının büyümesinde ve başarısında önemli bir faktör oldu. Bu şirketlerin çalışması, Xaar 1201’in başarılı bir şekilde alınması için kesinlikle çok önemliydi, ve müşterilerimizin çoğunun dijitale dönüşmesinin ve mükemmel baskı kalitesi sonuçlarının keyfini çıkarmasının temel nedenlerinden biri de buydu.”

Bobertz sözlerini şöyle sürdürdü; “Shanghai Ad and Sign Show’un genel olarak Xaar için büyük bir başarı olduğunu eklemekten memnuniyet duyuyorum. Grafik, tekstil ve tabela alanında çalışan 50’den baskı makinesi için 17’den fazla OEM’imizi sergiledik. Bu, beklentilerimizi aştı ve müşterilerin Xaar inkjet teknolojisiyle daha fazla nasıl ilerleyebildiğini ve daha fazlasını elde edebildiğinin bir göstergesiydi.