Eastman güncellediği Naia elyafını ilk kez Première Vision Paris’te tanıttı

Yazar:

Ana Sayfa » Green Times » Eastman güncellediği Naia elyafını ilk kez Première Vision Paris’te tanıttı

Bu yıl 7-9 Şubat tarihleri arasında Paris Nord Villepinte’de düzenlenen Première Vision Paris fuarı ziyaretçileri, sürdürülebilir stil için farklı olanaklar sunan güncellenmiş Naia™ elyafının ilk kez sunuluşuna tanık oldu. Firmanın salon 5’teki, 5P94 numaralı standını ziyaret edenler, Naia™ elyafının hazır giyim, gündelik giyim, triko ve kazak gibi birçok uygulamada 250’den fazla kumaşı nasıl oluşturduğunu görme ve kumaş dokusunu birebir deneyimleyerek hissetme imkanı buldu. Eastman ekibi ayrıca, firmanın Ocak 2023’te Avrupa ve ABD’deki tüketiciler arasında profesyonel kadın giyimi hakkında yürüttüğü detaylı araştırmanın sonuçları hakkında görüşmek için de fuar boyunca hazır bulundu.

Büyük ölçekli döngüsellik için yenilikçi çözüm, Eastman Naia™ Renew

Naia™ Renew, moda sektörünün en önemli sıkıntısı olan büyük ölçekli döngüsellik yetersizliğine yenilikçi bir çözüm sunuyor. %60 sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen ağaç hamuru ve %40 sertifikalı (kütle dengesi yaklaşımı kullanılarak) geri dönüştürülmüş atık malzemelerden üretilen Naia™ Renew, geleneksel Naia™ ile aynı yüksek kalitede kumaşlar üretiyor. Bunun yanı sıra karbon ayak izi yaklaşık %35 oranında daha az olup büyük ölçeklerde sunulmaya hazır bulunuyor.

Eastman güncellediği Naia elyafını ilk kez Première Vision Paris’te tanıttı

Tüm Naia™ ürünleri, ağaçtan ipliğe düşük karbon ve su ayak izi ile üretim sürecine geri yönlendirilen solventlerle güvenli ve döngüsel bir şekilde üretiliyor. Ağaçtan elyafa tam izlenebilirlik ile Naia™ ürünlerini üretmek için kullanılan ahşap, sorumlu bir şekilde sürdürülebilir şekilde yönetilen çam ve okaliptüs ormanlarından elde ediliyor. Naia™ ayrıca biyolojik olarak parçalanabilir ve kompostlanabilir olarak TÜV AUSTRIA sertifikasına sahip bulunuyor.

Dokusal çeşitlilik için sınırsız olanaklar

Naia™ tek başına kullanılmasının yanı sıra, diğer ipliklerle de karıştırılabildiğinden, dokusal çeşitlilik için neredeyse sınırsız olanaklar sunuyor. Hipoalerjenik olan ve doğal nefes alabilirlik ve ciltte serinlik hissi sağlayan; Naia™ filament iplikler, dökümlülük ve ipeksi yumuşak dokunuş hissi veriyor. Diğer özellikleri arasında ise teknik performans olarak boyutsal kararlılık, kolay leke çıkarma ve koku yönetimi yer alıyor. Pürüzsüz bir yapıya sahip olan ve azaltılmış tüylenmeyi ve tüysüz bir görünümü garanti eden Naia™ kesikli elyaflar, uzun süreli rahatlık için kumaşlarda kalıcı yumuşaklık ve bakım kolaylığı sağlıyor.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 12 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Okumaya devam et

İlginizi çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!