Hesabım

Rieter Hakkında - Rieter Türkiye

Rieter
Rieter

Türkiye tekstil pazarında Erbel Mümessillik tarafından temsil edilen Rieter, kısa elyaf iplikçiliği endüstrisinin önemli teknoloji ve hizmet sağlayıcılarından birisidir. Hem Türkiye hem de dünya pazarlarından gelişmiş ve kapsamlı kısa elyaf iplikçiliği çözümleriyle güçlü konumda olan Rieter, sektöre 1795 yılından bu yana, yani 2 yüzyılı aşkın bir süredir hizmet ediyor.

İsviçre Winterthur’da merkezi bulunan Rieter Group, doğal ve sentetik elyaflar ve karışımlı elyafları ipliğe dönüştürmek için kullanılan makine, sistem ve bileşenleri geliştiriyor ve üretiyor. Firma günümüzde ring, kompakt, rotor ve jet eğirme teknolojileri olarak, 4 nihai iplik eğirme işleminin dünyadaki tek tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Rieter tarihçe

Johann Jacob Rieter, 1795 tarihinde Winterthur’da baharat ve pamuk ticareti ile işletmesini açıyor. İşletmenin ticaretten üretime geçişi oğlu Heinrich Rieter’ın döneminde 1800-1833 arasında oluyor. 1835-1925 arasındaki yıllarda Rieter iplik eğirme makinelerinin yanı sıra çeşitli üretim makineleri de üretti. 1891 yılında firma bir anonim şirket haline geldi. 1915 yılında Rieter iplik makinelerine üretimine odaklanmıştır. 1931 de sentetik elyaf sektörüne girildi. 1951’de Amerika’da iştirak olarak American Rieter Company kuruldu. 1962’de ise Hindistan’da bir üretim tesisi, 1995 yılında da iştirak olarak Rieter India Pvt. Ltd oluşturuldu.

1985 yılında Rieter Holding Ltd kuruldu ve Zürih Borsasında işlem görmeye başladı. 1987 yılında Almanya’dan  rotor eğirme makineleri uzmanı Schubert & Salzer Gmbh ve 1994 yılında Çek Cumhuriyeti’nden open end iplik makineleri ve bilişenleri uzmanı  Elitex firmaları satın alındı. Bu büyüme süreci 1996 yılında Bracker, 2001 yılında Wilhelm Stahlecker Gmbh ve noibra Boskovice, 2005 yılında Spindelfabrik Suessen GmbH ve Graf + Cie AG, 2017 yılında SSM Textile Machinery’nin satın alınmasıyla devam etti. Rieter büyümekte olan Çin ve Asya pazarına hızlı ve yerinde hizmet için 2005 yılında Rieter China alt şirketini kurdu.

Büyüme devam ediyor

2017 yılının ortalarında SSM Tekstil Makineleri’nin satın alınmasıyla birlikte ürün portföyünü genişleten Rieter, 10 ülkedeki 16 üretim tesisinde faaliyet gösteriyor. Yaklaşık %20’si İsviçre’de olmak üzere, Rieter toplam 5150 kişiyi istihdam ediyor. Küresel bir satış ve servis ağına sahip olan Rieter, Çin ve Hindistan gibi önemli pazarlarda ise güçlü bir yapılanmayla yer alıyor.

Rieter günümüzde komponentler için önemli markaları çatısı altında toplamış bulunuyor. Bräcker, Graf, Novibra ve Suessen’in iplikhane çözümleri iplik makinelerinin artık vazgeçilmez parçalarına dönüşmüş bulunuyor.

Rieter’in iplik ve tekstil üreticilerine dönük çözümleri içinde yer alan Com4® iplikleri sadece Rieter iplik makinalarında eğriliyor. Rieter tarafından sertifika alan iplikçiler bu ipliği üretebiliyor. Rieter bu iplik için sahip olduğu teknolojilere bağlı olarak farklı çeşitler geliştirdi; Com4®ring, Com4®compakt, Com4®rotor ve Com4®jet iplikler.

En Son Rieter Haberleri

Rieter Yeni Ring ve Kompakt İplik Makinalarını Sundu

Firma tüm müşteri gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilmiş çözümler sunuyor; Yeni ring ve kompakt iplik makinaları çok verimli ve oldukça esnek olmanın yanı sıra çok fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Ancak hangi makina, hangi pazar için en iyi seçimdir ve yeni modeller ne gibi avantajlar sunar?

Firma, yeni ring iplik makinaları G 37 ve G 38’in yanı sıra yeni kompakt iplik makinaları K 47 ve K 48 ile nihai iplik eğirme alanındaki ürün yelpazesini daha da geliştiriyor. Bu dört yeni model, halen pazarda mevcut olan iki modele; ring iplik makinası G 32 ve kompakt iplik makinası K 42’ye katılmış oldu… devamını oku.

