Roland DG Yeni SG Serisi Bas / Kes Makinalarını Tanıttı

  Roland DG , TrueVIS serisine kattığı iki yeni geniş format eko-solvent inkjet bas/kes makinesi SG-300 ve SG-540 modellerini sektörün zirvesinde yer almak isteyen baskı servisi sağlayıcıları için tanıttı.

  Geniş formatlı baskı üretimi için yola çıkan veya sundukları geniş format baskı önerilerini genişletmek isteyen işletmeler için yeni TruVIS GS serisi ideal bir çözüm sunuyor. SG serisi uygun fiyatlarda daha etkili grafikler yaratmak için gerekli zengin renkleri ve parlak sonuçları kullanıcılara sağlıyor. 2016 yılının mart ayında tanıtılan TrueVIS markası Roland DG’nin inkjet bas/kes cihazlarının en yeni jenerasyonu ve Roland DG’nin tabela ve grafik endüstrisinde uzun yıllar boyunca geliştirilmiş uzmanlığı ile kanıtlanmış teknolojisinin birleşimidir. TrueVIS ailesinin bir parçası olan SG serisi, yeni Roland DG FlexFire baskı kafaları, yeni 4-renkli TrueVIS mürekkep, geliştirilmiş entegre bas&kes teknolojisi ve birçok ilave özellik gibi önemli gelişmelerle birlikte mükemmel renk kalitesi, çok yönlülük ve kolay kullanım sunuyor. Etiketler, çıkartmalar ve kıyafet ısı transferlerinin yanı sıra açık ve kapalı alan reklamlarının, araç grafiklerinin, afiş ve posterlerin üretimi için 762mm (30”) ve 1371mm (54”) modelleri mevcut bulunuyor.

  Roland DG Tabela Endüstrisi Geliştirme Departmanı Genel Müdürü Andrew Oransky, “Bugünkü tabela endüstrisi, geniş format yazıcıların kullanımının hızlı bir şekilde artması sebebiyle yoğun bir rekabet örneği sergiliyor. Tabela üreticisi işletmeler ve baskı servisi sağlayıcıları düşük maliyet ile yüksek kaliteli baskılar sunarak rakipleri arasında avantaj sağlama arayışı içerisindeler. Özellikle küçük işletmeler SG serisine sahip olmanın göze çarpan değerini ve düşük maliyetini takdir edecektir” dedi.

  Roland DG, entegre bas ve kes teknolojisini ilk olarak 1990’lı yılların ortasında piyasaya sürmüştür ve TrueVIS serisi Roland’ın bugüne kadar en gelişmiş bas ve kes ürünlerini temsil ediyor. SG-300/540 modelleri ile iki Roland DG FlexFire baskı kafası yüksek kalitede çıktılar elde etmek ve etkili mürekkep kullanımı sağlamak için hassas damlacıkları üç boyutta ve geniş baskı geçişinde püskürtür. Mürekkebin planlanan yere düşen her bir damlası harika görüntüler ve birörnek renkler sunar. Özellikle FlexFire baskı kafası için tasarlanan TrueVIS mürekkep ve Roland VersaWorks Dual RIP yazılımı kombinasyonu üretim hızlarında etkileyici şekilde ince detayların ve canlı renklerin oluşturulmasını sağlıyor. SG serisi standart moddaki modellere göre %60’a kadar daha verimli çalışarak karlılığın artmasını mümkün kılıyor.

  TrueVIS mürekkep, eko-solvent mürekkep teknolojisinin çevre standartlarını karşılarken bir yandan da düşük tüketimi ve geniş renk gamı ile satın alınabilir fiyattaki mürekkep için kullanıcı taleplerini karşılıyor. TrueVIS mürekkep, okullar ve hastaneler gibi ortamlarda kullanımı için gerekli güvenlik faktörlerini içeren kapalı alan hava kalitesi için GREENGUARD Gold sertifikasına sahip bulunuyor. SG aynı zamanda kirliliği engelleyen ve daha az atık yaratan yeniden kullanılabilir tutucular içerisine yerleştirilen 500ml’lik keseler ile mükemmel ‘temiz eller’ mürekkep sistemine de yer veriyor.

  Artırılmış kesme kuvveti ve hassasiyeti ile kesici taşıyıcısı ve bıçak tutucusu ek satış olanakları yaratmak için çok çeşitte medya kullanımı da mümkün oluyor.

  SG-300/540 modelleri işe yeni başlayanlardan profesyonellere kadar herkes için kullanıcı dostu bir çözüm. Yeni Roland VersaWorks Dual RIP yazılımı ürünlerin içinde yer alıyor ve PostScript dosyalarının yanı sıra PDF dosyalarını da hızlı ve net bir şekilde işleyen yeni çekirdek motorda önemli bir yer tutuyor. Yerleşik kontrol paneline ek olarak yeni Roland DG Mobil Panel, kullanıcılara Bluetooth bağlantısı kullanarak baskı fonksiyonlarını akıllı telefonları ya da tabletleri ile uzaktan yönetme imkanı sunuyor.

  Etkileyici fiyat/performans oranı ile SG serisi, Roland cihazlarının bilinen güvenilirliği ve endüstri lideri servis desteğini kapsıyor.

  Andrew Oransky TrueVIS SG serisi ile ilgili son olarak şunları söyledi, “Yüksek kalitedeki baskılar, çok yönlülük ve güvenilirlik ile TrueVIS SG serisi yatırımınıza mükemmel bir geri dönüş sağlar. Ekonomik ve kolay kullanım sayesinde baskı servis sağlayıcıları SG makineleri ile mevcut müşterilerine ve karlı yeni pazarlara sundukları uygulama çeşitlerini artırabilir ve bu sayede ilk günden itibaren para kazanmaya başlayabilirler.”