Shoes come to life again with the Nivogo and Dogo collaboration

Author:

Home Page » Green Times » Shoes come to life again with the Nivogo and Dogo collaboration

Moda sektöründeki ‘kullan-at’ modelinin doğaya ve ekonomiye olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak adına döngüsel dönüşüm alanında faaliyet gösteren Nivogo, kendi geliştirdiği inovatif teknikle dünyada ilk baskılı ayakkabıyı vegan deri kullanarak üreten Dogo ile iş birliğine imza attı. 100’den fazla ülkede 200’ün üzerinde satış noktasına sahip olan marka, bu kapsamda çeşitli sebeplerden kullanılamayan veya satışa sunulamayan ürünlerini Nivogo ile yenileyerek, kullanıcılar ile buluşturacak. Bu sayede, hızlı üretime ve tüketime odaklanan perakende sektörüne sürdürülebilir bir yaklaşım sunularak ekosistemin güçlenmesine ve ürünlerin hayata döndürülüp ömürlerinin uzatılarak su israfının ve karbon emisyonunun önüne geçilmesine olanak sağlanacak.

Nivogo ve Dogo iş birliğiyle ayakkabılar tekrar hayat bulacak

Nivogo ve Dogo yeni iş birliği ile moda sektörünün döngüselleşmesine katkı sağlayacak

Dogo ile yaptıkları iş birliğine ilişkin açıklamada bulunan Nivogo Kurucu Ortağı Arnas Akbaş, sürdürülebilir iyi bir dünya hayali ile çıktıkları bu yolda, bugüne kadar elde ettikleri başarıların, kendilerine doğru işleri yaptıklarını gösterdiğini belirtti. Hayata döndürdükleri 1 milyona yaklaşan ürünlerle, gerek su israfı gerekse de tonlarca karbondioksitin önüne geçerek, sürdürülebilir yarınlar için çalışmaya devam ettiklerini dile getiren Akbaş; “Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çok iyi işlere imza atan ve sanatı moda ile birleştiren yeni döngüsel dönüşüm marka partnerimiz Dogo ile sürdürülebilir iyi bir dünyayı mümkün kılarak etkimizi daha da artıracağımızdan dolayı çok mutluyuz. Birlikte daha yeşile, sürdürülebilir bir geleceğe diyerek bu iş birliği sayesinde döngüsel dönüşüme büyük katkılar sağlamayı hedefliyoruz” dedi

“Dünyamızın geleceği ve sürdürülebilirlik adına ‘bilinçli tüketim’ artık hayatımızın en önemli konusu oldu” diyen Dogo Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Peksarı, dünyada ilk kez baskılı ayakkabı üreten marka olarak, kuruldukları günden beri her zaman vegan deri kullandıklarının altını çizdi. Peksarı sözlerini şöyle sürdürdü: “Hayvansal deri kullanımının çevreye zarar verdiği bir gerçek ve hayvansal deriden üretilen tekstil ürünleri ise sürdürülemez bir endüstrinin ortak ürünü olmaya devam ediyor. Bu büyük gerçeğin ışığında gerek iş modellerimizde gerekse ürünlerimizde, sürdürülebilir bir dünya adına kararlar alıyor ve uyguluyoruz. Bu noktada Türkiye’nin ilk döngüsel dönüşüm hareketi Nivogo ile paydaş olmak bizim için çok büyük mutluluk. Artık bizler de çeşitli sebeplerden kullanılamayan veya satışa sunulamayan ürünlerimizi, Nivogo ile yenileyerek, kullanıcılar ile buluşturarak sürdürülebilir iyi bir dünya adına farkındalık oluşturacağız.”

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; After completing his academic education at the University of Western Australia, he returned to Turkey and completed the Department of Internet Journalism and Publishing at Istanbul Aydın University and received 8 months of training on interactive media at Lithuania - Kaunas University of Technology. Then he successfully completed the Faculty of Business Administration at Eskişehir Anadolu University. After completing her internship at CNNTURK channel, she started working at Referans Newspaper. After 2 years, he established his own media for the textile industry with the Textilegence brand. He is currently managing Textilegence.com, Printing3D and NEFA PR Agency.

Continue To read

Might be interesting

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!