Dijital Fırsatlar Eğirmeyi Daha Verimli Hale Getiriyor

ITMA ASIA 2018’de eğirme alanındaki yeniliklerini sunacak olan firma, iplik üreticilerinin verimlilik sorununa yeni çözümler getiriyor. Özellikle Dijital Eğirme Paketi ile birlikte tesisteki üretkenlik ve mevcut sorunlar anlık olarak denetlenerek çözülebiliyor.

Yeni Dijital Eğirme Paketi ile firma iplikhanelerin dijitalleştirilmesinde yeni bir bölüm açıyor. Platform, iplik işletmelerini sadece birkaç tıklama ile çalıştırmayı ve kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Tüm eğirme süreci için potansiyel geliştirmeleri bir bakışta görselleştiriyor. Dijital Eğirme Paketi, mevcut tüm diğer çözümlerden daha esnek ve daha doğru işlevler sunuyor; üçüncü parti uygulamalara açıktır. Firmanın rotor eğirme sistemi ile yeni platform ITMA Asia’da sunulacak; 2019’da bu çözüm aynı zamanda ring, kompakt ve havalı eğirme sistemleri için de mevcut olacak. 2019’un ortasından itibaren, firma mevcut dijital sistemleri UPtime ve SPIDERweb de Dijital Eğirme Paketi’ne dahil edilecek… devamını oku.

Sishon Büyüme Hedefine RSB-D 50c ile Ulaşıyor

Çin merkezli Sishon Biofibre firması hava jeti ipliğinde kalite ve tutarlılık için firmanın cer makinesi RSB-D 50c yatırımı yaptı ve başarılı sonuçlar elde etti.

Kısa elyaf iplik üretimi için geliştirdiği ve ürettiği tekstil makineleri ve bileşenleri ile dünya pazarındaki en büyük tedarikçilerinden olan firma, müşterilerinin büyüme hedeflerine katkı sağlıyor. Firmanın müşterisi ve hava jeti ipliği pazarında yeni bir oyuncu olan Suzhou Sishon Biofibre Co. Ltd. Çin’in en büyük üreticilerinden biri olmayı hedefliyor. Artan enerji ve personel maliyetlerine rağmen, şirket yüksek seviyede kaliteye ve tutarlılığa sahip bir iplik piyasa sürmeyi amaçlıyor… devamını oku.

İplikhane Bakımında UPtime ile Dijital Çağa Girildi

İplikhanelere dijitalleşmede yeni bir adım olan UPtime’i sunan firma, ITM fuarında bunun avantajlarını anlattı. UPtime iplikhane bakım faaliyetlerini dijital hale getirerek, gerçek zamanlı sistem kontrolü ve arızaları oluşmadan engellemeyi mümkün kılıyor.

ITM 2018 fuarına katılan firma, kompakt, ring, rotor ve air-jet iplik sistemlerinin yanı sıra stantında dijitalleşmede bir sonraki adımı oluşturan UPtime’ı anlattı.  Üretkenliği arttırırken bakım maliyetlerini düşüren UPtime, firmanın tekstil tesislerindeki yeni nesil uygulamaları arasında yer alıyor. Firma stantında yeni ürünlerini sunan Bräcker, Graf, Novibra, Suessen’in yanı sıra tekstüre ve hassa sarma çözümlerini sunan SSM de yer buldu… devamını oku.

Ring ve Kompakt İplik Sistemleri Uzmanı Rieter, ITM 2018’de

Maksimum esneklik ve verimlilik ile birlikte yüksek iplik kalitesi için kapsamlı ürün gamına sahip olan firma, ITM 2018 fuarında ring ve kompakt iplik sistemleri çözümleriyle yer alacak. Firma iplikhanelerde dijitalleşmeyi vurgulayacak.

Firmanın Türkiye’deki pazar liderliği, tüm alanlarda yüksek iplik kalitesini garanti eden geniş bir ürün yelpazesine dayanıyor. Maksimum esneklik ve üretkenlik ile minimum enerji tüketimi temel unsurlardır. Firmanın ring ve kompakt iplik sistemleri, Türkiye pazarı da dahil olmak üzere standardı belirliyor. Rotor iplik makinesi R 36, geri kazanılmış elyafların eğrilmesi için özellikle uygundur. Firmanın dijitalleşme konusundaki bir sonraki adımı bakım çözümü UPtime ile atıyor, böylece üretkenliği arttırıyor ve bakım maliyetlerini düşürüyor… devamını oku.

Rieter Ürünleri

Rieter – Sistemler

Her müşterinin gereksinimlerine uygun ürün ve servislerin geniş bir yelpazesi sayesinde özelleştirilmiş eğirme sistemleri: Böylece firma, iplik eğirme işi yapan müşterilere iplikhanenin tüm kullanım ömrü boyunca maksimum kâr ve rekabet gücü sağlar.

