Sürdürülebilir forma İtalya Bisiklet Festivali’nde tanıtılıyor

Yazar:

Ana Sayfa » Green Times » Sürdürülebilir forma İtalya Bisiklet Festivali’nde tanıtılıyor

Sitip ve Rosti tarafından ROICA™ by Asahi Kasei ile ortaklaşa geliştirilen eko-yüksek teknoloji bisiklet forması, 9-11 Eylül tarihlerinde düzenlenen İtalya Bisiklet Festivali’nde SCOTT Yarış Ekibi’nin performansıyla sergilenecek. Takımın spor giyim üreticisi Rosti tarafından üretilen ve ROICA™ by Asahi Kasei’nin birinci sınıf streç elyaf ile geliştirilen sürdürülebilir formasında, ayrıca gelenek ve yeniliği sürdürülebilir üretim seçeneğiyle birleştiren streç ve döngüsel kumaş üretiminde uzman olan Sitip’in kumaşları kullanıldı. Sporcuların ihtiyaçlarından yola çıkarak oluşturulan forma, stil ve ergonomi, yüksek performans, kolay bakım, mükemmel uyum ve sürdürülebilirlik açısından etkili çözüm sunuyor.

İtalya Bisiklet Festivali yüksek performansla sürdürülebilir tasarımın birleşimine tanıklık ediyor

Bu yıl, daha da gelişmiş bir Ar-Ge çalışması ile Sitip’in NATIVE-THUNDERBIKE POWER kumaşıyla, yüksek performanslı sporlar için tasarlanan ROICA™ EF by Asahi Kasei geri dönüştürülmüş streç iplik ve geri dönüştürülmüş poliamidden yapılan yeni çevreye duyarlı şortlar yaratıldı. Kumaş, UV ışınlarından koruyan ve doğru nefes alabilirliği, mükemmel rahatlığı ve mükemmel uyumu garanti eden ECLIPSE Güneş Koruma teknolojisi sayesinde maksimum kapsama alanı için bisiklet şortu yapmak için özellikle uygun bir çözüm sunuyor.

İtalya Bisiklet Festivali yüksek performansla sürdürülebilir tasarımın birleşimine tanıklık ediyor

Formanın üst kısmı da Sitip’in, geri dönüştürülmüş polyesterden yapılan ve ciltte yumuşaklık ve maksimum rahatlığı garanti edebilen MICROSENSE Soft Performance teknolojisi ile zenginleştirilmiş, GRS sertifikalı NATIVEBICIMANIA ve NATIVE-PIRATA kumaşları kullanılarak üretildi. Burada da şortta olduğu gibi ROICA™ EF by Asahi Kasei ipliği kullanıldı.

Hem yüksek performans sağlayan hem de sporcuların desteklediği çevreye, ihtiyaçlara ve değerlere saygı gösteren üst ve şortu bir araya getiren forma aynı zamanda ergonomik, performans ve çevreye duyarlı özellikleriyle günlük yaşam için diğer kullanıcılar tarafından da tercih edilebiliyor.

SCOTT Yarış Takımı sürdürülebilir formanın performansını sahada onayladı

En üst düzeyde yarışmanın, aynı anda kararlılık, fedakarlık ve en iyi malzemeleri gerektirdiğine dikkat çeken SCOTT Yarış Ekibi Başkanı Ivano Camozzi: “Ekipman için, yüksek performansı garanti eden bir yarış formasıyla bizi destekleyen aynı düzeyde üç partner olan Sitip, Rosti ve ROICA™ ortaklığına güveniyoruz. Bu formanın performansına %100 gurur duyduğumuz sürdürülebilir ve sorumlu bir tasarım da eşlik ediyor” diyor.

SCOTT Yarış Takımı sezonu birkaç ay önce başladı. Juri Ragnoli, Jacopo Billi, Cristian Cominelli, Pietro Sarai ve Andrea Siffredi’den oluşan takım, çevreyi korurken koşmak için nefes alabilirlik, rahatlık ve mükemmel uyum sağlayan formanın performansını sahada başarılı sonuçlarla test etti.

2018’den bu yana bisiklet ve yumuşak mobilite pazarının Avrupa sergilerinde önde gelen İtalya Bisiklet Festivali’nde 400’den fazla marka nihai tüketicilere, iş ortaklarına ve medyaya ulaşacak. Üç gün boyunca sürecek festivalde, dünyanın en popüler ve kapsayıcı sporlarından birinin sporcuları ve amatörleri için sektördeki yeni trendler ve yenilikler, paneller, çalıştaylar ve etkinlikler yer alacak.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Okumaya devam et

İlginizi çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz