Coats, Madurai’de yeni Sürdürülebilirlik Merkezi’ni açtı

Yazar:

Ana Sayfa » Green Times » Coats, Madurai’de yeni Sürdürülebilirlik Merkezi’ni açtı

Hazır giyim ve ayakkabı için iplik ve yapısal bileşenlerin önde gelen üreticilerinden Coats, sürdürülebilirlik taahhüdünü daha da ilerletmek için Hindistan’ın Madurai kentinde son teknoloji ürünü yeni bir Sürdürülebilirlik Merkezi’ni resmi olarak açtı. Yeni eğirme ve büküm pilot tesisi, Çin’in Shenzhen kentindeki Coats Sürdürülebilirlik Merkezi’nin yanında yer alacak ve malzemelerin geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir malzemelere geçişini hızlandıracak. İki merkez, giyim, ayakkabı ve performans malzemelerine yönelik sürdürülebilir dikiş iplikleri için yeni nesil malzemeler geliştirmek üzere birlikte çalışacak.

Yeni Sürdürülebilirlik Merkezi, müşterileri ve diğer paydaşları sektörde sürdürülebilirlik yaratma konusunda destekleyecek ve Coats’un sürdürülebilirlik inovasyonunu kolaylaştırmasını, marka iş birliklerini geliştirmesini ve daha hızlı sürdürülebilir ürün teklifleri ve pazara giriş olanaklarını mümkün kılacak. Bu yatırım aynı zamanda Coats’un sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasını hızlandırmak için yeşil teknolojilerin ve malzemelerin geliştirilmesini ölçeklendirmek üzere önümüzdeki beş yıl içinde planlanan 10 milyon ABD doları tutarındaki yatırımın bir parçasını oluşturuyor. Coats’un Madurai’deki mevcut alanında 10.000 metrekarelik geniş bir alanda yer alan yeni son teknoloji eğirme ve büküm pilot tesisi, çoklu elyafları, karışımları ve aramidler gibi yüksek performanslı elyafları işleyecek altyapıya sahip bulunuyor.

“Madurai’deki bu son teknoloji üretim tesisinin, Coats’ta eğirme ve büküm için ‘Mükemmeliyet Merkezi’ olarak faaliyete geçtiğini duyurmaktan memnuniyet duyuyorum” diyen Coats Group Yönetim Kurulu Başkanı Rajiv Sharma, net sıfıra doğru bir yolculuğa kararlı bir şekilde bağlı olduklarını ve enerji dönüşümü stratejilerinin yanı sıra malzeme dönüşümünün de bunun için temel olduğunu belirtti.

Coats 2026 yılı için yeni sürdürülebilirlik hedeflerini açıkladı

Coats 2026 yılı için yeni sürdürülebilirlik hedeflerini açıkladı

Şirket, son 4 yılda Enerji, Malzeme, Su, Atık ve İnsan odaklı hedeflerine yönelik güçlü bir ilerleme kaydetti. Coats şimdi, aynı öncelikli alanlarda 2026 için, 2030 taahhütlerine doğru bir sonraki ufku oluşturan yeni hedefler açıkladı. Şirketin tüm değer zinciri boyunca emisyonlarının azaltılması bu yeni hedeflerin merkezinde yer alıyor.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 12 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Okumaya devam et

İlginizi çekebilir