Firmanın ürün portföyü benzersizdir. Elyaf ve eğirme işlemine hazırlık için gereken tüm makinaları ve piyasada yerleşmiş olan tüm dört iplik eğirme teknolojisini içermektedir. Bu da elyaftan ipliğe ve kumaşa giden süreçte kapsamlı bir teknolojik uzmanlığın temelini oluşturmaktadır. Rieter müşterilerinin avantajı, iplikhane projeleri için tek bir kişi ile iletişim halinde olmalarıdır… ürüne git.

Elyaf hazırlığı

Elyaftan tarak şeridine kadar mükemmel bir şekilde uyarlanmış teknoloji. VARIOline harman hallaç dairesi, Rieter’in değişken açma ve temizleme konseptidir. Makinalar modüler olup, yapılandırma belirli ham maddeye ve özelliklerine göre ayarlanır. Malzeme birçok aşamada açılır ve temizlenir. Kanıtlanmış olan çalışma genişliği 1,5 m olan ve en geniş aktif tarama yüzeyine sahip olan yüksek performanslı tarak makinası C 70, inanılmaz derecede ekonomiktir ve üstün kaliteli bir şerit üretir… ürüne git.

VARIOline

VARIOline harman hallaç hattı, elyafı optimum şekilde açmak ve temizlemek için değişken konsepttir. Bu, en yüksek iplik kalitesini garanti eder. Tüm harman hallaç makinaları, saatte 2.000 kilograma varan etkileyici hat üretim performansını desteklemek için tasarlanmıştır. VARIOline, diğer tedarikçilerin çözümleriyle karşılaştırıldığında yaklaşık %40 oranında daha az enerji tüketir.

Balya Açıcı UNIfloc A 12

UNIfloc A 12, 2.000 kg/saate varan hat üretimi sayesinde son derece ekonomiktir. Yeni makina konsepti, tork kontrollü direkt tahrik ve yoklama kuvveti ölçümlü yolucu ünite kullanır. Bu, elyaf tutamlarının harman hallaç dairesi işlemi için optimum şekilde hazırlanmasını sağlar.

Tarak Makinası C 70

C 70 yüksek performanslı tarak makinası en yüksek üretim kapasitesinde mükemmel kalite değerlerini vermektedir. Bu, başarısı kanıtlamış 1.5 m çalışma genişliği ve aktif taraklama alanına dayanmaktadır. Hassas şapka kılavuzlama ve seçici telef çıkarma, hammaddeden mükemmel bir şekilde yararlanmayı ve üstün şerit kalitesinin elde edilmesini sağlamaktadır.

İplik Eğirme Hazırlığı

Rieter penye makinası, son derece ekonomiktir ve çok yüksek kaliteli bir taranmış şerit üretir. Bu penye makinası, OMEGAlap hazırlık makinası ile birlikte piyasada set başına en yüksek taranmış şerit üretim hızını sunmaktadır. Firmaya ait cer makinalarında başarısı kanıtlanmış teknolojiler ve yenilikçi özellikler bulunmaktadır. Regüleli cer makinaları, son derece ekonomiktir ve düzgün iplik üretirler. Fitil makinası ring iplik makinalarına yüksek kaliteli fitiller besler… ürüne git.

Regüleli cer makinası RSB-D 50 ve cer makinası SB-D 50

Firmanın yeni tek kafalı cer makinası jenerasyonu yüksek kalite standartları ile verimlilikte görülmemiş bir düzeye sahiptir. Patentli tahrik konsepti ECOrized, %25 daha az kayış kullanarak enerji maliyetlerinde yılda 1 000 avroya kadar tasarruf sağlamaktadır ve şimdi örneğin polyester ve penye pamuk için yüksek üretim hızlarına olanak vermektedir.

Regüleli cer makinası RSB-D 26

Çift kafalı regüleli cer makinası RSB-D 26, birbirinden tamamen bağımsız iki kafa kullanarak en yüksek şerit düzgünlüğü ve verimlilik seviyelerini bir araya getirir. RSB-D 26, bir önceki modelle karşılaştırıldığında ham maddeye bağlı olarak %33’e varan oranda daha fazla şerit üretir.

Cer Makinası SB-D 26

SB-D 26 regülesiz çift kafalı cer makinası son derece verimli bir makinadır. Önceki modele göre %33’e varan oranda daha fazla tarak şeridi üretir ve sadece 2,98 m genişliğiyle sınıfının en kompakt cer makinasıdır. %25 daha az kayışlı ECOrized tahrik konsepti enerji tasarrufu sağlar.

