R|Elan™ GreenGold yeşil modayı destekliyor

Yazar:

Ana Sayfa » Green Times » R|Elan™ GreenGold yeşil modayı destekliyor

Reliance Industries Limited (RIL) sürdürülebilir ham maddelere yönelik artan talebe yanıt olarak, %100 tüketici sonrası kullanılmış PET şişelerin geri dönüştürülmesinden elde edilen filament formunda üretilen R|Elan™ GreenGold kumaşı pazara sundu. Çeşitli kategorilerde giysi üretimine olanak sağlayan çevreye duyarlı kumaş; spor giyim, kotlar, resmi giysiler vb. kategoriler için DTY (Çekilmiş Tekstüre İplik) ve kadın elbiseleri ve üst giyimi gibi kategorilerde giysiler yapmak için FDY (Tam Çekimli İplik) olarak mevcut bulunuyor. R|Elan™ GreenGold’u da kapsayan R|Elan™ kumaşlar moda, işlevsellik ve çevre dostu özellikleri bir araya getiriyor.

R|Elan™ GreenGold gelişmiş beyazlık indeksi sunuyor

Tüketici sonrası atık PET şişeler geri dönüştürülmüş elyaflara dönüştürüldüğünde ortaya çıkan ürün sarımsı tonlu düşük beyazlığa sahip olabiliyor. Bu ise, markaların açık, pastel ve parlak tonlar dahil olmak üzere bazı belirli tonlarda yüksek kaliteli kumaş üretimini sınırlıyor. Ham madde için %100 garantili tüketici sonrası kullanılmış PET şişelerden yapılmış olmasının yanı sıra, R|Elan™ GreenGold ayrıca geri dönüştürülmüş portföyünde gelişmiş bir beyazlık sunuyor. Geniş bir uygulama yelpazesinde açık ve pastel tonlarda kumaş yapmak için ideal olmasını sağlayan üstün bir beyazlık indeksi sağlıyor.

R|Elan™ GreenGold yeşil modayı destekliyor

R|Elan™ GreenGold pek çok farklı giysi üretimi için sürdürülebilir bir çözüm getiriyor

Hindistan’da hem ekonomik büyümeye hem de istihdama en çok katkısı olan endüstrilerden moda ve tekstil, aynı zamanda çevre ve doğal kaynaklar üzerinde de oldukça olumsuz bir etkiye sahip. Bu nedenle tüm değer zincirinde ekolojik kirlilikle mücadele büyük bir önem taşıyor. Yeşil modayı desteklemek için Hindistan merkezli Reliance Industries Limited, küresel moda markalarına ve perakendecilerine çevreye duyarlı ham maddeler sağlamak için kullanılmış plastik şişeleri geri dönüştürüyor. Reliance Industries Limited, farklı üretim tesislerinde yılda 2 milyardan fazla tüketici sonrası PET şişeyi geri dönüştürüyor.

R|Elan™ kumaş yelpazesi, tüketici için giyside özel ve kalıcı faydalar sağlayan teknolojilerle çok sayıda olanak sunuyor. R|Elan™ ürün portföyünün temel bir parçası olan ve %100 tüketici sonrası kullanılmış PET şişelerden üretilen R|Elan™ GreenGold kumaşı, moda endüstrisine sürdürülebilir çözümler sağlamaya yardımcı oluyor. Bu, gündelik giyim, kot pantolon, gömlek, alt giyim, aktif giyim ve kadın giyim üretiminde kullanılabiliyor.

Gelişmiş performans sağlayan çevre dostu kumaşlar

Günümüzde bir ürünü satın alırken kalite tek başına bir faktör olmazken, tüketiciler gelişmiş performans sağlayan ek işlevler de arıyor ve ayrıca çevre dostu ürünler kullanarak çevrenin iyileştirilmesine nasıl katkıda bulunabileceklerinin bilincinde hareket ediyor. R|Elan™ kumaşları, kullanıcıya kalıcı faydalar sağlayan ve aynı zamanda çevre dostu olan teknolojilerle bir olasılıklar dünyası sunuyor. Burada, sürdürülebilirliği çeşitli fonksiyonel faydalarla birleştiren yeşil elyaf çeşitlerinden geniş bir kumaş yelpazesi geliştiren firma bu kapsamda; nem yönetimi sağlayan R|Elan™ Kooltex, ısı yalıtımı sunan R|Elan™ AirTherm ve her türlü hava koşulunda konfor sağlayan R|Elan™ AllClima’yı sunuyor. Bunlar, aynı zamanda gelişmiş konfor sağlayan çevre dostu giysiler arayan moda markalarının tüketicilere ideal bir çözüm sunmasına imkan veriyor.

Bu şekilde, R|Elan™ GreenGold kumaş, tüketiciler için yüksek kaliteli çevre dostu modayı en son moda trendleriyle uyumlu ve aynı zamanda onların sürdürülebilir yaşam tarzı ihtiyaçlarını karşılayan yeni nesil bir kumaş olarak güçlendiriyor.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Okumaya devam et

İlginizi çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!