DeFacto 2023’e yeni vegan deri koleksiyonuyla merhaba diyecek

Yazar:

Ana Sayfa » Green Times » DeFacto 2023’e yeni vegan deri koleksiyonuyla merhaba diyecek

Geçtiğimiz yıl DeFacto Life çatısı altında Elma Derisi koleksiyonunu pazara sunan DeFacto, geri dönüştürülmüş veya sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmiş materyallerle üretilen ürünlerinin sayısını 2023 yılında da artırmaya devam edecek. 93 ülkede faaliyet gösteren Türkiye merkezli giyim perakende markasının sürdürülebilirlik alanındaki en yeni koleksiyonu, kapsamlı bir Ar-Ge sürecinden geçen, bitki bazlı materyallerden üretilen vegan deri koleksiyonu olacak. 2050 yılına kadar iklim pozitif marka olmayı amaçlayan marka, 2030 yılına kadar koleksiyonlarının %90’ını sürdürülebilir ürünlerden oluşturmayı hedefliyor.

DeFacto Dijital Satış Belgesi ile kağıt kullanımının yüzde 80 oranında azaltacak

Ünlü giyim markası yeni yılda vegan deri koleksiyonunu tanıtmanın yanı sıra Dijital Satış Belgesi ile kâğıt satış belgelerini dijitalleştireceğini duyurdu. Bu uygulama ile birlikte kağıt kullanımının %80 azaltılarak yaklaşık 1 milyon TL’lik tasarruf sağlanması ve yılda 21 ton kağıt kullanımından tasarruf edilerek 420 adet ağacın kesilmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Marka, gelişen teknoloji ve artan teknoloji talebine en iyi şekilde cevap verebilmek adına Dijital Satış Belgeleri’ni müşterilerine 1-2 saniye aralığında ulaştırarak hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de kağıt kullanımını önemli ölçüde azaltacak. Şu anda 5 mağazada pilot çalışması yapılan Dijital Satış Belgesi uygulamasının 2023 yılında Türkiye’deki tüm mağazalarda uygulamaya alınması planlanıyor.

DeFacto Dijital Satış Belgesi ile kağıt kullanımının yüzde 80 oranında azaltacak

DeFacto’da sürdürülebilirliği teknoloji ile buluşturmaya devam edeceklerini belirten DeFacto Online Genel Müdürü Önder Şenol, ‘Sürdürülebilir Moda’ sloganıyla hayata geçirdikleri en yenilikçi projelerden biri olan Dijital Satış Belgesi’ni duyurmaktan son derece gururlu ve mutlu olduklarını dile getirdi. Şenol; Dijital Satış Belgesi sürdürülebilirlik taahhütlerimizin bir parçası olurken, moda markasının yanında teknoloji şirketi olduğumuzun da önemli bir göstergesi. Yenilikçi projelerimizle, moda severlerin sürdürülebilirlik konusunda farkındalıklarını arttırmaya, etkileşimde olduğumuz her müşteri ve etki ettiğimiz tüm paydaşlarımızda olumlu bir değişim yaratmaya odaklanıyoruz” dedi.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni baz alarak Global Compact ve Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (WEPs) imzacısı ve Better Cotton Initiative üyesi olan DeFacto, hem toplumsal hem de çevresel konularda ilişkin taahhütlerini yerine getiriyor. Kadın ve erkek kategorilerinde geri dönüşümlü malzemelerden ürettiği sürdürülebilir koleksiyonuyla öne çıkan marka, montlardan triko hırkalara, sweatshirtlerden oversize hırkalara kadar pek çok farklı tarzda ürün çeşidine sahip bulunuyor.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Okumaya devam et

İlginizi çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!