OMEGAlap E 36

Başarısı işletme koşullarında ispatlanmış kayış sarım teknolojisine sahip OMEGAlap E 36 en ekonomik penye hazırlık sistemi olup, en yüksek tarama(penye) performansı için kalitatif olarak en iyi şartları sağlar.

Penye Makinası E 86

Penye makinası, yüksek üretimi ve eşsiz kalitesiyle, tarama işleminde öncülük eder. Eşsiz OMEGAlap penye hazırlık ile birlikte, piyasada mevcut penye hatlarına göre  en yüksek üretim alınır.

Tam otomatik fitil makinası F 38 ve yarı otomatik fitil makinası F 18

Fitil makinası F 18/F 38, jenerasyonunun en verimlisidir. Makina minimum enerji kullanır. Bu, işletim maliyetlerini düşürür. Sensörler fitil gerginliğini izler ve doğru bir bobin yapısının oluşmasını garanti eder. Dolayısıyla fitil makinası sürekli yüksek kalitede üretir.

Tam otomatik fitil makinası F 39 ve yarı otomatik fitil makinası F 19

Yeni nesil fitil makinaları, minimum yatırım maliyeti için birinci sınıf fitil üretiyor. F 39’a monte edilmiş hızlı dofer, yüksek seviyede randıman sağlar. Hedeflenen emiş ve bireysel fitil izleme, mükemmel fitil kalitesini garanti eder.

Ring Eğirme

Rieter’in ring iplik makinaları, yüksek kaliteli ipliği ekonomik ve güvenilir bir şekilde üretir. Modüler makina konsepti sayesinde standart ve özel iplikler üretilebilir. Gelişmiş teknik çözümleri sayesinde, 1.824’e kadar eğirme pozisyonu olan makinalar bile düşük enerji tüketim değerlerine sahiptir. Rieter doferleri alt sarım olmadan takım değiştirme özelliği, en yüksek süreç güvenilirliği ve kısa takım değiştirme süreleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir… ürüne git.

Ring İplik Makinası G 38

Ring iplik makinası G 38, en yüksek performansla esnek bir şekilde yüksek kaliteli standart ve özel iplikler üretir. Entegre bireysel iğ izleme sistemi ISM premium, yüksek makina verimliliğini garanti eder ve personel maliyetlerinden yaklaşık %5 oranında tasarruf sağlayabilir. Düşük enerji tüketimiyle birlikte bu, G 38’i son derece ekonomik hale getirir.

Ring İplik Makinası G 37

Ring iplik makinası G 37, esnek bir şekilde yüksek kaliteli ring iplikler üretir. İplik parametreleri işletim biriminden kolay bir şekilde değiştirilebilir. Enerji tasarruflu komponentler enerjiden tasarruf sağlar ve bireysel iğ izleme sistemi ISM basic, makinanın randımanını artırır ve personel maliyetlerinden yaklaşık %3 oranında tasarruf sağlayabilir.

Ring İplik Makinası G 32

Ring iplik makinası G 32 başarılı ring iplik makinası ailesinin diğer ekonomik bir üyesidir. G 32 ekonomik iplik üretimi ile en iyi iplik kalitesini ve en büyük güvenilirliği sunmaktadır. Müşteriler en düşük yatırım maliyetleri ve en son yeniliklerden kâr sağlarlar.

Kompakt Eğirme

Firmanın kompakt iplik makinaları, tamamen sıkıştırılmış yüksek kaliteli iplikler üretir. Makinalar son derece esnektir ve çok çeşitli standart ve özel iplikler üretebilir. Benzersiz kompaktlama sistemi ile enerji tasarrufu sağlayan parçaların bir araya gelmesi, makinayı son derece ekonomik kılmaktadır. Optimize edilmiş operatör yönlendirme özelliği, makinaların verimliliğini artırır… ürüne git.

Kompakt iplik makinası K 48

Kompakt iplik makinası K 48 en yüksek performansla ve en az enerji tüketimiyle tam olarak kompaktlanmış standart ve özel iplikler üretir. Entegre bireysel iğ izleme sistemi ISM premium, yüksek makina verimliliğini garanti eder ve personel maliyetlerinden yaklaşık %5 oranında tasarruf sağlayabilir.

Kompakt İplik Makinası K 47

Kompakt iplik makinası K 47, son derece düşük miktarda enerji kullanarak tam olarak kompaktlanmış iplikler üretir. İplik parametreleri, işletim biriminden kolaylıkla değiştirilebilir. Böylece üretim yüksek düzeyde esnek hale gelir. Entegre bireysel iğ izleme sistemi ISM basic, personel maliyetlerinden yaklaşık %3 oranında tasarruf sağlayabilir.

