The LYCRA Company sürdürülebilir tekstil çözümlerini Sustainability Talks’ta tanıttı

Yazar:

Ana Sayfa » Green Times » The LYCRA Company sürdürülebilir tekstil çözümlerini Sustainability Talks’ta tanıttı

Giyim ve kişisel bakım sektörleri için yenilikçi elyaf ve teknoloji çözümleri üreten The LYCRA Company, bu yıl 3.’sü düzenlenen Sustainability Talks İstanbul’da sürdürülebilir bir tekstil endüstrisi için geliştirdiği çözümleri anlattı. Endüstrinin dünya üzerindeki etkilerini azaltmaya yardımcı olacak sürdürülebilirlik çözümleri hakkında tartışmak ve fikir sunmak üzere sektörün liderlerini bir araya getiren etkinlikte, The LYCRA Company EMEA, Ticari Direktörü Ebru Pirinçcioğlu konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca katılımcılar, şirketin etkinlik alanında bulunan 1-2 numaralı standında bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalara ilişkin daha detaylı bilgi alma fırsatı buldu.

Sustainability Talks İstanbul’da tekrar yer almaktan çok mutlu olduklarını ifade eden Pirinçcioğlu, Türkiye’nin global tekstil sektöründeki en önemli oyunculardan biri olduğuna dikkat çekti. “Bundan dolayı bizim sürdürülebilir ürün gamımızın lansmanını yapmak için öncelikli ülke” diyen Pirinçcioğlu; “Qore® firması ile yapmış olduğumuz yeni iş birliği pazarda çığır açarken, müşterilerimizin de biyolojik kaynaklı LYCRA® elastan elyaf kullanarak ürünlerini farklılaştırmalarına olanak tanıyacak” şeklinde konuştu. Konuşmasında tekstil atığını dönüştürme dahil sürdürülebilirlik konusundaki çözümlerine ve attıkları adımlara değinen Pirinçcioğlu; “Aslında burada odaklandığımız üç nokta var. Birincisi, net bir yol haritasına sahip olmak, ikincisi tekstil ya da endüstriyel atıkları yeniden üretime kazandırmak ve üçüncüsü de biyo-bazlı LYCRA(R) elyaf üretim teknolojisi” dedi.

The LYCRA Company EcoMade ürün grubu ile tekstil atığını çözmeyi hedefliyor

The LYCRA Company EcoMade ürün grubu ile tekstil atığını çözmeyi hedefliyor

Elyaf üreticisi olarak 2008’de tüm iş tanımını sürdürülebilirlik çatısı altında toplayarak Planet Agenda’yı duyuran şirket, aynı zamanda da atık maddeleri azaltmak için geri dönüşümlü maddeler kullanılarak üretilen EcoMade grubunun ilk ürünlerini tanıttı. Günümüzde ise LYCRA®, COOLMAX®, ve THERMOLITE® markalarının EcoMade seçeneklerini tükenebilecek kaynakların yerine alternatif olarak sunuyor.

EcoMade grubunun son çıkarılan iki ürünü, tekstil atığı sorununa çözüm getirmeyi hedefliyor. Kesim odalarında yerlere dökülen kumaş parçaları kullanılarak %100 tekstil atığından geri elde edilen COOLMAX®, THERMOLITE® EcoMade teknolojileri üretiliyor. Yenilikçi, soğutan ve ısıtan teknolojiye sahip bu elyaflar, tedarik zincirine karbon ayak izini azaltma olanağı sağlıyor.

Sürdürülebilirlik konusunda şeffaflığın kritik bir öneme sahip olduğunu savunan The LYCRA Company, Bilime Dayalı Hedefler girişimi (SBTi) Eylem Çağrısı Taahhütnamesine de imza atarak, Planet Agenda Gelişmeleri ni yayınladı. Bu döküman şirketin 2030 sürdürülebilirlik amaç ve taahhütlerini ve Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilirlik Geliştirme Amaçları ile paralellikte çalışmaları konusunda detayları kapsıyor.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 12 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Okumaya devam et

İlginizi çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!