Bast Fibre Technologies Inc.’ten stratejik yatırım hamlesi

Yazar:

Ana Sayfa » Green Times » Bast Fibre Technologies Inc.’ten stratejik yatırım hamlesi

Temiz teknoloji elyaf mühendisliği firması ve sero™ kenevir elyafı üreticisi Bast Fibre Technologies Inc. (BFT), Finlandiya’nın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Ahlström Capital ile büyük bir stratejik yatırım anlaşması yaptığını duyurdu. BFT, Lumberton’daki (NC) ABD amiral gemisi tesisinde ve Düsseldorf (NRW) yakınlarındaki AB tesisinde elyaf üretim kapasitesini genişletmek için çalışmalara hemen başlayacaklarını açıkladı. Bu yatırımın BFT’nin 2023 yılına kadar yılda 10.000 metrik tonun üzerinde ve 2026 yılına kadar yılda 50.000 metrik tona kadar sero™ kenevir lifi üretmesini sağlayacağı belirtiliyor.

Bast Fibre Technologies Inc.’ten stratejik yatırım hamlesi

Bast Fibre Technologies Inc. ağaçsız, plastiksiz elyaf talebine yönelik genişlemesini daha da hızlandırıyor

Bast Fibre Technologies Inc. CEO’su Jim Posa, nonwoven şirketlerinin, konvertörlerin ve önde gelen tüketim malları şirketlerinin, sentetiklerden uzaklaşırken kurumsal sürdürülebilirlik girişimlerine ulaşmak için uygun doğal elyaf seçenekleri aradıklarını belirtti. Posa, şunları söyledi: “Doğal elyaf pazarı hızlı bir büyüme için hazırlanıyor ve bu son derece stratejik yatırım, BFT’nin konumunu sağlamlaştırmasına ve ağaçsız, plastiksiz elyaflara yönelik artan talebi karşılamak için genişlemesini daha da hızlandırmasına yardımcı olacak.”

Ahlström Capital Başkanı ve CEO’su Lasse Heinonen, nonwoven endüstrisi plastikten uzaklaştıkça doğal elyaf pazarında büyük bir genişleme olacağına inandıklarını söyledi. Stratejik, uzun vadeli bir zihniyete sahip sorumlu bir yatırımcı olarak, sürdürülebilir kalkınmaya yardımcı olan çözümlere odaklanan şirketlere yatırım yapmaya çalıştıklarını belirten Heinonen, şunları kaydetti: “Güçlü ve deneyimli bir yönetim ekibi ile BFT, sürdürülebilir sak liflerinin üretiminde küresel bir lider olmak için iyi bir konumdadır. Şirkette sürdürülebilir değer yaratan fırsatlar görüyoruz.”

Bast Fibre Technologies Inc. Yönetim Kurulu Başkanı Noel Hall, Ahlström Capital’in sürdürülebilir çözümler sunan temiz teknoloji şirketlerine yatırım yapma konusunda mükemmel bir üne sahip olduğunu aktararak, nonwoven uygulamalarda sentetik malzeme kullanımından uzaklaşma konusundaki değerlerini ve vizyonlarını paylaşan bir yatırımcı ile çalışmanın onlar için değerli olduğunun altını çizdi. Hall, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ahlström Capital, nonwoven ve sürdürülebilir elyaf endüstrilerinde birçok tamamlayıcı portföy holdingine sahip, ve bu da onu BFT için doğal olarak uygun ve katma değerli bir yatırımcı haline getiriyor. Ahlström Capital Yatırım Direktörü Andreas Ahlström’ü BFT’nin yönetim kurulunda karşılamaktan mutluluk duyuyoruz.”

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Okumaya devam et

İlginizi çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!