Kompakt iplik makinası K 42

Kompakt iplik makinası K 42’nin iyi tasarlanmış makina konsepti, diğer kompaktlama sistemlerine göre büyük ölçüde daha düşük güç ve bakım maliyetleri gerektirir. Tekstil teknolojisi işlevleri, tam olarak kompaktlanmış iplikleri uygun maliyetle üretmek için optimize edilmiştir.

Yeni EliTe®Compact Eğirme Sistemi

Bu hava emişli kompakt eğirme konsepti, yüksek makine verimliliği, en iyi iplik kalitesi ve eğirme pozisyonları arasında en düşük iplik parametresi varyasyonlarını sağlar.

Open End Eğirme

Firmaya ait open end iplik makinaları, son derece verimli ve inanılmaz derecede esnektir. Tam otomatik open end iplik makinası, en yeni iplik eğirme teknolojilerine sahiptir. Ekonomik bir şekilde, düşük enerji tüketimi ile yüksek kaliteli iplikler üretir. Yarı otomatik makina, özellikle manuel destek ile ekonomik iplik üretimi için tasarlanmıştır. Bağımsız makina tarafları, her iki makinada da maksimum esneklik sağlamaktadır… ürüne git.

Open End İplik Makinası R 66

Tam otomatik open end iplik makinası R 66 kalite ve verimliliği temsil eder. Yeni eğime kutusu S 66 yüksek eğirme stabilitesini ve iplik mukavemetini garanti eder. Düşük enerji tüketimi, sağlam konstrüksiyon ve R 66’nın kullanım kolaylığı uygulamada son derece etkileyicidir.

Rotorlu İplik Makinası R 36

R 36, 600’e varan rotor sayısı ve en son teknolojisiyle Ne 3’ten Ne 40’a kadar değişen iplik numarasına sahip yüksek kaliteli rotor ipliklerinin ekonomik üretimi için bir çözümdür. Bu makina, sınıfının en yüksek esneklik sunan, en kolay kullanılan makinasıdır.

Hava Jetli Eğirme

Tam otomatik Rieter hava jetli iplikçilik makinası, maksimum kâr sağlayan güvenilir üretim süreci ile tanınmaktadır. Benzersiz iplik yapısı yeni ve yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi için büyük bir potansiyel sunar. Teknolojik yenilikler kumaş yumuşaklığının ayarlanmasını mümkün kılar. İki bağımsız makina tarafı sayesinde makina son derece esnektir… ürüne git.

Hava-Jetli İplik Makinası J 26

200 eğirme üniteli ve maksimum 6 robotlu J 26, esnek çift taraflı bir makina konsepti ile bireysel olarak tahrik edilen eğirme ünitelerinden oluşmaktadır. %100 penye pamuk ve karışımlarının eğrilmesi, makinanın kullanılabildiği uygulama alanlarını artırmaktadır.

Otomasyon

Bir sistem tedarikçisi olarak, Rieter, otomasyon ve lojistik bakımından iplikhane sistemlerini her yönüyle bilir. Müşterilerin kendilerine has isteklerine saygı gösterilmesi gerektiğini söylemeden geçemeyeceğiz… ürüne git.

SERVOlap E 26

SERVOlap E 26 tam otomatik bir vatka taşıma sistemidir. Sistem, tamamen temassız bir işlemle penye hazırlık makinasından penye makinasına vatka taşıyabilir. Vatkanın kalitesini güvence altına alan bu işlem, aynı zamanda personel maliyetlerinden de tasarruf sağlar.

SERVOtrail

SERVOtrail, Rieter’in modüler fitil bobini transport sistemi maksimum esneklik sağlar. En basit manual versiyondan, tam otomatik çözüme kadar her tipteki sistemlerle tüm müşteri gereksinimleri karşılanabilir.

İplik Sarım

SSM hassas sarım makineleri, yumuşak ve ticari sarım makineleri, boyama, dokuma ve dikiş ipliği hazırlama alanlarında, istenen bobin formatlarında sarım yapmak için çok çeşitli müşteri gereksinimlerini karşılar. Her zaman en son teknoloji ve en yüksek standartlarla güncel olan SSM, teknik ipliklerin, paralel ve kaplamalı olarak sarımlarını yapabilmektedir… ürüne git.

Ticari Sarım, Yumuşak Sarım

SSM sarım makineleri, geniş bir ürün yelpazesi ve tanınmış teknolojileri ile boyalı iplik gereksinimlerini karşılamaktadır.

Çekim Sarımı

İplik çekim sarımında esneklik ve enerji verimliliği, yüksek kaliteli ve tamamen çekilmiş ipliklerin veya dikiş ipliği gibi bükümlü teknik filament ipliklerin, maliyete etkin bir şekilde üretilmesine olanak sağlamaktadır.

Katlama Sarımı

Tek kat ipliğin artık mevcut standartlara göre ölçülemediği durumlarda bükümlü iplik çözümdür. Katlama sarımı, bükülmüş ipliğin taleplerini tam olarak karşılamaya yardımcı olur.

