Lenzing sektöre yenilikçi çözümler sunan gençleri ödüllendiriyor

Yazar:

Ana Sayfa » Green Times » Lenzing sektöre yenilikçi çözümler sunan gençleri ödüllendiriyor

Tekstil ve nonwoven endüstrileri için çevre dostu elyaf üretiminde önde gelen markalardan Lenzing, 2023 yılında elyaf ve tekstil endüstrisinde yenilikçi çözümler tasarlayan gençleri, Genç Bilim İnsanı Ödülü ile destekleyecek. Moda ve döngüsellik, tekstilde geri dönüşüm ve selülozik elyafın yenilikçi kullanımı ile ilgili bilimsel çalışmaların değerlendirileceği yarışmada, kazanan projelerden her birine 5 bin euro ödül verilecek. Öğrenciler, Türkiye’den de lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin de katılabileceği yarışmaya İngilizce dilinde hazırlayacakları bitirme projesi, makale vb. çalışmaları ile 16 Temmuz 2023 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

Lenzing bu yarışma ile tekstil ve elyaf endüstrisi genelinde bir platform oluşturmayı hedefliyor

Genç Bilim İnsanı Ödülü ile öğrencilerin çalışmalarını teşvik ederek, tekstil ve elyaf endüstrisi genelinde bir platform oluşturulması hedefleniyor. Farklı kategorilerden birden fazla projeye verilecek olan Genç Bilim İnsanı Ödülü’nde jüri heyeti; Acceleration Circularity Kurucusu Karla Magruder, Berlin Beneficial Design Enstitüsü’nden Friedericke von Wedel-Parlow ve BISFA Genel Sekreteri, Standardizasyon ve İnovasyon Başkanı Dieter Eichinger’den oluşuyor. Kazanan projelerin her birine, 13-15 Eylül 2023 tarihleri arasında Avusturya Elyaf Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecek 62. Dornbirn Küresel Elyaf Kongresi (GFC) etkinliğinde 5 bin euro değerinde para ödülü verilecek. Enstitü, GFC etkinliğinin ana gündemi olan elyaf alanındaki inovasyonlar, sürdürülebilirlik ve döngüsellik gibi konulara odaklanıyor.

Lenzing sektöre yenilikçi çözümler sunan gençleri ödüllendiriyor

Genç Bilim İnsanı Ödülü öğrencilerin fikirlerini hayata geçirmelerine destek

Yarışmaya ilişkin açıklamada bulunan Lenzing Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Avusturya Elyaf Enstitüsü Başkanı Robert van de Kerkhof sürdürülebilirlik yaklaşımıyla üretilen elyaflarda uzun yıllardır inovasyonlara imza atan Lenzing’in, yeni nesillere daha iyi bir gelecek sağlama ve gerçek anlamda değişim yaratma yönünde en kararlı adımları atmaya devam ettiğini söyledi. Bu alandaki araştırma ve geliştirmeleri daha da ileri taşıyarak genç bilim insanlarının fikirlerini hayata geçirmelerine her zaman destek olduklarını ifade eden van de Kerkhof; “Bu bağlamda inovasyon ve teknolojik ilerleme de karşı karşıya olduğumuz acil çevresel sorunlara çözüm sağlama konusundaki başarımızda hayati öneme sahip” diye konuştu.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 12 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Okumaya devam et

İlginizi çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!