Tekstil sektörü geleceğini Circular Textile Days’de birlikte şekillendirecek 

Ana Sayfa » Green Times » Tekstil sektörü geleceğini Circular Textile Days’de birlikte şekillendirecek 

Circular Textile Days (Döngüsel Tekstil Günleri) 2024, şirketlerin sürdürülebilir ürün veya hizmetlerini uluslararası bir kitleye sunmaları ve daha sürdürülebilir ve döngüsel üretim yöntemlerine geçişe aktif olarak katkıda bulunmaları için bir platform sunacak. 18 ve 19 Eylül 2024 tarihlerinde ‘s-Hertogenbosch’taki ünlü 1931 Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan bu etkinlik, sadece öğrenme ve paylaşma fırsatı değil, aynı zamanda daha sürdürülebilir bir geleceğe yönelik temel bağlantılar ve iş birlikleri için bir katalizör görevi görüyor. ORBIT Consulting, ITHIB ve Sustainability Talks Istanbul gibi Türk katılımcıların da yer alacağı bu etkinlik, tekstil sektörü ve zincirindeki uluslararası bağlılığını ve yapıcı, sürdürülebilir iş birliğini ortaya koyuyor. 

Sürdürülebilirlikle ilgili en son regülasyonları öğrenin 

Daha sürdürülebilir üretim yapmanın hem bir arzu hem de bir gereklilik olduğu bir çağda, sürdürülebilirlik ve döngüsellik günümüz tekstil endüstrisinin merkezinde yer alıyor. Hem ulusal hem de uluslararası düzeyde daha katı mevzuatlar, sektörü yenilikçi olmaya ve çevresel etkiyi en aza indirirken bu yasal gereklilikleri karşılamak için birlikte çalışmaya zorluyor. Bu yılki etkinlik, şirketlere satış pazarı, ürün şeffaflığı ve pasaportlama (passporting) ile ilgili hem uluslararası / ulusal hem de özellikle Avrupa yasaları ve düzenlemeleri hakkında bilgi edinme şansı sunuyor. 

Circular Textile Days tüm tekstil zincirini bir araya getiriyor   Görsel Kaynak: MODINT
Circular Textile Days tüm tekstil zincirini bir araya getiriyor Görsel Kaynak: MODINT

Circular Textile Days tüm tekstil zincirini bir araya getiriyor

Circular Textile Days 2024’te katılımcılar konuları birlikte tartışabilecek ve mümkün olduğunda tekstil endüstrisinin geleceğini şekillendirebilecekler. Bu etkinlik, katılımcılara bilgi edinme ve tekstil endüstrisinde gelecekteki standartların şekillendirilmesine aktif olarak katkıda bulunma şansı sunuyor. İnovasyon ve iş birliğinin merkez üssü olan Circular Textile Days, önde gelen uzmanlardan bilgi edinmek, döngüsel teknolojiler hakkında fikir edinmek ve sektörün yönünü belirleyen konuşmalara katılmak için eşsiz fırsatlar sunuyor. 

Geri dönüştürülmüş iplikten eko-tasarım giysilere, malzemelerin yeniden kullanımından yüksek teknolojili geri dönüşüme kadar tüm tekstil zinciri fuarda yer alacak. Etkinliğe B2B son kullanıcılardan moda markalarına, perakendecilere, eğitimcilere ve öğrencilere kadar çeşitli tekstil endüstrisi segmentlerinden ziyaretçiler bekleniyor. 

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Okumaya devam et

İlginizi çekebilir