Geleneksel Kaplama

Bükülmüş ve filament ipliklerin flanşlı bobinlerde ve ayrıca geleneksel tek kat kaplama ipliklerinin paralel sarılması için makineler.

Hava Kaplama

Hava kaplamada mükemmellik çabası – piyasadaki mümkün olan en iyi hava kaplama makinesi. Tek sürücü teknolojisi, maksimum esneklik, tam dolu bobin değişimi.

Dikiş İpliği

Dikiş İpliği, bir giysi içindeki elyaf miktarının sadece% 0,5’ini oluşturmaktadır – ancak, nihai giysi kalitesi için sorumluluğun% 50’sinden fazlasından pay almaktadır.

İplik Gaze

SSM iplik gazeleme makineleri, yüksek müşteri yararları ve en üst kaliteyi garanti eder – en ince iplik numaraları veya tek kat iplikleri dahi en iyi şekilde işleyebilmektedir.

Tekstürize

Hava tekstürize ve yalancı büküm tekstürize gibi tek tek filament işleme segmentlerinde, SSM makineleri esneklik açısından liderdir. Otomobil, dikiş ve giyim endüstrisi, ev tekstili, teknik iplikler ve halılar gibi farklı uygulamalar için çok çeşitli filament iplikleri işlenebilmektedir. SSM GIUDICI tekstil makineleri ile şaft tahrik teknolojisi sayesinde düşük maliyetli ve yüksek çeşitlilikte iplikler üretilebilir… ürüne git.

Hava Tekstürize

SSM bireysel iğ felsefesi ve son derece sofistike fastflex™ iplik sarım sistemine sahip çok yönlü makinelerinden, ince ve orta numaralı ipliklerin uygun maliyetli üretimi için SSM GIUDICI şaft makinelerine kadar – her türlü talep için doğru çözüm bulunmaktadır.

Yalancı Büküm Tekstürize

SSM GIUDICI, yüksek kalitede ince numaraya sahip naylon ipliklerin bükümlü tekstürize edilmesi için makineler sunmaktadır.

Rieter – Bileşenler

Her türlü uygulama için etkileyici çeşitlilik – Çeşitlilik aralığı harman hallaçtan iplik hazırlama işlemine, ring, kompakt, rotor ve hava jetli eğirmelerde son iplik üretim işlemine kadar, bir iplik üretiminin tüm işlemlerini kapsar. Büküm işlemi ve dokusuz kumaş endüstrisi için en kaliteli bileşenler, ürün hattını tamamlamaktadır… ürüne git.

Elyaf Hazırlama

Liften şeride – mükemmel koordine edilmiş tarak tellerinin ürün yelpazesi, çeşitli malzeme ve şekil tasarımları ve yüzey işlemleri ile evrensel kullanım sağlar. Graf tarak telleri, çeşitli üreticilerin ve teknolojilerin tarak makinalarındaki uygulamalar için uygundur… ürüne git.

Harman Hallaç Dairesi için Metalik Garnitürler

Sağlam Graf metalik garnitürler, daha harman hallaç dairesinde yüksek derecede katma değer sağlamaya başlar.

Taraklama için Metalik Garnitürler

Graf yüksek performanslı garnitürleri, tüm farklı markaların taraklarında yüksek kalitede üretime en ideal şekilde uygundur.

Eğirme Hazırlık

Taraktan fitile – Bräcker, Graf ve Suessen’in yüksek performanslı, uzun ömürlü, iyi ayarlanabilen bileşenlerinin olağanüstü kalitesi, işlemlerin arttırılmış verimliliğini garanti eder… ürüne git.

Yuvarlak Taraklar

İsviçre’de geliştirilen ve Avrupa’da üretilen Graf yuvarlak taraklar, yüksek kalite, dayanıklılık ve uzun ömrü garanti eder.

Sabit Taraklar

FIXPRO ve Ri-Q-Top sabit tarak serileri, Graf yuvarlak tarak ürün yelpazesini tamamlar ve müşterilere penyeleme sürecinde üstün kalite sunar.

Ring ve Kompakt Eğirme

Kısa veya uzun elyaf iplikçiliğinde olsun, Bräcker, Novibra ve Suessen’nin çok yönlü bileşenleri, her türlü ring iplik makinasında kullanılabilir ve bu da uyumluluk sorunu yaşamadan, güvenilir ve ekonomik iplik üretimine olanak tanır… ürüne git.

Kopçalar

Bracker kopçaların kalite özellikleri; minimum aşınma & yıpranma ve mükemmel kayganlık özelliği, sıradışı çalışma süreleridir. Bracker firması, sabit ve yüksek kalitede, saatte 1 milyondan fazla kopça üretmektedir.

