Tecpro Bilgi Teknolojileri Neon Renkleri Sign İstanbul’da Tanıttı

  Sign İstanbul’da Epson dijital baskı teknolojilerinin yaratıcı kullanımlarını gözler önüne seren Tecpro Bilgi Teknolojileri, neon renklerin reklamcılıktaki potansiyelini vurguladı.

  Katıldığı her fuarda sanatsal ve endüstriyel uygulamaları yaratıcı bir konseptle bir araya getirerek ziyaretçilere sunan Tecpro Bilgi Teknolojileri, Sign İstanbul 2016 fuarında bu yaklaşımını sürdürdü. Epson yazıcıları ile baskı uygulanabilecek alanlarını numune baskılarla standında gösteren Tecpro, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle fuardan memnun ayrıldı. Firmanın standında bu yıl neon renklere yapılan vurgu öne çıktı.

  Tecpro Bilgi Teknolojileri Firma Sahibi İbrahim İlhan her yıl fuarlardaki konseptlerini biraz daha geliştirdiklerini söyledi. Standlarında kumaş, ahşap/parke, promosyonel malzemeler, metal kaplamalar, seramik ve tuval üzerine baskı uygulama örneklerine yer verdiklerini belirten İlhan, zorlu yüzeylere baskı yapma yönünde çalışmaları sürdürdüklerini açıkladı. İlhan; “AR-GE çalışmalarımız bu yönde ilerliyor. Örneğin %50 polyester %50 pamuklu kumaşlara transfer baskıya odaklandık ve yeni çözümler geliştirdik. Bir başka yeniliğimiz, birçok farklı sektörde kullanım alanı bulan neon renkler oldu. Farklılık istenen, öne çıkması istenen noktalar için bu neon renklerimiz NeonTec adıyla ürün gamımıza eklendi. Sign 2016 fuarında Epson’un kaliteli baskı makinaları ile ziyaretçilere çalışmalarımızı sergilemiş olmaktan memnunuz” dedi.

  Fuarda tanıttıkları neon renklerin kumaş dahil birçok farklı malzeme üzerinde kullanılabileceğinin altını çizen İlhan; “Bu renkler doğaları gereği aykırı duruyor, ‘ben buradayım’ diye bağırıyor, dikkat çekiyorlar” dedi. İlhan neon renklerin özellikle iç mekan uygulamalarında, stand ve kiosk’larda büyük bir potansiyele sahip olduğunu kaydetti.

  İbrahim İlhan

  Tecpro Merkezinde 365 Gün Açık Fuar

  Sign İstanbul 2016 sırasında, fuara özel fiyatlı kampanyalar gerçekleştirdiklerini dile getiren İbrahim İlhan, diğer yandan Tecpro’nun İstanbul merkezindeki demo-center ile müşterilere 365 gün açık bir fuar ortamı yaşattıklarının altını çizdi. İlhan sözlerini şöyle sürdürdü; “3 yıl önce açtığımız 250 metrekarelik demo-center’da müşterilerimiz gelip numune baskılarını yapabiliyor, makinaları yakından inceleyebiliyorlar. Bizimle çalışanlar zaten 365 gün avantajlı durumda. Çünkü 2 yıl, baskı kafası dahil olmak üzere makine garantisi veriyoruz. Müşterilerimize orijinal tekstil boyası sunuyoruz. Bunların insan sağlığı ve çevre için uygunluk sertifikaları, laboratuvar test sonuçları alınmıştır. Tecpro’nun İstanbul, Ankara ve İzmir’deki kendi müdürlüklerinde servis yapılanması 7/24 hizmet veriyor. Bunların yanı sıra Türkiye çapında 200’e yakın bize bağlı servis noktası var. Bu güç sektörde çok kolay elde edilemeyecek avantajlar sunuyor.”

  AR-GE çalışmalarında müşteri taleplerinin ve pazardaki değişimin etkili olduğunu açıklayan İlhan, satılabilir maliyetteki bir yeniliğin pazarda ilgi göreceğinin altını çizdi. Sert rekabet ortamında maliyetin karar almada önemli bir faktör olduğunu savunan İlhan, Tecpro olarak pazara yenilikleri sunarken maliyet unsurunu göz önünde bulundurduklarına değindi.

  Gelecekten Karamsar Olmamalıyız

  Türkiye’nin 2016 yılında ciddi badireler atlattığını söyleyen İbrahim İlhan, ülke olarak gelecekten karamsar olunmaması gerektiğini vurguladı. İlhan sözlerini şöyle tamamladı; “Ekonomik açıdan şöyle bakabiliriz, ülkemiz bir zıplama platformunda ve sürekli yukarılara zıplamaya çalışıyor. Fakat ayağında ağırlıklar bağlı. Bu ağırlıklara rağmen de zıplamaya çalışıyor ve belli oranda başarıyor. Zıpladıkça kuvvetlenince, bu sefer ayağındaki ağırlıklar artıyor. Ayağımızdaki bu ağırlıklardan kurtulduğumuzda, ülke olarak ciddi bir ivme yakalayacağımıza inanıyorum. Ne 2017’den ne de daha sonrasından umutsuz değiliz. Türkiye’ye ve geleceğimize güvenerek,4 bin fazla müşteri için çalışıyoruz, istihdam sağlıyoruz, yenilik üretiyoruz.”