İplik Eğirme Bilezikleri

Bilezik şekilleri, bilezik ebatları ve Bracker tarafından sunulan özel yüzey kalitesi ile eğirme endüstrisi, bünyesindeki makinelerini optimum verimlilik seviyesinde kullanabilir.

İğler

Çığır aşan iki rulmanlı teknolojiyle dizayn edilen yüksek hızlı iğler; minimum titreşim, uzun çalışma ömrü ve 25.000 RPM hıza kadar çalışma koşullarına sahiptir.

Üst Baskı Kolları

Dayanıklı/uzun ömürlü yaprak yayları ile donatılmış bu Üst Baskı Kolları, yüksek makine performansı ve tutarlı/sabit iplik değerlerini garanti eder.

Manşon Çekirdekleri

Novibra tarafından üretilen manşon çekirdekleri, toz ve hav girişini engelleyen, uzun yağlama sürelerini emniyete alan benzersiz MICRO SEAL sızdırmazlık sistemi ile donatılmıştır.

İğler İçin Kıstırma Taçları

Novibra Kıstırma Taçları, ipliğin güvenilir ve hızlı bir şekilde kıstırılma ve kesme işlemini sağlar. CROCOdoff ve SERVOgrip taçları, ilave gerçek altsarımsız takım çıkarma işlemi sağlar.

BERKOL Manşonlar

Doğru BERKOL® manşonların seçimi, çekim sistemindeki sarmaları minimuma indirir, böylelikle kopuşları azaltır ve aynı zamanda iplik kalitesini geliştirir.

Eğirme Hazırlık

Taraktan fitile – Bräcker, Graf ve Suessen’in yüksek performanslı, uzun ömürlü, iyi ayarlanabilen bileşenlerinin olağanüstü kalitesi, işlemlerin arttırılmış verimliliğini garanti eder… ürüne git.

Yuvarlak Taraklar

İsviçre’de geliştirilen ve Avrupa’da üretilen Graf yuvarlak taraklar, yüksek kalite, dayanıklılık ve uzun ömrü garanti eder.

Sabit Taraklar

FIXPRO ve Ri-Q-Top sabit tarak serileri, Graf yuvarlak tarak ürün yelpazesini tamamlar ve müşterilere penyeleme sürecinde üstün kalite sunar.

Rotor Eğirme

Orijinal ekipman ya da open end iplik makinelerinin modernizasyonu için birinci sınıf bileşenler, iplik kalitesinde, iplik kopma oranında ve dolayısıyla verimlilik artışında oldukça gelişme sağlar… ürüne git.

OE Açma Silindirleri için Garnitürler

OE silindirler için hassas metalik garnitürler en yüksek karlılığı sağlar.

Premium Parts

Rotor iplik makinaları ve modernizasyon çözümleri için orijinal iplik elemanları ve Eğirme Kutusu yedek parçaları.

Büküm

Kalın ve ince numara iplik bükmede, Makine performansı ve bükümlü iplik kalitesi üzerinde önemli etkiye sahip olan Bräcker, Novibra ve Suessen’nin kilit bileşenleri… ürüne git.

Kopçalar

Bracker kopçaların kalite özellikleri; minimum aşınma & yıpranma ve mükemmel kayganlık özelliği, sıradışı çalışma süreleridir. Bracker firması, sabit ve yüksek kalitede, saatte 1 milyondan fazla kopça üretmektedir.

İplik Eğirme Bilezikleri

Bilezik şekilleri, bilezik ebatları ve Bracker tarafından sunulan özel yüzey kalitesi ile eğirme endüstrisi, bünyesindeki makinelerini optimum verimlilik seviyesinde kullanabilir.

Yeni EliTe®Compact Eğirme Sistemi

Bu hava emişli kompakt eğirme konsepti, yüksek makine verimliliği, en iyi iplik kalitesi ve eğirme pozisyonları arasında en düşük iplik parametresi varyasyonlarını sağlar.

Nonwoven

Graf metalik tarak telleri, çeşitli üreticilerin ve teknolojilerin tarak makinalarına montajı için uygundur ve maksimum makine performansı ve azaltılmış hammadde tüketimi sağlar… ürüne git.

Rieter – Dijitalleştirme

Rieter, yeni Digital Spinning Suite platformu Essential ile iplikhanelerin dijitalleşmesinde yeni bir dönüm noktası sunar. Platform, iplikhanelerin sadece birkaç tıklamayla çalıştırılmasını ve kontrol edilmesini sağlar. Ayrıca tüm iplik eğirme süreci için muhtemel iyileştirmeleri bir bakışta görselleştirir. Essential, mevcut tüm diğer çözümlerden daha esnek ve daha hassas işlevsellik sunar. Platform ayrıca üçüncü taraf uygulamalara açıktır… ürüne git.

Essential – Rieter Digital Spinning Suite

Essential, gerçeğe dayalı optimizasyon önerileri ve önemli performans göstergeleri sağlamanın yanı sıra makinanın duruş risklerini de tahmin eder. Bu güçlü araç, yönetim etkinliklerini kapsamlı ve net bir şekilde düzenlenmiş dijital matematiksel analizlerle destekler. Essential ile iplikhaneniz için dijital değer oluşturma olanaklarının sınırlarını aşarsınız.

Fabrika İzleme Sistemi SPIDERweb

SPIDERweb, iplikçilikte ekonomik kararları destekler. Bireysel olarak yapılandırılabilir bir sistem olan SPIDERweb, balyadan ipliğe kadar tüm Rieter eğirme sistemlerinde kalite ve üretim verilerini izleyip kaydeder. Geleceğe dönük genişlemeler yatırımı korur.

Alert and Cockpit Module

Rieter, iplikhanenin performansını 7/24 her yerden takip edebilmek amacıyla akıllı telefonlar için Alert ve Cockpit Module’ü sunmaktadır. Bu uygulama üretim, kalite ve enerji ile ilgili önemli değerleri gerçek zamanlı olarak sağlar. Rieter müşterileri kritik durumlarda hızla müdahalede bulunabilir ve böylece pahalı makina duruş sürelerinden kaçınılabilir.

UPtime

UPtime, bakım işlemlerinize getirdiği yapay zeka sayesinde performans açısından kritik verileri analiz eder, anormallikleri ve temel sebeplerini tespit eder ve arızaları önceden tahmin eder. Bu uzman sistem sayesinde geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki bakım işlerine dair net bir görüş elde edin.

Rieter – Satış Sonrası

Rieter, orijinal parçalar ve modernizasyon çözümleri sağlayarak müşterilerin donanımına kullanım ömrü boyunca eşlik eder. Rieter premium ve yenilikçi parçalar sayesinde mevcut iplik makinalarının orijinal performansını korur ve hatta geliştirir… ürüne git.

Yedek Parçalar

Rieter, mevcut 45.000’den fazla orijinal parça sayesinde daima zamanında ve gerçek kalite sunarak iplik donanımının performansını muhafaza eder.

Modernizasyon Çözümleri

Rieter, mevcut donanımın kullanım ömrünü, verimliliğini ve/veya kalitesini iyileştirmek için modernizasyon çözümleri sunar: Orijinal makina performansını geri kazandıran ve hatta geliştiren retrofitler ve yükseltmeler.

Koruyucu Bakım Paketleri

Rieter makinaları üstün performanslarıyla ünlüdür. Ancak en iyi donanımın bile zaman içerisinde yedek parçalara ihtiyacı vardır. Koruyucu Bakım Paketleri, belirli bir süredir çalışmakta olan makinalarda yapılan revizyonlarda en sık değiştirilmesi gereken parçaları içerir.

Müşteriye Özgü Mühendislik

Hazır retrofitler, yükseltmeler ve modifikasyonlar uygulanması kolay ve hızlıdır ancak müşterilerin sürekli artan gereksinimlerine her zaman tam olarak cevap veremeyebilirler. Rieter, Müşteriye Özgü Mühendislik sunmaktadır: Karşılaşılan zorluklar için tasarlanmış bireysel ve ihtiyaca özel çözümler.

Servis Ekipmanları

Yüksek derecede otomasyon, kullanıcı dostu ergonomik çalışma, tüm parametrelerde en yüksek doğruluk ve yeniden üretilebilirlik – Bräcker, Graf ve Novibra firmaları, makine parkının kesintisiz çalışması, operatörlerin güvenliği ve tesisin rekabet gücünün arttırılması için çeşitli ekipmanlar sunar.

Tarak Servisi

Taraklama elemanlarının doğru ayarlanması ve düzenli bakımının yapılması, uzun garnitür ömrü ve sürekli yüksek taraklama kalitesi için önemli bir etkendir.

Taraklama Aksesuarları

Taraklama elemanlarının doğru ayarlanması ve düzenli bakımının yapılması, uzun garnitür ömrü ve sürekli yüksek taraklama kalitesi için önemli bir etkendir.

BERKOL® servis makineleri

Bräcker, mükemmel uyumlu bir ürün serisini içeren entegre bir manşon atölyesi çözümünü BERKOL® ürünleriyle sunmaktadır – BERKOL® taşlama ve BERKOL® Berkolize makineleri ve sistemleri, yağlama üniteleri ve iplikhane test ekipmanları.

Nonwoven Tarak Servisi

Yünlü ve nonwoven taraklar, şapkalı taraklardan farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle, servis ihtiyaçları genişliklerine ve üzerindeki garnitürlere göre farklılık gösterir.

İletişim